Autor Wątek: Kawiarnie Krakowa  (Przeczytany 98016 razy)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3460
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #210 dnia: 18 Listopad 2018, 18:37:29 »
nie zdając sobie sprawy jaką to ma moc
Hmm, użytkowników w sumie: 4398, najwięcej online: 368.
Myślę, że przeceniamy trochę zasięg, reprezentatywność  i opiniotwórczość tego forum;)
Tak jak kawa speciality jest niszą  w świecie kawy, tak my jesteśmy niszą tej niszy. Nie ma w tym nic złego, ale wątpię by choć jedna osoba zwróciła uwagę na wspomnianą opinię o tej kawiarni i na tej podstawie zdecydowała się nie wypić tam kawy.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #211 dnia: 18 Listopad 2018, 18:57:15 »
Możemy tylko gdybać. A jeśli mam gdybać na temat negatywnych emocji, szczególnie tych zapisanych w archiwum, to moje stanowisko jest proste: im mniej ich, tym lepiej.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3460
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #212 dnia: 18 Listopad 2018, 19:07:26 »
Zgoda :)

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #213 dnia: 18 Listopad 2018, 20:26:51 »
Jestem w Karmie dwa razy w tygodniu. Pracuję w okolicy i na jedzenie do nich zachodzę bo pasują mi ich kulinarne dziwactwa. Nie piję u nich kawy bo w ogóle już nie piję kawy ale to co tam wydają wygląda wzorowo.

Offline KiT

  • Wiadomości: 586
  • Ekspres: BZ10 najczęściej
  • Młynek: F64Evo i jakieś tam inne
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #214 dnia: 19 Listopad 2018, 14:21:12 »
Z literówką to nie ja. Z Karmą to też nie ja -- poza bywaniem. Z wyrokiem, to ja, gdyż bardzo dziwi mnie zawsze jak szybko ludzie są wstanie napisać to i owo w internetach nie zdając sobie sprawy jaką to ma moc. Zresztą, moje pytanie o wyrok tyczyło obu wizyt, znam i Tekturę nie od dziś i myślę, że równie dobrze mogłeś trafić odwrotnie.

Źle trafiłeś? rozumiem.
Nie dogadaliście się, bo poprosiłeś o podwójne ciasto we włoskiej pizzerii? rozumiem.
Dostałeś źle zrobioną kawę? rozumiem.
Czy to jest jednak powód dla którego trzeba w tak ostrych słowach opisać świat?

Weź pod uwagę, że tam pracują ludzie, zwykli ludzie, jak ja i Ty, też mogą mieć gorszy dzień, pierwszy dzień w pracy, 3 minuty po 30 zamówieniach, cokolwiek. Gdybym miał nigdy więcej nie chodzić do kawiarni, w których dostałem gorszą kawę niż w domu, to bym z domu nie mógł wyjść wcale (w sumie do domu wejść też, bo i sam sobie czasem źle zaparzę). To jest tylko kawa. A Karma pracuje na swoją opinię od lat i od lat są ludzie, który lubią to miejsca, i są też tacy, którzy za nim nie przepadają. I nie, nie chodzi o to aby o tym nie pisać, ale o sposób w jaki piszesz. Z Twoich słów odbieram Cię co najmniej jako krytyka kulinarnego z karą oceny w dłoni, srogo, punkt  po punkcie. Daj spokój, to kawa jest, dla ludzi, codziennie.

 Wybacz ale znów naciągasz rzeczywistość.  Jakoś w Mediolanie jak zamówisz lungo to tez wiedza co to. Nie manipuluj ze to gorszego sortu kawa, to samo z delikatna pogardą twierdziła obsługa w Karmie, tyle że uważała że to jest americana. Albo nie do końca ogarniali co maja zaprogramowane na ekspresie.

Fakt pozostaje faktem zrobili dwie kawy (o włoskim rodowodzie) cappuccino i espresso obie słabe.  Cappuccino z ewidentnymi błędami. A wstępna rozmowa przy ladzie nie zachęciła do dalszej rozmowy o tym czy serwowana kawa jest ok.

Jak ktoś lubi hazard i liczenie na to ze trafi na dobry dzień, a jak na zły to trudno, a takze uwielbia obsługę co wie lepiej nawet jak nie wie, to Karma jest dla niego.

Czy Tekstura trzyma poziom, jak dla mnie trzyma.  Trzy kawy przelew, lungo, cappuccino i wszystkie świetne. Nie wiem jaki mieli dzień. Nie jestem fanem hispsterskich klimatów, nie lubię też czekać na stolik, ale do kawy przyczepić się nie mogę. Do obsługi i miłej rozmowy także.

Jak dla mnie dobra kawiarnia to taka gdzie ponizej pewnego poziomu dobrego rzemiosła sie nie schodzi. Najwyraźniej mamy inne kryteria oceny i inny poziom przywiązania emocjonalnego do obu miejsc.

P.S. Dzis jestem w Stambule. Tez wiedza co to lungo...

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #215 dnia: 20 Listopad 2018, 09:51:10 »
O zdrowiu kontynuujemy tutaj
LMWDP #469

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #216 dnia: 20 Listopad 2018, 20:28:47 »
Jak dla mnie dobra kawiarnia to taka gdzie ponizej pewnego poziomu dobrego rzemiosła sie nie schodzi.
W takim razie muszę Cię zmartwić: nie ma takich. Dlatego zapytałem czy naprawdę wystarczy Ci jedna wizyta aby wydać kawiarni ocenę, czy to pozytywną czy negatywną.

Offline xcracerpl

  • Wiadomości: 82
  • Ekspres: v60, aeropress, prismo, g.a.t. 3tz, Bialetti z E&B Lab, tygielek, mizudashi, Brewista Smart Dripper, Chemex
  • Młynek: C40 MK4, Quito, Wilfa
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #217 dnia: 20 Listopad 2018, 23:29:14 »
Czy Tekstura trzyma poziom, jak dla mnie trzyma.  Trzy kawy przelew, lungo, cappuccino i wszystkie świetne. Nie wiem jaki mieli dzień. Nie jestem fanem hispsterskich klimatów, nie lubię też czekać na stolik, ale do kawy przyczepić się nie mogę. Do obsługi i miłej rozmowy także.

Ktura nie kstura ;) A ja dla odmiany wypiłem tam jeden ze słabszych aeropresów w tym roku mimo z 15 minut czekania nań. Zdarza się najlepszym.

A z innej beczki, to bardzo dobre espresso piłem ostatnio w Chederze. Swoją drogą o ile się orientuję, to z ziaren z Karmy właśnie. Myślałem, że mają tam tylko te kawki przyprawiane na sposób bliskowschodni a tu miła niespodzianka.
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2018, 23:33:38 wysłana przez xcracerpl »

Offline KiT

  • Wiadomości: 586
  • Ekspres: BZ10 najczęściej
  • Młynek: F64Evo i jakieś tam inne
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #218 dnia: 21 Listopad 2018, 01:25:13 »
A z innej beczki, to bardzo dobre espresso piłem ostatnio w Chederze.
A przechodziłem obok i z tęsknotą zaglądałem przez okna. Ale była pierwsza w nocy. Bardzo klimatyczne miejsca. Rano pobiegłem w stronę  polecanych kawiarni,  ale jak znow będę w Krakowie to Cheder mam na liście. Jeszcze jakby jakiś dobry hotelik był w okolicy, to pełnia szczęścia.

Offline KiT

  • Wiadomości: 586
  • Ekspres: BZ10 najczęściej
  • Młynek: F64Evo i jakieś tam inne
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #219 dnia: 21 Listopad 2018, 01:58:57 »
Jak dla mnie dobra kawiarnia to taka gdzie ponizej pewnego poziomu dobrego rzemiosła sie nie schodzi.
W takim razie muszę Cię zmartwić: nie ma takich. Dlatego zapytałem czy naprawdę wystarczy Ci jedna wizyta aby wydać kawiarni ocenę, czy to pozytywną czy negatywną.
Ja takie miejsca znajduje. I do nich wracam. Wiec pozwolę się sobię nie zgodzić.
Mamy dwa różne podejścia do tego tematu. Dla Ciebie Kraków to matecznik, wydeptane ścieżki i Twoje miejsca. Emocje które w nie inwestujesz. Bagaż wspomnień. Calkujesz doświadczenie.
Ja jestem tam gościem. Rekomendacje i takie oceny jak Twoja biorę za punkt wyjścia wstępna selekcję. Potem konfrontuje z własnym doświadczeniem i ono jest baza mojej oceny. Takie różniczkowie odczuć.
 Na koniec obie oceny trafiają do worka wszystkich innych. I ktoś sobie to uśrednia. Dlatego mam duży dystans to twierdzenia, ze to ma jakiś wielki negatywny impakt. Może być odwrotnie. Może być wszesnym sygnałem, ze coś można poprawić. Coś co Ty uśredniając doświadczenie z ostatniego dziesięciolecia przegapisz lub wybaczysz. A bedzonto już negatywnym trendem. Ale równie dobrze moja obserwacj może być zdjęciem slabego dnia, obserwacja wpływu plam na słońcu na działanie lokalu, anomalią.

Rozumiem różnica w naszych podejściach, nie zgadzam się ze Twoje jest jedynym słusznym. Nie twierdze ze moje jest lepsze.

Nie wiem olejarzy jeszcze będzie mi dane odwiedzić Kraków. Może pięć, a może dziesięć. Ale wiem, ze raczej będę szukał nowego miejsca, a jak nie znajdę to usiądę w Tekturze, ale do Karmy nie mam po co wracać. Nie wchodzę drugi raz do tej samej sadzawki jak w koło jest ocean możliwości, a życie krótkie....
« Ostatnia zmiana: 21 Listopad 2018, 02:02:44 wysłana przez KiT »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #220 dnia: 21 Listopad 2018, 07:58:35 »
Przyłóż się do pisania, bo sensu niektórych zdań musiałem się domyślać.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10555
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #221 dnia: 21 Listopad 2018, 08:15:22 »
Smartfonowe podpowiedzi tak wychodzą. Też mi się zdarza, że nie nadążam za tą sztuczną inteligencją.

Teraz dopiero załapałem o co poszło. Też nie lubię słyszeć od obsługi, że tego lub owego nie zrobią lub: "tak to robimy" i koniec. Americano lub lungo -- można mieć swoje zdanie ale skoro klient chce, to czemu nie?

Odmawianie klientowi tego typu prostych rzeczy nie ma sensu. Ilekroć tak postępowałem z przekory, nie kończyło się to dobrze. W końcu to kawiarnia i jej obsługa jest po to, by zadowolić swoich klientów. "Misja" jaką niektórzy bariści (lub kawiarniści) czują wydaje się czasami straszna i wyniosła ;). Mimo to lubię tę akurat kawiarnię -- bo jest dość wyjątkowa, a jak pisał Maro całkiem smaczna. Nigdy też nie zamawiałem w niej "lungo" ;).

Offline KiT

  • Wiadomości: 586
  • Ekspres: BZ10 najczęściej
  • Młynek: F64Evo i jakieś tam inne
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #222 dnia: 21 Listopad 2018, 14:55:05 »
Przyłóż się do pisania, bo sensu niektórych zdań musiałem się domyślać.

Marek.


Jak wrócę do kraju i dorwę się do normalnej klawiatury tovzrobir korektę. Jeśli jeszcze będzie to możliwe.
A uwierz, ze się bardzo przykładam. Z jakiejś nieznanej mi przyczyny nie tylko nie działa autokorekta podkreślająca na tym forum. Ale jeszcze działa w ta w locie i bez kasowania całych słów nie zawsze da się edytować.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #223 dnia: 21 Listopad 2018, 22:35:00 »
Dla Ciebie Kraków to matecznik, wydeptane ścieżki i Twoje miejsca.
O jakże bardzo się mylisz w swej nieświadomości ;)

Ja takie miejsca znajduje.
I jak zrozumiem jesteś tam zawsze aby wyłapać każdą wpadkę?

I ktoś sobie to uśrednia.
Tak, mamy inne podejście, ja wolę najpierw sam siebie uśrednić zanim coś opublikuję. Do tego negatywnych opinii staram się nie publikować wcale.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2986
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #224 dnia: 14 Kwiecień 2019, 21:27:05 »
Panta rhei.

I wszystko się zmienia.

Co jest teraz?

Pytanie do lokalesów lub bywalców.
Co polecacie na pobiesiadowanie w Krakowie w okolicach Kazimierza?
Usiąść, pogadać, zjeść z sensem, napić się, może jakieś kluby?

Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi