Autor Wątek: Przypalona kawiarka bialetti  (Przeczytany 14083 razy)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Przypalona kawiarka bialetti
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Marzec 2019, 22:48:17 »
Stal nierdzewna się po prostu zagrzała za bardzo i tyle. Nie przejmuj się tym wyglądem. Trzeba odkamienić wnętrze a z zewnątrz wypolerować. Będzie jak nowa. Nierdzewka wypoleruje się na lustro, a wewnątrz nie ma raczej żadnej powłoki, tylko jest to piaskowane czy inna  obróbka tego typu. To nie jest garnek na mleko w którym gdy raz się przypali, będzie się już przypalać stale.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Przypalona kawiarka bialetti
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Marzec 2019, 10:11:53 »
@Miśku moja 20-letnia kawiarka stalowa wygląda podobnie z zewnątrz, różnic w smaku nie odczuwam :)

Offline zaborosia

    • Bialetti
  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Kawiarka
Odp: Przypalona kawiarka bialetti
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Marzec 2020, 17:57:13 »
Witam, ja dziś swoją stalową kawiarkę mocno przepaliłam. Zostawiłam ją na kuchence gazowejna dobre naście minut. Gdyż zajęłam się czymś innym i zapomniałam o niej :( Gdy weszłam do kuchni, cały spód kawiarki był rozgrzany do czerwoności. Nie wiem czy można w ten sposób zniszczyć kawiarkę? Po wystudzeniu i otwarciu w środku nie ma tragedii. Choć na powierzchni powstały małe ciemne plamki. Z zewnątrz zmieniła kolor i chyba już nie przywrócę jej dawnego wyglądu. Cif nie pomógł:/
« Ostatnia zmiana: 29 Marzec 2020, 18:10:44 wysłana przez zaborosia »

Offline Mr. Sour

  • Wiadomości: 224
Odp: Przypalona kawiarka bialetti
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Marzec 2020, 20:39:50 »
Wygląda to jak dobrze wypalony układ wydechowy z nierdzewki. Wiem, że polerowaną stal chirurgiczną z której są robione garnki można grzać do woli bo nie ma co się z niej utleniać. Zgaduję, że tutaj będzie podobnie - poskrob środek porządnje czymś ostrym i sprawdź czy nic nie odpryskuje bądź nie pojawia się warstwa w innym kolorze.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Przypalona kawiarka bialetti
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Marzec 2020, 21:59:31 »
@Miśku


Już miałem pytać czy stalowa, ale zdjęcia dały odpowiedź  :taktak:
W mojej miniówce Bialetti zrobiło się to po okr. pół roku. I nic. Zresztą chyba nawet się to pogłębia (chyba, bo teraz to użytek tylko wyjazdowy). Dla smaku bez znaczenia.

Offline zaborosia

    • Bialetti
  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Kawiarka
Odp: Przypalona kawiarka bialetti
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Marzec 2020, 18:33:26 »
Po usunięciu kamienia wewnątrz widać że cały rant zmienił kolor na ciemny plus ciemne plamki powstałe po przepalniu są jeszcze bardziej wyrazne. Nic nie odchodzi w środku.
Myślicie ze kawiarka jest nadal zdatna do użytkowania?

Offline Mr. Sour

  • Wiadomości: 224
Odp: Przypalona kawiarka bialetti
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Marzec 2020, 20:24:33 »
Myślę, że nie ma co z tego robić zagadnienia. ;)
Jeśli nie wyczujesz metalicznych posmaków a sądzę, że ich nie będzie, to bym używał. Stalowy kubek postawiony w ognisku też się przepala bo jest z cienkiej chińskiej blaszki a czasami zdarzy się jak z Twoją kawiarką, że się mocno przegrzeje i nikt jeszcze od tego nie umarł.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Przypalona kawiarka bialetti
« Odpowiedź #22 dnia: 31 Marzec 2020, 00:57:40 »
Myślicie ze kawiarka jest nadal zdatna do użytkowania?
A pewnie, że tak. Ładne i błyszczące są tylko w sklepie (a już jak się zajrzy do saloniku Bialetti, to w ogóle :-) )

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi