Autor Wątek: Decent Espresso rewolucja?  (Przeczytany 48771 razy)

Offline cpu

• Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #405 dnia: 16 Czerwiec 2024, 15:50:10 »
Wiesz chodziło mi o produkt nie wiarygodność osoby która go recenzuje - innych opinii jest sporo czy to na home barista, reddicie czy na YT. No nic przepraszam, że coś sugerowałem w tym temacie.

Offline Jka57 Mężczyzna

• Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektryczne + 2 ręczne
« Odpowiedź #406 dnia: 16 Czerwiec 2024, 16:11:14 »
o nic przepraszam, że coś sugerowałem w tym temacie.
Nie masz za co przepraszać każda podpowiedz się liczy nie tylko ja czytam ten temat może ktoś inny się zainteresuje tym co podałeś.
Ja już i tak sporo na cudowałem z tym Decentem a to kawa z lodami, kawa z mrożoną kulką, Cascara ala herbata teraz przelew.

Dzięki za podpowiedz.
Jka

Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Jka57 Mężczyzna

« Odpowiedź #407 dnia: 27 Czerwiec 2024, 07:19:35 »
Informacyjnie jakby ktoś chciał zobaczyć tytułowy ekspres na żywo i był w tym czasie w okolicy :lol2:

"Kopenhaga wypożycza DE1 dla Scotta Rao i Diego Bermudeza"

"Czy jest ktoś w Kopenhadze chętny pożyczyć DE1 na 3 dni, żeby Scott i Diego mogli zaparzyć nim kawę?"

Z dalszych informacji wynika że już są chętni i im te ekspresy udostępnią.

Dania.jpg

Jka

Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline ranGo Mężczyzna

• Administrator
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
« Odpowiedź #408 dnia: 27 Czerwiec 2024, 09:02:20 »
Jest i zapowiedz na Decent Bengle w 2025

How the Decent evolved to make delicious espresso easier
https://www.scottrao.com/blog/how-the-decent-evolved

Offline Jka57 Mężczyzna

« Odpowiedź #409 dnia: 27 Czerwiec 2024, 10:23:24 »
Jest i zapowiedz na Decent Bengle w 2025

Super że coś myślą ten link sporo wyjaśnia już to gdzieś czytałem.
Ba codziennie dostaję na prywatną pocztę to co poniżej zacytowałem jest to coś ciekawego do poczytania i to u mnie na poczcie tak parę minut po 7:00.
Sporo uwag, spostrzeżeń, porad no i wiele pytań co dlaczego nie działa albo działa tak czy inaczej.

"Użytkownicy Decent Espresso mają dostęp do Decent Diaspora, prywatnego forum internetowego"

I co większość z tego co jest w tym linku jest ? też u mnie w tym maluchu co stoi sobie na blacie.

Jak można przeczytać ma ta maszyna sporo możliwości.

20240627_101446.jpg

Chyba chcą zmienić /urozmaicić trochę "szatę graficzną" tego ekspresu.
Jak dla mnie takie rozwiązanie lub w tym stylu było by najładniejsze, tylko gdzie znaleźć wykonawcę :'(

Fotka z netu.
DECENT TUNING.png

Jka

Offline Jka57 Mężczyzna

« Odpowiedź #410 dnia: 29 Czerwiec 2024, 07:25:56 »
Nie wiem czy uda się to otworzyć ale może ktoś z posiadaczy tytułowego ekspresu już sobie stolik zarezerwuje  :lol2:

"Decent Factory Cafe otwiera się we wtorek w Hongkongu: co robimy z tym pomysłem>
Osiągnij stan kofeinowej błogości w kawiarni Decent Espresso Factory "

https://decentespresso.com/factorycafe

Ciekawe czy mieszkańcy "pustki" czytaj Ustki kiedyś dorosną do czegoś takiego :'(

Fotka z netu.
DECENT KAWIARNIA OTWIERAJĄ.jpeg

Jka
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwiec 2024, 07:31:43 wysłana przez Jka57 »

Offline Fux Mężczyzna

• Global Moderator
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
« Odpowiedź #411 dnia: 29 Czerwiec 2024, 07:53:37 »
Obawiam się, że nawet w dużych ośrodkach, taki "kącik" musiałby mieć stosowną lokalizację. Oczekiwanie 10-15 zł za espresso powodowałoby stosowny ruch obrotowy na czole.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Jka57 Mężczyzna

« Odpowiedź #412 dnia: 29 Czerwiec 2024, 08:34:40 »
Obawiam się, że nawet w dużych ośrodkach, taki "kącik" musiałby mieć stosowną lokalizację.

Tutaj w tą kopułę chyba by się to wkomponowało :lol2:

Fotka z netu.

Hotel Grand Lubicz - Uzdrowisko Ustka
lubicz ustka.jpg

Jka

Offline utopia

• Ekspres: VBM Domobar Levetta
  • Młynek: Baratza Vario
« Odpowiedź #413 dnia: 03 Lipiec 2024, 15:52:00 »
Hmm jak by podobny

synesso.com/es1/

W środku taki DIY zawory burkerta opis flamastrem cena kosmos
Polecam filmik są zdjęcia ze środka

youtu.be/uoUwzdueFXg?si=6ZGeS14ZORUBLB69

Offline Jka57 Mężczyzna

« Odpowiedź #414 dnia: 06 Lipiec 2024, 19:38:36 »
Czekając na kolejny koszyk od producenta tego ekspresu teraz wieczorem pobawiłem się tym pod przelewy i przyznam że nie dosyć że jest to przednia zabawa to i to co w kubeczku też wyszło niczego sobie.
Nic trzeba się dalej bawić próbować zapisywać ustawienia aż trafi się na to co nas zadowoli.

Tradycyjnie wykres :lol2:

Kolejny przelew sprawdzian.jpg

Jka

Offline nto102

• Ekspres: E-61
  • Młynek: gastro
« Odpowiedź #415 dnia: 07 Lipiec 2024, 17:11:16 »
Chyba chcą zmienić /urozmaicić trochę "szatę graficzną" tego ekspresu.

Kolorowe rączki do PF-a  tego nowtorskiego ekspresu są chińskie, widziałem na Aliekspress w ogromnej  palecie do wyboru. Myślę, że to nic złego, aczkolwiek  jak dla mnie wyglądają  zbyt ektrawagancko.  Może bym jakąś kupił, ale zniechęca mnie trudność odkręcenia dotychczasowej. Chyba imadło potrzebne.

Offline Jka57 Mężczyzna

« Odpowiedź #416 dnia: 07 Lipiec 2024, 18:28:55 »
Kolorowe rączki do PF-a  tego nowtorskiego ekspresu są chińskie, widziałem na Aliekspress w ogromnej  palecie do wyboru. Myślę, że to nic złego, aczkolwiek  jak dla mnie wyglądają  zbyt ektrawagancko.

Masz rację te rączki/uchwyty zwał jak zwał są trochę dziwne kolorowe ot ja to sobie nazywam takie "disco polo"
Uchwytów ci u mnie dostatek co widać.

20240707_175441.jpg

Jednak zdecydowałem się na te ze względu na ich wielkość one są znacznie krótsze od tych oryginalnych a przez to jak dla mnie poręczniejsze wygodniejsze.

Może bym jakąś kupił, ale zniechęca mnie trudność odkręcenia dotychczasowej. Chyba imadło potrzebne.
Akurat z tymi nie było problemu z odkręceniem zamianami podmianami obyło się bez drogiego specjalistycznego reklamowanego tutaj sprzętu, wystarczyły klucze jakie dają w standardzie jak się kupuje jakieś krzesło czy fotel biurowy :redface: ważną rolę odegrała ta zaznaczona rurka bo wystarczyło tylko klucz nią przedłużyć coś tam "chrupnęło" i poszło tak że obyło się bez strat.

Ale przyznam jednej kolby z 2 wylewkami nie odkręciłem ba coś tam próbowałem nawet w imadle ale od razu zrezygnowałem by jej nie porysować uszkodzić.

Tak że próbuj  :lol2: jak coś to wiesz kto ma w razie czego i poratuje (tylko te 2dwie ze srebrnymi końcówkami nie wchodzą w rachubę reszta z długich nie ma problemu jak uszkodzisz podeślę.
Sprawdź gwint bo są 10mm i 12mm ja już kupiłem podocinałem i w razie czego mam i takie i takie na zamianę podmianę.

Jka

Offline Jka57 Mężczyzna

« Odpowiedź #417 dnia: 11 Lipiec 2024, 15:48:22 »
Jako że właśnie dotarł nowy dripper kupiony z myślą o używaniu tylko z tytułowym ekspresem zabawy ciąg dalszy czas zacząć.

20240711_152725.jpg

Jka

Offline Jka57 Mężczyzna

« Odpowiedź #418 dnia: 16 Lipiec 2024, 19:20:00 »
To już chyba ostatni dodatek do tego ekspresu jaki sobie kupiłem a jest to przez producenta coś nazywanego jako "kosz Filter3"

kosz 3.jpg

Przyszło dzisiaj a na żywo wygląda tak.

kosz 3b.jpg

kosz 3c.jpg

kosz 3d.jpg

kosz 3e.jpg

I jeszcze to i weź tutaj człowieku na stare lata naucz się tego :lol2:

INSTRUKCJE FILTRA3

Aby zaparzyć kawę filtrowaną3, będziesz potrzebować ekspresu do kawy DE1, koszyka filtrowanego3 i odpowiedniego papieru. Sprzedajemy wstępnie pocięty papier, ale możesz również ręcznie pociąć papier Chemex lub papier Pulsar. Większość innych papierów do espresso nie jest wystarczająco porowata i nie będzie działać.

Przed zaparzeniem kawy filtrowanej3:

Kup w Decent koszyk z filtrem 3 i pasującym papierem.

Według stanu na 19 lutego firma Decent wyprzedała pierwszą partię swoich produktów.
 Pod koniec marca firma Decent będzie miała w sprzedaży drugą partię koszyków Filter3 (i na tą partię się załapałem)

Wskazówka: kup gdzieś szklane naczynie o pojemności 350 ml do 400 ml, które ma mniej niż 85 mm wysokości. Kinto jest idealne i niedrogie Kinto EU i Kinto USA . Kup wersję o wysokości 8 cm.
Zaktualizuj de1app do najnowszej wersji ( v1.43 )
Przejdź do Ustawienia/Maszyna i zmień punkt uzupełniania „Poziom wody” na co najmniej 500 ml . Dzięki temu masz pewność, że nigdy nie zaczniesz Filter3 bez wystarczającej ilości wody, aby go ukończyć.
Odkryj profil „filter3” i wybierz go
Uruchom cały profil bez uchwytu filtra na koniec będziesz potrzebować około 370 ml wody .
Pod koniec pierwszego kroku potrzebne będzie 60–75 g wody. Aby to uzyskać, może być konieczna zmiana szybkości przepływu w pierwszym kroku. Idealna ilość to 75 g.
Jeśli masz za dużo wody (co jest prawdopodobne), edytuj kroki „Mokre” (1a, 1b, 2, 3), aby nieco zmniejszyć szybkość przepływu . 
Ponownie uruchom profil filter3 bez uchwytu filtra i postaraj się uzyskać objętość nie większą niż 30 ml od całkowitej objętości 360 ml.
Jeśli ostateczna objętość jest zbliżona do pożądanej, edytuj tylko ostateczną (krok 3) szybkość przepływu.
Ustaw młynek na najgrubsze ustawienie, jakie posiadasz.
Większość ludzi mieli zbyt drobno, co nie jest dobre. Twoje ostateczne pobranie (kawa wypływająca po zakończeniu profilu) powinno trwać mniej niż minutę, a raczej 30 sekund.

Następnie postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:
Umieść ręcznie wycięty filtr papierowy na dnie koszyka Filter3.
Zwilż wodą do płukania.
Dodaj 22 gramy kawy i wstrząśnij, aby wyrównać konsystencję fusów. 
Delikatnie zablokuj uchwyt filtra. 
Postaw filiżankę i naciśnij ikonę KAWY na panelu Group Head, aby rozpocząć. 
Opcjonalnie: Po 30 sekundach od rozpoczęcia ekstrakcji odblokuj uchwyt filtra, zakręć i sprawdź, czy na fusach znajduje się 2–4 cm wody. 
W razie potrzeby dostosuj stopień zmielenia kawy następnym razem: drobniej, jeśli kawa była za mała, lub grubiej, jeśli w kawie było za dużo wody. 
Jeżeli z otworów w górnej części koszyka wydostaje się woda, kawa jest zmielona zbyt drobno.
Powinno Ci wyjść około 300-330 g kawy.

O jakie proste >:(

Nic trochę zabawek jest ale jakoś chęci brak.

Jka

Offline Jka57 Mężczyzna

« Odpowiedź #419 dnia: 17 Lipiec 2024, 18:25:51 »
To już chyba ostatni dodatek do tego ekspresu jaki sobie kupiłem
Tym razem i na tą chwilę to co poniżej to już naprawdę ostatni zapłacony dodatek jaki doszedł do tytułowego ekspresu.
Teraz jest to 'tamper" V6 a na czym ma polegać jego inność jeszcze nie sprawdziłem.

A piszą o nim tak:

" Decent Tamper V6 (czarny metalowy uchwyt)
Nowość w wersji 6: teraz z dwiema sprężynami: jedna sprężyna zapewnia równe ubijanie, a druga sprężyna zapewnia 15 funtów nacisku ubijania. Jeden z nielicznych samopoziomujących ubijaków, który oferuje również kalibrowane ciśnienie. Nowość w wersji 6: tuleje między częściami ubijaka zapewniają gładkie, bez chwiania się dopasowanie"

Nic pobawimy się kiedyś tą drogą zabawką bo z przesyłką, odprawą celną kosztował 123,5€

20240717_151120.jpg

20240717_151325.jpg

20240717_160047.jpg

Jka

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi