Autor Wątek: Ekspres do Cappuccino  (Przeczytany 534 razy)

Offline hub123

• 123
  • Ekspres: 123
  • Młynek: 123
Ekspres do Cappuccino
« dnia: 08 Lipiec 2024, 15:49:59 »
Cześć,

Chciałbym Was prosić o poradę :poklon:
Szukam ułatwienia w postaci ekspresu automatycznego - ma być dla mnie rano błogim lenistwem. Piję raptem 3 rodzaje kaw: espresso, americano (duża czarna) i cappuccino. Nic więcej nie potrzebuję.

Natomiast... moje dotychczasowe doświadczenie z ekspresami automatycznymi (co prawda raczej z firm, ale nie zawsze stricte przemysłowe) pokazuje, że żaden z nich nie robi takiej panki jaką lubię, czyli sztywnej.
Obecnie radzę sobie najprostszym spieniaczem mleka z Lidla i wychodzi super. W dyszę z gorącym powietrzem z obecnego budżetowego, kolbowego Delonghi nie umiem, nie wiem... dużo szumu, dużo pary i efekt mizerny. Ten zewnętrzny Lidlowy działa (w sumie to działał, bo się zepsuł ::) ) bez zarzutu.

Czy kojarzycie jakiś ekspres automatyczny, w budżecie do ok 3k PLN, który zrobi mi dobre cappuccino ze sztywną pianką? Oczywiście do tego espresso i americano? Idealnie, gdyby był w miarę kompaktowych rozmiarów do kuchni, raczej z tych mniejszych;)

Z góry dzięki!

Offline mariuszdbki Mężczyzna

• Ekspres: alternatywy4+, Nivona 790, maszynka do popcornu + artisan
  • Młynek: Nivona CG 130
Odp: Ekspres do Cappuccino
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Lipiec 2024, 09:51:37 »
Sztywna pianka w cappucino to raczej anty-wzorzec więc szukał bym czegoś najtańszego. Wiadomo, że i tak w automatach te spieniacze średnio sobie radzą więc tak czy inaczej nie wychodzi idealnie jogurtowa ale niektóre, lepsze dają już coś bliskiego spieniania w dzbanku. Tego pewnie nie chcesz - stąd moja propozycja pójścia po taniości ;) Dodatkowo używałbym chudego mleka - mam wrażenie, że tam zawsze piana jest bardziej "sztywna" niż w pełnotłustych.

Offline hub123

• 123
  • Ekspres: 123
  • Młynek: 123
Odp: Ekspres do Cappuccino
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Lipiec 2024, 10:14:44 »
Dzięki! :ok:

z tą sztywnością pianki może nieco przesadzam, chciałem podkreślić jednak, że taka "paciaja" lekko spienionego, podgrzanego mleka i kawy to nie jest coś, co chciałbym mieć w domu :ohyda: :ohyda:

Co do mleka to ciekawe, u mnie najlepszy efekt daje tłuste i zimne, prosto z lodówki.

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi