Autor Wątek: Skazany na ekspres?  (Przeczytany 7136 razy)

Offline foremke

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Jura E8 Dar Kinox
Odp: Skazany na ekspres?
« Odpowiedź #45 dnia: 01 Luty 2019, 21:54:31 »
@krystians
Robiłem próby na standardowe u mnie 600 ml. Nie mierzyłem ile zaparzanie trwało, bo to ekspres sobie kapie fabrycznie, ale około 3 minuty?

@WS
Podoba mi się ten smak, więc dokupię. Tyle, że wciąż nie mam metody na dobrą kawę rano bez większej zabawy, a w tym sedno problemu. Od automatu chyba jednak nie ucieknę. Przemyślę to sobie jeszcze przez noc. Może są jakieś w miarę dobre automaty z możliwością konfiguracji przez użytkownika.
in search of your universe's ultimate cup of coffee

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Skazany na ekspres?
« Odpowiedź #46 dnia: 01 Luty 2019, 22:22:59 »
Nie każdy musi lubić kawę z przelewu.

Tak jak kolega polecał phin też godny spóbowania i tani. Stawiasz na kubek, sypiesz kawę i zalewasz wodą.

Automat jak masz ochotę to przecież produkowane są dla ludzi, można w nich też smaczną kawę zrobić. Niewiele jednak tu znajdziesz użytkowników takich urządzeń. Możesz poszukać w wątkach o automatach.

Offline Dominikkuchniak

  • Wiadomości: 69
Odp: Skazany na ekspres?
« Odpowiedź #47 dnia: 01 Luty 2019, 23:01:50 »
A jak robisz ta kawe w rondelku, bo moze bym sprobowal z ciekawosci? :)

Offline foremke

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Jura E8 Dar Kinox
Odp: Skazany na ekspres?
« Odpowiedź #48 dnia: 01 Luty 2019, 23:34:00 »
Mniej więcej tak jak opisano tutaj, akurat zacząłem szukać info o tygielku.
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=130.msg1867#msg1867

Kawa do gara, zimna woda i czekasz, czekasz, czekasz... Najważniejsze - pilnować śladów bąbli ;)


Ekspres automat ale też młynek + ekspres do kawy po turecku z pierwszej strony tematu ( :ok: krystians ) + frenchpress do mleka (lub wprost spieniacz-podgrzewacz).

Kto z użytkowników forum serwisuje ekspresy automaty, oprócz pana Janusza?
« Ostatnia zmiana: 01 Luty 2019, 23:47:39 wysłana przez foremke »
in search of your universe's ultimate cup of coffee

Offline foremke

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Jura E8 Dar Kinox
Odp: Skazany na ekspres?
« Odpowiedź #49 dnia: 03 Luty 2019, 13:35:27 »
Dobra, przejrzałem dziś internet po haśle "ekspres zaparzacz do kawy po turecku".

Firma Arzum to straszny badziew, estetyczna masakra, a do tego bardzo drogi. W najlepszym razie są 2 ustawienia parzenia - krótko (1-2 min) i długo (5-6min). Są 2 zaparzacze Gorenje, ale też badziewny zwykły czajnik, do którego wsypuje się kawę, wlewa wodę i po zagotowaniu można lać kawę przez dziubek z filtrem. Są Beko, są Bosch, ale zero opcji. Są jeszcze jakieś Fakir, Sinbo, Mocca, ale szkoda o nich pisać (start/stop).

Czy nie ma na rynku ekspresu/zaparzacza, w którym można ustawić temperaturę wody z kawą do osiągnięcia oraz czas utrzymywania tej temperatury?  :o

Czytałem parę razy o jakimś drugim forum (którego nazwy nie wolno chyba wypowiadać), gdzie rozmawia się głównie o ekspresach automatycznych? Jaka jest nazwa tego forum? Grażynka znalazła w sieci kafeterię, a ja znalazłem to forum oraz forum cafepregio, ale tamto chyba już zdechło, bo nie widziałem tam nikogo zalogowanego, a parę wątków z ostatnich miesięcy wisi bez żadnych odpowiedzi.
in search of your universe's ultimate cup of coffee

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi