Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 247299 razy)

Offline yarbin

  • Wiadomości: 245
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1200 dnia: 06 Wrzesień 2022, 11:19:11 »
@mr_blend gdzie te nowości? Kawa na wykończeniu a w sklepie po staremu  :'(

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1201 dnia: 06 Wrzesień 2022, 11:31:13 »
[mention]yarbin [/mention]
Nowości będą na weekend, wczoraj kawa przyjechała i musimy jej dać kilka dni na testy [emoji106]

[mention]ile_klikow [/mention]
Obróbka, kraj, nazwa, wysokość upraw takie same, profil podobny - cena z pewnością będzie niższa za 250g W linku jest 200g

Pozdrawiam,
Paweł

Offline yarbin

  • Wiadomości: 245
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1202 dnia: 06 Wrzesień 2022, 11:42:29 »
@mr_blend myślałem, że mowa o poprzednim weekendzie :P no nic, zakupy zrobione ze "starego" asortymentu  :ok:

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1203 dnia: 09 Wrzesień 2022, 22:07:21 »
W najbliższym tygodniu świętujemy trzecie urodziny!
Niezmiennie - jak co roku - wiąże się to ze zniżką, nowościami oraz jedną wyjątkową kawą. Jako, że na urodzinach powszechny jest alkohol - naszym rodzynkiem z tej okazji będzie Kolumbia Potosi XO Natural o nutach koniaku  :szampan:

czas trwania: 09.09-18.09
hasło: URODZINY
zniżka: 10%

Co tam słychać w kawach?
 :o ESPRESSO

Papua Elimbari - bez dwóch zdań mam słabość do espresso z PNG, świetnie się pije te kawy jeśli ktoś lubi słodką kwasowość. Elimbari palimy tak, żeby miała owoce (jabłka, nektarynki, grejpfrut), ale kończyła się słodkim i czekoladowym finiszem. Espresso jest pełne owoców i czekolady, polecamy!

Salwador El Molinito Dojechał świeży zbiór 21/22, ostatnio mieliśmy ją ze zboru 18/19. Tym razem zrobiliśmy z niej taką "płynną, ciemną czekoladę". Ziarno ma w sobie całe mnóstwo czekoladowo-migdałowej słodyczy, nuty syropu klonowego i białych winogron. Przy szybszym szocie kwasowość rośnie i espresso ma fajny balans. Americano jest bez kwasków, nie ma innej opcji jak świetne połączenie z mlekiem. Takie ziarna uwielbiają cappuccino.

Gwatemala Cipresales Jak to Gwatemala - trochę czekolady, trochę kwasowości, trochę orzechów. Wszystko jest na swoim miejscu, americano wychodzi wyjątkowo smaczne i jest warte uwagi.

 :o PRZELEWY

KOLUMBIA POTOSI XO NATURAL Pomysł na świętowanie urodzin czymś alkoholowym nie jest niczym rewolucyjnym w Polsce :) Natomiast w świecie kawy mało jest ziaren o tak drobiazgowo dopracowanej fermentacji (żadnej spontan z beczki), która ma dać konkretnie zamierzony efekt. XO jest inspirowana smakiem koniaku XO (extra old). Do tego mamy odmianę San Juan (Bourbon+Pacamara). Nie widziałem tej odmiany właściwie nigdzie, nie wiem czy to nie jest robota stricte Cafe Granja La Esperanza. Obróbka sucha przy wilgotności powietrza 73% (na farmie Potosi) nigdy by się nie udała. Dlatego wisienki trzeba oddzielić od otoczenia - najpierw długa fermentacja w otwartych tankach, które mają kontrolę temperatury a następnie mechaniczne suszenie. Żaden anaerobic, carbonic, drożdże - jedynie bardzo dopracowana fermentacja.

Tę kawę można spokojnie pić w koniakówce, postawić w barku koło single malta jakiegoś szkota i pić w trakcie wyjątkowych wydarzeń - słuchając jednocześnie płyt winylowych, paląc cygaro i siedząc w skrzypiącym fotelu przy strzelającym kominku. Napar jest z jednej strony alkoholowy, a z drugiej kwaskowaty od marakui, ananasa, gdzieś przewijają się nuty suszonych śliwek, jest taki delikatnie lukrecjowy finisz. W tym całym szaleństwie jest harmonia, dobrze się pije, ale zdecydowanie jest to kawa kiedy nie jesteście w biegu. Komu smakowały Trzy Smoki, pozycja obowiązkowa! Tutaj byłyby cztery smoki, wszystko jest bardziej... Potosi XO jest bardziej wytrawne od Smoków, ale również bardzo dobre!

MJANMA GREEN LAND - bardzo dobra alternatywa dla "Brazki", dużo kremowych orzeszków piniowych - ma taki moment, że czuć wafelki "Knoppers", owocowa kwasowość średnia do niskiej. Niezwykle przyjemna klasyka. Ostatnia Mjanma w tym roku jaką wyciągnęliśmy z magazynu :)

ETIOPIA GELANA GESHA - nie będziemy czarować magią odmiany, po prostu smaczny natural z Etiopii. Więcej owoców pokazuje bez przelewania, z dripa kawa łapie słodycz miodu gryczanego, jest przy tym owocowa a jednocześnie kwiatowo-ziołowa. Przypadkowo trafiło nam się, że Desk ma to samo w przelewie miesiąca z Rocket Bean :) (potwierdzone info) Fajna kawa! (potwierdzone info)

KOLUMBIA MUJERES DEL TOLIMA - Agua Negra niedługo zejdzie z półek, więc uzupełniamy kategorię "dobra, myta Kolumbia w fajnej cenie". Bardzo mały lot od małej kooperatywy zrzeszającej same kobiety. Napar jest bardzo słoneczny - duuużo czerwonych pomarańczy i przebijająca się winogronowa kwasowość oraz finisz aronii (bez ironii). Kawka jest bardzo smaczna, łatwa do zaparzenia, owocowa, może być słodka - może być kwaskowata. Wszystko zależy od nas :)

Ponadto 2 nowe mieszanki herbat: LUU z imbirem i lukrecją oraz PU-ERH z borówkami (pod nazwą OH, MY GUT!)

Była obiecywana myta Gwatemala do przelewu, próbowaliśmy ją wypalić na owocowo. Nie będziemy tego robić na siłę, jeszcze kiedyś uda się znaleźć "kwaśną i mytą Gwatkę" :) To takie trochę "Co? Ja nie dam rady?" Wszystkie myte Gwatemale jakie piłem (jak dotąd) były słodkie i karmelowe (mimo obiecanych owoców w profilu, Heresy również). Marzy mi się coś bez karmelu i orzechów, będę szukać dalej :D Stąd też wyciągnęliśmy w ostatniej chwili Kolumbię Mujeres del Tolima. Gwatemala była zbyt podobna w smaku do Mjanmy Green Land.

Był to dla nas bardzo intensywny tydzień, misja "nowości" zakończona!

Serdeczności!
Paweł
« Ostatnia zmiana: 09 Wrzesień 2022, 22:12:19 wysłana przez mr_blend »

Offline jrd

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: Lelit Grace
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1204 dnia: 14 Wrzesień 2022, 12:57:51 »
Panie Blend, a co dla kogoś kto bujał się głównie na cerrado w ostatnim czasie? Poniedziałkowa, retro, pantera, mogiana? Czy coś innego? Najchętniej wziąłbym jakieś dwie na próbę. Najbardziej wchodzą mi smaki czekoladowo, gorzkawe, mniej te owocowo-kwaśne.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1205 dnia: 14 Wrzesień 2022, 15:05:31 »
Panie Blend, a co dla kogoś kto bujał się głównie na cerrado w ostatnim czasie? Poniedziałkowa, retro, pantera, mogiana? Czy coś innego? Najchętniej wziąłbym jakieś dwie na próbę. Najbardziej wchodzą mi smaki czekoladowo, gorzkawe, mniej te owocowo-kwaśne.
Jeśli ma być mocniejsza od Cerrado:
Mogiana
Czorna

Jeśli ma być w jakikolwiej sposób podobna, ale z innego kraju:
Salwador El Molinito

Delikatniejsza od Cerrado:
Mjanma Blue Mountain

Pozdrowienia
Paweł

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1206 dnia: 16 Wrzesień 2022, 11:59:36 »
KOLUMBIA POTOSI XO NATURAL ... Tę kawę można spokojnie pić w koniakówce, postawić w barku koło single malta jakiegoś szkota i pić w trakcie wyjątkowych wydarzeń - słuchając jednocześnie płyt winylowych, paląc cygaro i siedząc w skrzypiącym fotelu przy strzelającym kominku. Napar jest z jednej strony alkoholowy, a z drugiej kwaskowaty od marakui, ananasa, gdzieś przewijają się nuty suszonych śliwek, jest taki delikatnie lukrecjowy finisz. W tym całym szaleństwie jest harmonia, dobrze się pije, ale zdecydowanie jest to kawa kiedy nie jesteście w biegu. Komu smakowały Trzy Smoki, pozycja obowiązkowa! Tutaj byłyby cztery smoki, wszystko jest bardziej... Potosi XO jest bardziej wytrawne od Smoków, ale również bardzo dobre!
Gratulacje! Świetny wypał, znakomita kawa!!! Nie mogłem się się powstrzymać gdyż od wypału zaledwie 4 dni. Świętować z Wami taką kawą jest cudnie. :szampan: Jeśli miałbym przyrównać do "smoków" to tutaj nie ma tej ferii różnych odmian owoców, tej multiwitaminowości, bo "kwasowość jest mocno stemperowana przez wytrawność". Nie wiem jak to określić, popijając, mając kawę w ustach czuje się żółte owoce, a po przełknięciu odnosi się wrażenie, że to jednak coś innego. Aftertaste, chyba od fermentacji, oddaje ten fenomenalny posmak tej kawy.

Offline mibas

  • Wiadomości: 42
  • Ekspres: Ascaso Dream, kawiarka French Press Bialetti, AeroPress Go
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JX-pro
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1207 dnia: 16 Wrzesień 2022, 12:14:51 »
Mjanma Blue Mountain naprawdę grzechu warta :-)
 

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1208 dnia: 16 Wrzesień 2022, 23:56:43 »
[mention]Koziołek [/mention]

Dzięki za szybką opinię!! Jest tak jak mówisz, 4 dni to minimum dla większości naszych ziaren przelewowych :) Nie widziałem tej kawy taniej, niż 100pln/250g. Mamy ją za 75, można dołożyć zniżkę 10% do niedzieli, więc sądzę że za to co prezentuje jest to więcej, niż uczciwa cena. Jest też gramatura 150g. Jest wytrawnie-alkoholowa, soczysto-owocowa i zmienia się wraz z metodą parzenia.

Stronę-dwie dalej 'ulało mi się' na temat obróbek drogich kaw, że smakują podobnie. Ten długi natural jest bez dodatków i to chyba czuć, że nie smakuje jak spontan z beczki. Co więcej - robią to samo na farmie i ciągle odtwarzają, jest specjalna odmiana pod tą kawę. Cafe Granja nie schodzi poniżej wysokiego poziomu jakości, nawet ich Las Cascadas, czy Burila (te niby tańsze) są bdb jakości. Niestety czuć inflację i te idące zbiory już droższe o 15-20pln na kilogramie np. Sweet Valley. W kawie działa to trochę wstecz, bo mija rok pomiędzy zbiorami, niestety widzimy ruch w górę cen kaw, które wcześniej stały przy szaleństwach giełdy np. Kenie, Etiopie i wiele innych.

[mention]mibas [/mention]

Zdecydowanie Mjanma już nawet nie zaskakuje wysoką jakością, ale po prostu trzyma poziom (odkąd ją palimy). Kraj ten stawia na wysoką słodycz, Blue Mountain jest świetnej relacji cena/jakość. Niezwykle miła pomyłka importera, który wysłał nam droższą Mjanmę od tej, którą zamawialiśmy ^^

Pozdrowienia!
Paweł

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1014
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1209 dnia: 17 Wrzesień 2022, 09:11:34 »
czas trwania: 09.09-18.09
hasło: URODZINY
zniżka: 10%

W którym momencie należy wpisać ten kod? Bo za nic nie widzę.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1210 dnia: 17 Wrzesień 2022, 09:42:24 »
Po rejestracji a przed dokonaniem płatności, jest okienko w górnej części ekranu.

Pracujemy nad opcją zakupów bez rejestracji, ale nie jest jeszcze dostępna.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1014
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1211 dnia: 17 Wrzesień 2022, 10:15:15 »
Faktycznie nie byłem zalogowany ;)

Teraz jest ok  :ok:

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1212 dnia: 18 Wrzesień 2022, 16:44:09 »
Czy próbowaliście zrobić espresso z Tres Dragones palonej jasno jak i z Mjanma????, z przelewem mi nie po drodze ale spróbowałbym espresso :):)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1213 dnia: 18 Wrzesień 2022, 22:59:55 »
[mention]rollo45 [/mention]

Jeśli chcesz próbować espresso z przelewów, to warto rozważyć taki przepis:

18,5g kawy
45g-50g uzysk
35s czas ekstrakcji

Chodzi o to, że mamy dużo kwasowości i trzeba z nią powalczyć. W związku z czym dla jasnego palenia poleca się większy uzysk i dłuższy czas ekstrakcji.

Jeśli espresso jest nie do przyjęcia z powodu kwasowości wystarczy do szota dolewać kolejne porcje gorącej wody, aż kawa zacznie nam smakować. Powstanie coś na kształt mikro-przelewu. Za to napar z pewnością będzie mieć lepszy balans, niż w espresso.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1214 dnia: 18 Wrzesień 2022, 23:06:31 »
Ja wiem jak zrobić z tym nie mam problemu , standardowo zamawiam palenia pod przelew i parze espresso , ale czasami są kawy które absolutnie nie nadają się pod espresso stad pytanie , no i jasny profil,palenia tez jest rożny :), bardzo jasno wypalone są te dwie kawy i jak sądzisz jak się sprawdza jako espresso, sprzetowo i umiejętnościowo sobie poradzę :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi