Autor Wątek: Ogródek, chwast, robak, roślina...  (Przeczytany 40293 razy)

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2986
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Ogródek, chwast, robak, roślina...
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Maj 2015, 20:58:46 »
Panowie; trzymajcie poziom...
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5286
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ogródek, chwast, robak, roślina...
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Listopad 2020, 09:15:59 »
Odświeżę...

Drugi raz w życiu zasiałem ziemniaki, jak się wkurzyłem w tamtym roku o ich pochodzenie: Maroko, Niemcy, Grecja, i inne. Nie ma jak polski, więc pomyślałem, że chyba za dużo roboty nie będzie. Tamten rok był cienki, ale ten (nie kupuję od lipca w sklepie) to już:
》tertium non datur《

Offline tom517

  • Wiadomości: 1794
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Ogródek, chwast, robak, roślina...
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Listopad 2020, 09:33:49 »
U mnie podtopiło ziemniaki i z worka posadzonych zebrałem 1 kosz :)
Rukolę za to i rzodkiew jeszcze dziś rano zbierałem, mniam :)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Ogródek, chwast, robak, roślina...
« Odpowiedź #33 dnia: 28 Listopad 2020, 09:43:16 »
Drugi raz w życiu zasiałem ziemniaki

Miałeś jakieś nasiona? Zawsze myślałem, że ziemniaki się sadzi :).

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5286
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ogródek, chwast, robak, roślina...
« Odpowiedź #34 dnia: 28 Listopad 2020, 09:57:57 »
U mnie podtopiło ziemniaki i z worka posadzonych zebrałem 1kosz

Ja musiałem jeszcze podlewać. Okoliczni fachowcy - rolnicy byli mocno zdziwieni, komentując najpierw potężną hmmm macinę, a potem zbiory. Jak wspominałem, od lipca nie kupuję ziemniaków. Posadziłem cztery odmiany: jakieś polskie białe i różowe, niemiecką i holenderską. Niemiecka przyniosła najmniejszy plon.

Miałeś jakieś nasiona? Zawsze myślałem, że ziemniaki się sadzi .
😂👍

Teraz widzisz, że ze mnie amator, nawet nazwać poprawnie nie potrafię.

« Ostatnia zmiana: 28 Listopad 2020, 10:06:22 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5286
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ogródek, chwast, robak, roślina...
« Odpowiedź #35 dnia: 19 Kwiecień 2021, 16:15:52 »
Hej

Mam nadzieję, że nie zapomnieliście o sadzeniu 🙂
Wiele nie trzeba, aby za parę miesięcy delektować się frytkami z własnych nieudoskonalonych chemicznie ziemniaków 😋
》tertium non datur《

Offline tom517

  • Wiadomości: 1794
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Ogródek, chwast, robak, roślina...
« Odpowiedź #36 dnia: 19 Kwiecień 2021, 19:51:23 »
U mnie dziś też trochę ziemniaków wylądowało w ziemi :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5286
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ogródek, chwast, robak, roślina...
« Odpowiedź #37 dnia: 19 Kwiecień 2021, 21:21:12 »
dziś

Ładna była pogoda. Przyjemnie się babrze w ziemi, gdy ma się na sobie tylko spodenki i koszulkę z krótkim rękawem.
》tertium non datur《

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 649
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Ogródek, chwast, robak, roślina...
« Odpowiedź #38 dnia: 19 Kwiecień 2021, 21:44:18 »
U nas jeszcze nie - najpierw musimy kupić jakieś dobre sadzeniaki. Ale poletko już przygotowane.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5286
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ogródek, chwast, robak, roślina...
« Odpowiedź #39 dnia: 19 Kwiecień 2021, 22:04:14 »
najpierw musimy kupić jakieś dobre sadzeniaki.

Będzie ciężko. Najlepiej  samemu odkładać odpowiednie sztuki z jesiennego zbioru i przechowywać w nie za ciepłej piwnicy, jak się takową posiada, aby nie wyrosły im za długie kiełki. Jak znajdziesz gdzieś dobre sadzeniaki, to daj namiary, może się przydać w przyszłości. W tym roku mam opór, ale w poprzednim na koniec już w ostateczności z braku odpowiednich powsadzałem bez kiełków i gdzie niegdzie nie wzeszły ☹

》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5286
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ogródek, chwast, robak, roślina...
« Odpowiedź #40 dnia: 22 Kwiecień 2021, 08:06:08 »
Czy jest piękniejszy widok po szarej, ponurej, bezbarwnej późnojesieni, zimie i wczesnowiośnie niż pierwsze kwiaty? W tym roku żonkile, narcyzy i tulipany zakwitły w tym samym momencie.

Spójrzcie na te przebarwienia na żótych płatkach tulipana, jakby ktoś chlapnął czerwoną farbą :wow2:
« Ostatnia zmiana: 22 Kwiecień 2021, 08:37:05 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Tottoro

  • Gość
Odp: Ogródek, chwast, robak, roślina...
« Odpowiedź #41 dnia: 22 Kwiecień 2021, 17:03:01 »
Mam nadzieję, że nie zapomnieliście o sadzeniu 🙂

U mnie czas siewu i sadzenia zawsze trochę później. Na razie poletko po dwukrotnym "objechaniu" kultywatorem czeka jeszcze na weekendowe bronowanie. Pyry będę sadził w majówkę. Prócz tego będzie zagonik gruntowych ogórków, bób, trochę sałaty, buraki, marchew...

Za foliakiem mam jeszcze małe poletko z truskawkami. Ziemia przyzwoita. Na jesieni przeorana ze świeżym obornikiem. Czeka na nasiona :)

Trzymam kciuki za dobry plon zacny Panie Radogoście :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5286
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ogródek, chwast, robak, roślina...
« Odpowiedź #42 dnia: 22 Kwiecień 2021, 18:16:29 »
Na jesieni przeorana ze świeżym obornikiem.

Nie mam takiego komfortu: ciągnik i "prawdziwy" obornik. Kopię ręcznie (nie narzekam, wożę dup... w  pracy, ale na drugi dzień ciężko wstać) przed sadzeniem, bo inaczej nie dałbym rady zrobić skiby zawiniętym ze zdjęcia szpadlem.

I nawzajem, w kwestii plonów.

PS
Druga osoba z forum, zajarzyła z moim nickiem, ale dla Ciebie z racji profesji to nie było trudne. Drugi faktyczny człon to dopiero ma korelację przyczynowo-skutkową 😀
》tertium non datur《

Tottoro

  • Gość
Odp: Ogródek, chwast, robak, roślina...
« Odpowiedź #43 dnia: 22 Kwiecień 2021, 19:27:03 »
IMG_20210422_164626.jpg

Załącznik nie przeszedł.

Masz racje. Mam u mnie na wsi komfort sąsiedztwa z porządnymi ludźmi, którzy mają odpowiedni sprzęt. Dobrzy sąsiedzi - rzecz nie do przecenienia!

W ubiegłym roku też sam kopałem ręcznie i wybierałem perz. Zachwaszczone to było niemiłosiernie. 1,5 ara odchwaszczaliśmy z koleżanką żoną chyba z 2 tygodnie popołudniami.

Jeszcze raz pomyślnego roku!
« Ostatnia zmiana: 22 Kwiecień 2021, 19:32:56 wysłana przez Tottoro »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5286
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ogródek, chwast, robak, roślina...
« Odpowiedź #44 dnia: 22 Kwiecień 2021, 20:45:14 »
Ożeż :wow2:, taki areał, to na targ będziesz jeździł sprzedać!

Edit:
Te skiby jakiś nierówne, znaczy grubsze i cieńsze?!
« Ostatnia zmiana: 22 Kwiecień 2021, 21:00:45 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi