Autor Wątek: Parowanie sitek single - double  (Przeczytany 764 razy)

Offline Strzala świst gwizd Mężczyzna

  • Wiadomości: 151
    • Test4Climbing.com
  • Ekspres: Quick Mill Andreja Premium
  • Młynek: Casadio Enea On Demand
Parowanie sitek single - double
« dnia: 23 Luty 2024, 11:59:51 »
Celem wątku jest dobranie pary, aby zmieniać sitka single <-> double bez zmiany grubości przemiału.

U mnie pojedyncze jest głównie w użyciu, ale co 8-10a kawa idzie z podwójnego.
Pojedyncze mam z alu tunelem zwężającym i tamper 41 mm. Sitko podobne do VST7g, które mi najbardziej smakowało z tych co testowałem. Sypię tam 8,5g i jestem bardzo zadowolony.
Aby zrobić podwójne korzystam z sita, które dali mi do kompletu z Quick Mill Andreja Premium. Sypię do niego dokładnie 2x jak do singla, czyli 17g i czasy ekstrakcji idą prawie identycznie jak z singlem, ale napar nie jest już tak dobry. Chciałbym zmienić, aby uzyskać lepsze efekty w filiżance, ale na jakie, aby nie zmieniać grubości przemiału?
Czy pozostaje mi zakup kilku sitek, testy i potem zwrot, czy może ktoś ma jakieś doświadczenia?

Tylko proszę nie piszcie, że jedyne wyjście to robienie z podwójnego i do zlewu druga filiżanka, bo mi szkoda kawusi i kasy. Tym bardziej, że z singla jestem zadowolony. .... tak jasne, mogę robić tylko z singla, tylko jak rodzina przychodzi to leci 6 - 8 kaw i za dużo tematów mnie ominie ;) .
Climbing Performance Test https://test4climbing.com

Offline patrys.drezek

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Picopresso
  • Młynek: Timemore c3esp
Odp: Parowanie sitek single - double
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Luty 2024, 13:37:25 »
Sprecyzuj proszę smak naparu z 2x, może dożą jesteś w stanie wyregulować? Czy kwestia w body itd?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Parowanie sitek single - double
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Luty 2024, 14:00:25 »
Czy zmiana, korekta ustawień młynka nie wchodzi w rachubę? Też kawy szkoda ? ;)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Parowanie sitek single - double
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Luty 2024, 15:08:01 »
Nuova Simonelli 17 g i IMS The Single 8 g. Smak jest zbliżony, ale oczywiście nie identyczny. Sitko The Single jest płytkie, więc prysznic w ekspresie nie może być nisko umieszczony.

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Parowanie sitek single - double
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Luty 2024, 20:22:47 »
W mojej ocenie sparowac dobrze sie nie da,
choć ja sypię do różnych sitek ten sam przemiał, reguluję go tylko gdy zmieniam ziarno,
Zmieniam dozę, a jak potrzeba po zmianie sitka korekty reguluję zaworem przepływu wody i tyle,
I tak 70% kawek walę z vst 15g
A mistrzem ratowania (i btw także psucia) jest LaPavoni tam korektę robię wajchą,
 oczywiście w obu powyższych przypadkach smak ma wariancję ale jest ok

Offline Strzala świst gwizd Mężczyzna

  • Wiadomości: 151
    • Test4Climbing.com
  • Ekspres: Quick Mill Andreja Premium
  • Młynek: Casadio Enea On Demand
Odp: Parowanie sitek single - double
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Kwiecień 2024, 12:20:34 »
Dzisiaj wrzuciłem VST 15 i chyba jest to dobry strzał. Sypię tam ok 17gr (czyli podwójna doza jak do mojego single) i mam o niebo lepszy smak niż z poprzedniego double, a czas parzenia jest nieznacznie krótszy niż w single.  :poklon:
Teraz można spokojnie lać udane  :kawa: na obu sitkach bez zmiany grubości przemiału.
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień 2024, 13:16:07 wysłana przez Strzala świst gwizd »
Climbing Performance Test https://test4climbing.com

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi