Autor Wątek: LELIT - BIANCA, Super Star :)  (Przeczytany 164043 razy)

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #945 dnia: 20 Grudzień 2022, 17:14:34 »
Fajnie, ale z karty charakterystyki wyraźnie wynika, że prace tym środkiem należałoby wykonywać poza kuchnią. Nie bardzo widzę bieżącą konserwację twardym woskiem...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #946 dnia: 20 Grudzień 2022, 17:24:09 »
Fajnie, ale z karty charakterystyki wyraźnie wynika, że prace tym środkiem należałoby wykonywać poza kuchnią.
Przecież nie będziesz zabezpieczał metry kwadratowe, tylko parę cm²
 
Nie bardzo widzę bieżącą konserwację twardym woskiem
Nie ciągle, tylko raz i dobrze.
« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień 2022, 17:26:26 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 790
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #947 dnia: 20 Grudzień 2022, 18:02:02 »
@GostRado [emoji106]
Dokładnie tak jak piszesz.
Zabezpieczam tym meble, blaty - duże powierzchnie drewniane, także uchwyty potrafiltrów i nie zauważyłem toksyczności tego środka - ma delikatny, przyjemny zapach. Olejowosk np. do egzotyków też jest niezły i nieporównywalnie lepszy - trwalszy od wosku.





skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #948 dnia: 20 Grudzień 2022, 18:14:54 »
Fajnie, ale z karty charakterystyki wyraźnie wynika, że prace tym środkiem należałoby wykonywać poza kuchnią.
Przecież nie będziesz zabezpieczał metry kwadratowe, tylko parę cm²
Ale jakie to ma znaczenie? Producent twardego wosku jednoznacznie napisał w karcie charakterystyki Trzymać z dala od środków spożywczych napojów i pasz
Bianka ma też drewniane nóżki, żeby to wszystko zabezpieczyć należałoby wszystkie drewniane elementy zdemontować, wziąć "na warsztat" i potem z powrotem zamontować...
« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień 2022, 18:17:14 wysłana przez skansen »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #949 dnia: 20 Grudzień 2022, 18:29:26 »
Trzymać z dala od środków spożywczych
Żeby przypadkiem chleba nie posmarować  :hihihi:
Bianka ma też drewniane nóżki
A czy one mają styczność z wodą czy parą, jak kurek czy rączka pfa, które można zdemotować i porządnie zabezpieczyć.
Na zdjęciu kropla wody nie wnika po zastosowaniu Osmo:
« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień 2022, 18:34:27 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #950 dnia: 20 Grudzień 2022, 23:17:18 »
Trzymać z dala od środków spożywczych
Żeby przypadkiem chleba nie posmarować  :hihihi:
Przeczytawszy zachwyty nad tym środkiem i opis jego cudownych właściwości mam wrażenie, że nie tylko chleb nim niektórzy smarują :hihihi:  Nie muszę jednak znać szczegółów-wierzę na słowo, że pomaga ;)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #951 dnia: 21 Grudzień 2022, 06:46:43 »
Przeczytawszy zachwyty nad tym środkiem i opis jego cudownych właściwości mam wrażenie, że nie tylko chleb nim niektórzy smarują
👍tyle że nie trzeba aż takiego drogiego kupować 😁
》tertium non datur《

Offline emil88d Mężczyzna

  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T v3, Bialetti Venus
  • Młynek: Fiamma MCF 9A (moded to single dose)
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #952 dnia: 30 Grudzień 2022, 20:49:31 »
Ja moja Bianke mam niecały rok bo dotarła do mnie jakoś w marcu. Jeżeli chodzi o awaryjność to jedynie na początku uszkodził się manometr ciśnienia ale udało się sprawnie załatwić sprawę z serwisem i przysłali drugi i od tej pory nie mam żadnych problemów ale tez nie użytkuje ekspresu codziennie. Czasem z 2 dni stoi a czasem i 3 razy dziennie go używam. W każdym razie jestem z niego bardzo zadowolony i uważam ze w tych pieniądzach jest to świetna opcja. A co do jakości te wszystkie negatywne komentarze są grubo przesadzone. Może pierwsza wersja faktycznie miała jakieś problemy ale ja mam już bodajże v3 i jest to mega ekspres.
« Ostatnia zmiana: 30 Grudzień 2022, 21:15:43 wysłana przez emil88d »

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #953 dnia: 04 Styczeń 2023, 18:31:30 »
A co do jakości te wszystkie negatywne komentarze są grubo przesadzone. Może pierwsza wersja faktycznie miała jakieś problemy ale ja mam już bodajże v3 i jest to mega ekspres.

Tak jak pisałem - odnośnie v1 sporo było wątków na HB o drobnych (bądź mniej drobnych) usterkach. Ale w v3 doniesienia są już sporadyczne, co co prawda nie jest żadnym definitywnym wyznacznikiem bezawaryjności, ale wnioskować można że prawdopodobnie konstrukcja jest już dużo bardziej dopracowana. Nawet wiosło i opv przychodzą ustawione tak jak być powinny (a jeszcze w v2 to było pierwsze co trzeba było zrobić po wyjęciu z pudełka) :)

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #954 dnia: 19 Styczeń 2023, 11:29:06 »
Otóż dołączyłem do grona posiadaczy Bianki i teraz jesteśmy  na etapie poznawania się ;) Czy instrukcja dbania o Biankę opisywana  na screenie  jest nadal aktualna, czy jakieś nowe poprawki byście wnieśli?
Drugie pytanie, jakie macie ustawienia w LCC jak korzystanie wiosłem?

Offline Matius22

  • Wiadomości: 456
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #955 dnia: 19 Styczeń 2023, 12:17:48 »
@Psyche raz na 1-2 miesiące zrzucenie całej wody z bojlera na koniec po robieniu kawy przez wylewkę gorącej wody (jeśli nie będziesz używać tej wylewki)
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline nike21 Mężczyzna

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: Lelit Bianca V3
  • Młynek: Ceado E37J
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #956 dnia: 19 Styczeń 2023, 12:18:38 »
Backflush samą wodą nie robię. Stosuję siatkę mesh na ciastko przed każdą ekstrakcją. Dzięki temu prysznic czysty od fusów.
Backflush z wykorzystaniem Puly Caff co ok 100 shotów (u mnie wychodzi co niecały miesiąc). Przy pokazji backflush porządne czyszczenie całej maszyny.
Po pół roku robiłem odkamienanie i smarowanie wajchy. Na dolnym odpływie z grupy widziałem już osad kamienny mimo stosowania filtrów do wody więc stwierdziłem, że odkamienianie się należy.

Jeśli chodzi o LCC to mam ustawioną tylko preinfuzję, na 4s On i 4s Off. Bawiłem się jeszcze Low Flow lub wiosłem, ale jakoś niuansów smakowych z zastosowaniem tych operacji nie uświadczyłem także zostałem przy samym namaczaniu.

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #957 dnia: 19 Styczeń 2023, 12:59:49 »
Bawiłem się jeszcze Low Flow lub wiosłem
Czyli jak chcę bawić się wiosłem to muszę wyłączyć preinfucje, a włączyć low flow?

Offline nike21 Mężczyzna

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: Lelit Bianca V3
  • Młynek: Ceado E37J
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #958 dnia: 19 Styczeń 2023, 13:17:01 »
Preinfuzja to namaczanie ciastka. A Low Flow to czas ekstrakcji na niższym ciśnieniu. Możesz to włączać i wyłączać chyba dowolnie i niezależnie od położenia wiosła. Tylko nie widzę sensu bawienia się wiosłem i jednoczesnym ustawieniem automatycznych funkcji.

Możesz sobie np ustawić, że od chwili podniesienia wajchy pompa pracuje 4s, potem przez 4s nie pracuje (następuje namaczanie).
Potem, w zależności od ustawienia Low Flow, ileś czasu trwa ekstrakcja na niższym ciśnieniu (ok 2 bar), dalej na ileś czasu ekstrakcja leci na pełnym ciśnieniu (tyle ile daje pompa albo tyle ile ustawisz wiosłem) i na koniec może znowu spaść do tych ok 2 bar i dokończyć ekstrakcję na niższym ciśnieniu, aż do opuszczenia wajchy.
Zamiast jednak ustawiać czasy dla preinfuzji czy Low Flow możesz sam kręcić wiosłem i ustawiać sobie ciśnienie ekstrakcji jakie Ci pasuje w każdym momencie ekstrakcji.

« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń 2023, 13:26:21 wysłana przez nike21 »

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #959 dnia: 19 Styczeń 2023, 13:26:23 »
Zamiast jednak ustawiać czasy dla preinfuzji czy Low Flow możesz sam kręcić wiosłem i ustawiać sobie ciśnienie ekstrakcji jakie Ci pasuje w każdym momencie ekstrakcji.
Dzięki za tak szczegółowe wyjaśnienie, bo nie ukrywam że już sam się pogubiłem. Teraz już wszystko rozumiem, chce się bawić wiosłem,  wyłączam bajery i kontroluję sam przepływ:)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi