Autor Wątek: LELIT - BIANCA, Super Star :)  (Przeczytany 163462 razy)

Offline adiki

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #930 dnia: 13 Grudzień 2022, 09:55:09 »
Dobrze napisane że zminimalizować. Ostatnio jak kurier przyjechał do mnie z ekspresem, zapytał czy mu pomogę przenieść te półpalete do domu i powiedział że jakby była trochę lżejsza to sam by ja wniosł...
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6207
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #931 dnia: 13 Grudzień 2022, 12:38:48 »
Co kurierzy i sortownie potrafią zrobić z kartonem, to książki można pisać. Znajomy, który pracował kiedyś w UPS mawiał, że to skrót od Upychamy Paczki Siekierą. Tak żeby szybko można było zobrazować sobie dbałość o przesyłki. Na paletach zdarzają się rzadziej takie cuda, ale wózkami widłowymi też potrafią zaszaleć czasem.
« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień 2022, 12:42:45 wysłana przez krystians »

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #932 dnia: 13 Grudzień 2022, 13:26:31 »
Do mnie jak  mój pierwszy ekspres Lelit Grace przyszedł, to ja się za głowę złapałem :picardpalm: Karton był tak poniszczony, jak by leciał schodami w dół, a pośrodku wielka dziura. O dziwo, sam ekspres był w idealnym stanie, a karton oczywiście poszedł do śmietnika.

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #933 dnia: 14 Grudzień 2022, 08:45:06 »
Niestety takie sytuacje się zdarzają :( Niezależnie od tego jaki to kurier, uwierzcie że przy skali jaką mamy w sklepie problemy widoczne są w każdej z firm kurierskich.
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #934 dnia: 14 Grudzień 2022, 08:52:06 »
Jak już piszemy o kurierach, to co myślicie o dostawie konduktorskiej? Miałem kupca na Elizabath, ale on zaproponował żeby dostała odbyła się właśnie taką metodą. Ja odmówiłem, bo nie słyszałem wcześniej o czymś takim i nie wiem z czym to się je i jakie są gwarancję w razie problemów z dostawą

Offline Krzysiek206 Mężczyzna

  • Wiadomości: 126
  • Ekspres: Victoria Arduino Eagle One Prima
  • Młynek: Ceado E37s , Mazzer Omega (Soft), Comandante c40 mk4, 1zpresso jx pro
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #935 dnia: 14 Grudzień 2022, 11:14:37 »
Odbieram  w ten sposób  tablice rejestracyjne do samochodu , faktycznie  poszło  sprawnie  o godz 12:00 nadanie w Gdyni a o 19:00 było już  w Katowicach . Warunek że musisz być  punktualnie jak przyjeżdża pociąg na dworcu.
Ogólnie  byłem  zadowolony  ale to tylko tablice  😀

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 439
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #936 dnia: 14 Grudzień 2022, 11:49:48 »
przy skali jaką mamy w sklepie problemy widoczne są w każdej z firm kurierskich
Nie wiem jak inni ale ja zapłaciłbym dodatkowe 50 zł za paczkę żeby była traktowana "specjalnie". Moja Victoria dojechała na szczęście bez problemu :)

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 479
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #937 dnia: 14 Grudzień 2022, 11:53:09 »
Dajcie spokój już z tą obawą o ekspres w transporcie. Jak firma solidna to wyśle Wam ekspres na palecie i nie ma żadnego problemu.
Mnie się nie chciało jechać po ekspres 50km, wysłali mi ciężkiego kloca na palecie i wszystko ok.
Ale mam też doświadczenie z niesolidną firmą, która wysłała mi Bianca w pudle jak worek ziemniaków, z "serwisu" też Bianca przyjechała w bez palety i problem się zrobił duży. Teraz podobno "wdrożyli" palety, pisanie o tym jako o plusie już jest dla mnie siarą bo tak powinno być od początku.
Solidne firmy mają też serwis z prawdziwego zdarzenia, możesz porozmawiać z technikiem ile chcesz. Samemu dokonasz naprawy i jeszcze  dostaniesz dobrą kawę. Oszczędzasz czas, pieniądze i nerwy. W takim Londiumium to jest norma, ale to Panie firma premium. U nas w
Polsce jak zdejmiesz obudowę to masz zarzut od "sprzedawcy" plus pojadą po tobie "koledzy" że zdeflorowałeś eskpres  :lol2:
pojeb... to wszystko


Offline Matius22

  • Wiadomości: 456
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #938 dnia: 16 Grudzień 2022, 19:14:50 »
W końcu dotarła i do mnie moja Bianka, szukam dobrej duszyczki która także ją posiada i odpowie na pare pytań (najlepiej na messenger). Pisać priv! :)
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline MatroX Mężczyzna

  • Wiadomości: 135
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka Mignom Single Dose
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #939 dnia: 19 Grudzień 2022, 23:29:19 »
Cześć i czołem. Przychodzę dziś do Was z nietypowym pytaniem które zainspirowały mnie niewątpliwie Święta. Z racji, że okres przedświątecznej gorączki sprzątania uważam za rozpoczęty  [emoji38] pomyślałem aby urządzić małe SPA mojej Biance. Czym czyścicie Biance? Nie chodzi mi o backflushe tylko o obudowę Bianci :)

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #940 dnia: 20 Grudzień 2022, 00:07:37 »
Czym czyścicie Biance? Nie chodzi mi o backflushe tylko o obudowę Bianci
Podobnie jak w przypadku innych Lelitów obudowę przecieram środkiem Weiman Stainless Steel. Tak przetarty ekspres długo się potem nie "palcuje"...

Drewniane elementy przecieram woskiem pszczelim.

Offline MatroX Mężczyzna

  • Wiadomości: 135
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka Mignom Single Dose
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #941 dnia: 20 Grudzień 2022, 12:10:33 »
Weiman Stainless Steel
W sprayu czy w chusteczkach ?
Miód pszczeli możesz konkretnie polecić markę ?

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #942 dnia: 20 Grudzień 2022, 15:06:25 »
Weiman Stainless Steel
W sprayu czy w chusteczkach ?
Używam sprayu, chusteczek nie testowałem...

Miód pszczeli możesz konkretnie polecić markę ?
Ciężko mi polecać jakiegoś konkretnego producenta, np. na allegro jest sporo ofert, myślę, że są to produkty w większości do siebie podobne:
https://allegro.pl/listing?string=beewax

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 788
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #943 dnia: 20 Grudzień 2022, 15:24:29 »
Konkretnie i trwałe, aczkolwiek nie na wieczność, taką galanterię drewnianą zabezpieczamy woskiem twardym olejnym, ewentualnie olejowoskiem np. Osmo. Zwykły wosk pszczeli jest nietrwałym i słabym zabezpieczeniem drewna, szczególnie w kontakcie z wodą.
https://allegro.pl/oferta/osmo-3065-wosk-twardy-olej-125ml-bezbarwny-polmat-8878289092



Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #944 dnia: 20 Grudzień 2022, 16:33:05 »
ewentualnie olejowoskiem np. Osmo.
Potwierdzam.
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi