Autor Wątek: LELIT - BIANCA, Super Star :)  (Przeczytany 162073 razy)

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #870 dnia: 08 Lipiec 2022, 12:18:32 »
Chyba jak każde E61... czyli jeśli absolutnie kategorycznie nie musisz to wcale  :hihihi:



Offline Anzelm Mężczyzna

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Bianca, Rota, Clever, V60, phin
  • Młynek: EM-LT, Kinu
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #871 dnia: 08 Lipiec 2022, 13:37:10 »
Wyjeżdżam na dwa tygodnie - trzeba wylać, czy nie trzeba, o to jest pytanie!

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #872 dnia: 08 Lipiec 2022, 15:15:41 »
No co Ty, absolutnie nie :)
Dla spokoju ducha sobie wymienisz całą wodę jak wrócisz w obu bojlerach, nic nie zlewaj.

Offline nike21 Mężczyzna

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: Lelit Bianca V3
  • Młynek: Ceado E37J
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #873 dnia: 09 Lipiec 2022, 00:08:17 »
Ja mam takie pytanko. Od kilku dni zaobserwowałem jedną rzecz. Jak odchylę na maks do siebie wylewkę wrzątku żeby nalać wodę do espresso w celu zrobienia americano to po odkręceniu zaworu i puszczeniu wrzątku wylewka opada o ok 1/3 swojej drogi w dół. Z początku czyli od połowy maja do mniej więcej zeszłego tygodnia nie było czegoś takiego. I teraz pytanie. Można tam coś dokręcić? Wizualnie nie widzę, żeby nakrętka, która jest między wylewką, a obudową zaworu się poluzowała. Przez ostatni tydzień sytuacja ta nie miała miejsca za każdym razem, ale od wczoraj jest przez cały czas.

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #874 dnia: 19 Lipiec 2022, 17:44:09 »
Równolegle z "większymi" zmianami w Biance związanymi z wprowadzeniem wersji v3 producent wprowadził w ostatnich tygodniach kilka ulepszeń. Podczas mojej ostatniej wizyty na linii produkcyjnej Lelita rzuciły mi się w oczy poniższe zmiany:
1.Zmieniono dopływ wody do pompy. Kolanka i łączniki zastąpiono jedną rurką miedzianą.
2.Ocieplenie bojlera pary jest teraz lepiej dopasowane, "lepiej leżące". Przewody wewnątrz zostały uporządkowane-mniej jest "spaghetti".


Bianca zmiany (2).jpg

Bianca zmiany (1).jpg
« Ostatnia zmiana: 19 Lipiec 2022, 17:46:13 wysłana przez skansen »

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1090
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #875 dnia: 20 Lipiec 2022, 14:11:09 »
Gratuluję @skansen, fajne doświadczenie zobaczyć linię produkcyjną. Mam nadzieję, że nieśmiało zaproponowałeś im zmiany w konstrukcji i finalne poprawki Bianki  :lol2:
A tak na poważnie, to jak to zrobiłeś by tam się znaleźć?  Zmiana pracy?  ;)
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #876 dnia: 20 Lipiec 2022, 18:49:57 »
Gratuluję @skansen, fajne doświadczenie zobaczyć linię produkcyjną. Mam nadzieję, że nieśmiało zaproponowałeś im zmiany w konstrukcji i finalne poprawki Bianki  :lol2:
A tak na poważnie, to jak to zrobiłeś by tam się znaleźć?  Zmiana pracy?  ;)

Dziękuję :)  Mam w domu i "w rodzinie" kilka sprzętów Lelita, dalszych kilka sztuk miałem wcześniej przyjemność używać i testować. Chciałem więc osobiście podzielić się z producentem swoimi uwagami, spostrzeżeniami i pomysłami. Wcześniej tylko korespondowałem - bezpośrednio lub przekazując uwagi do @Michała. W tym roku pojechałem z rodziną w okolice Genui, droga z Krakowa wiedzie tuż obok fabryki Lelita. Wpadłem na pomysł odwiedzin mojego ulubionego producenta. Taka okazja nie mogła się zmarnować. Podzieliłem się tym pomysłem z @Michałem i już chwilę później na mailu miałem zaproszenie od producenta.

Spotkał się ze mną  Mauro Epis. Jest to "chief technician" i syn założycieli Lelita. Była więc okazja bliżej przyjrzeć się  procesowi produkcji ale też określić pola do dalszej poprawy. Nie omieszkałem poruszyć również kwestii które wybrzmiewały na Forum. Ugryźć w język musiałem się tylko w temacie trójników, nie mogłem przecież powiedzieć, że niektórzy latami rozpamiętują swoją przygodę. Ograniczyłem się więc do samego zasygnalizowania faktu - Forum WoK jest profesjonalne i są na nim tylko dżentelmeni - Włosi nie mogli pomyśleć inaczej :) Wkrótce zbiorę się i napiszę pełną relację  8)
PXL_20220707_134825562.jpg
« Ostatnia zmiana: 20 Lipiec 2022, 20:29:17 wysłana przez skansen »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #877 dnia: 20 Lipiec 2022, 19:32:00 »
Ja mam takie pytanko. Od kilku dni zaobserwowałem jedną rzecz. Jak odchylę na maks do siebie wylewkę wrzątku żeby nalać wodę do espresso w celu zrobienia americano to po odkręceniu zaworu i puszczeniu wrzątku wylewka opada o ok 1/3 swojej drogi w dół. Z początku czyli od połowy maja do mniej więcej zeszłego tygodnia nie było czegoś takiego. I teraz pytanie. Można tam coś dokręcić? Wizualnie nie widzę, żeby nakrętka, która jest między wylewką, a obudową zaworu się poluzowała. Przez ostatni tydzień sytuacja ta nie miała miejsca za każdym razem, ale od wczoraj jest przez cały czas.
Jeśli nie można bardziej dokręcić, to prawdopodobnie w środku gniazdo się wyrobiło.
》tertium non datur《

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #878 dnia: 20 Lipiec 2022, 20:39:57 »
Spotkał się ze mną  Mauro Epis

Super przygoda, zazdro!  :ok: :brawa:

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1090
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #879 dnia: 20 Lipiec 2022, 22:17:08 »
Fajne doświadczenie @skansen  :brawa:
Dla nas miłośników kawy i wszystkiego co z tym związane to gratka odwiedzić ulubionego producenta, w Twoim przypadku Lelit.
Osobiście chętnie odwiedził bym Bezzerę. Nie tylko z uwagi faktu  posiadania ekspresu tej marki, ale przede wszystkim w związku z historią tej najstarszej marki.  kawka
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline MatroX Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka Mignom Single Dose
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #880 dnia: 23 Lipiec 2022, 18:13:17 »
Przychodzę z sobotnim pytaniem. Przeglądając youtube'y z workflowy'ami Lelita Bianca to dużo youtube'owych home baristów używa dodatkowych sitek które kładzie na ciastko. Możecie wytłumaczyć co to daje? Oprócz zabezpieczenia prysznica przed brudzeniem ?

Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #881 dnia: 23 Lipiec 2022, 18:23:16 »
Znaczy masz na myśli coś takiego?



Teoretycznie zapewnia równomierne rozprowadzenie wody + kilka innych niuansów, ale ich czyszczenie to jakaś masakra, jeśli chcesz to zrobić dokładnie, kompletnie niewarte zachodu imo. Na YT używają(pokazują), bo ładnie wygląda, w codziennej praktyce nie znam takiego masochisty, który by tego używał i kilka razy dziennie czyścił.

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #882 dnia: 08 Sierpień 2022, 14:40:20 »
Wklejam tutaj ponownie pytanie @kenni79
Można taki upgrade kit do v3 gdzieś dostać?



Pod filmem podano nr zestawu: 4000062 kit 220-240v

@Michał - będziecie mieli takie zestawy w ofercie?

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #883 dnia: 09 Sierpień 2022, 07:55:35 »
Myślę że tak, ale dopytam  8)
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #884 dnia: 09 Sierpień 2022, 13:36:32 »
Myślę że tak, ale dopytam  8)
Początkiem września powinno się u nas pojawić, ale koszt około 1600 - 1800 zł
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi