Autor Wątek: Palenie kawy jako hobby :).  (Przeczytany 1219 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

• Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Palenie kawy jako hobby :).
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Listopad 2022, 16:44:39 »
Przestańcie, proszę :).

Pal licho mnie, polscy Q-graderzy podchodzą z mega dystansem do tych formularzy. Im tez zarzucisz brak podstawowej wiedzy?

Jeśli to rzeczywiście prawda, to jest nadzieja. Zawsze myślałem, że oni święcie za tym stoją i nic poza takimi metodami/formularzami nie widzą i nie znają.

• Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
    • Mastro Antonio
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Listopad 2022, 09:20:55 »
Największy moim zdaniem hobbysta w dziedzinie palenia kawy w połączeniu z mechaniką, fizyką, rzemiosłem to kto? Oczywiście, że Ram Egvi. Facet ma niesamowitą pasję, mnóstwo polotu i pełno pomysłów. Tutaj jeden z jego odlotowych pieców:

https://www.instagram.com/reel/ClMEUAHKLVN/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Od razu pomyślałem sobie o naszym Giesenie. Jest jeszcze większy przy podobnym wsadzie. Jest cięższy a nie ma tak fajnych podpór -- właśnie musimy go podnieść jakoś i ulokować na palecie. W piecu Rama jest już paleta wbudowana. O k* ;).
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad 2022, 09:23:17 wysłana przez Antonio »

• Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
    • Mastro Antonio
« Odpowiedź #32 dnia: 23 Listopad 2022, 23:06:08 »
Oczywiście, że Ram Egvi.

Ilekroć patrzę na te jego maszyny, to nie mogę się oderwać i długo kontempluję. Sam design wnosi mnóstwo "nowości", oryginalności. Większość producentów pieców powiela tylko probatowe rozwiązania, wprowadza jakieś mniej znaczące modyfikacje. Ram natomiast robi wszystko po swojemu. Na razie mogę sobie pomarzyć o jakimś jego "odrzutowcu".

• Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
    • Mastro Antonio
« Odpowiedź #33 dnia: 26 Listopad 2022, 10:38:06 »
Zakładając, że nasz piec pracuje 4 godziny w dziennej sesji, obliczyłem że spędziliśmy przy nim ponad 4 lata. 7 tys. godzin pracy wybije na licznikach pieca. Wokół tego jest trzy-cztery razy tyle godzin, związanych z transportem i pakowaniem ziarna. Dla kogoś z boku wygląda to tak, że przy piecu tylko sobie siedzę i stukam w klawisze ;).

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi