Autor Wątek: Hayb vs Hayb  (Przeczytany 4969 razy)

Online Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Hayb vs Hayb
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Listopad 2022, 20:59:26 »
Bo to nie jest żadna kwasowość... Kwasowość jest pojęciem związanym z pH. Kwestie smaku mogą się mijać z pomiarem pH. Kwaśny smak -- oto jest pytanie :). Z tego co piszesz, wynika że raczej nie odpowiadają Ci kawy o charakterze "owocowym". Owocowym ale w sferze lotnej, węchowej, aromatycznej... Tak, są to bardzo interesujące zjawiska. Miałem kiedyś znajomego, niesamowitego, napalonego miłośnika espresso. Odwiedzał naszą kawiarnię (gdy ją kiedyś mieliśmy) kilka razy dziennie, by wziąć sobie espresso. Potem tak do niego przywykliśmy, że już sami lecieliśmy z paroma filiżankami. Był on niesamowicie też wrażliwy na owocowe wrażenia właśnie. Gdy espresso było z czegoś nietypowego, np. z jakiejś Rwandy, to Maciej tylko się krzywił, mówiąc: "O! Cytrus!" tak samo, jakby to każdy "Kowalski" wyszeptywał: "O k****!" ;)

Tak, cukier tak dokładnie działa, uwypukla, akcentuje wszelkie owocowe walory kawy. Ogranicza nieco gorycz a podbija nieco "cytrusy" ;).

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Hayb vs Hayb
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Listopad 2022, 21:05:01 »
każda kawa z nutami owocowymi umiejętnie zaparzona jako espresso będzie słodka w ogólnym odczuciu w żadnym wypadku kwaśna:)

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Hayb vs Hayb
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Listopad 2022, 21:09:05 »
każda kawa z nutami owocowymi umiejętnie zaparzona jako espresso

Umiejętnie tz. jak ?

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline tv3

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: ka[WIA]rka
Odp: Hayb vs Hayb
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Listopad 2022, 21:16:26 »
Precyzując i dopowiadając: nie kwaśna, a właśnie stosunkowo "kwaskowa". I tak - wyczuwam owoce (coś borówkowo - żurawinowego może... aaa tak... napisali na opakowaniu - żurawinę np. w capoeirze szczęściem wygranej w konkursie na fotę do kalendarza). Jak rozumiem, strun odpowiadających za definiowanie kwaskowości w jamie ustnej nie będzie szarpać czekolada, nie będzie szarpać karmel czy inny cukier brązowy, a właśnie owoce. I tu, w tych owocowych (jednocześnie kwaskowatych nutach/strunach) znajduję pewny dyskomfort. Cytrus qrde no... :D

Kwestia odpowiedniego zaparzania (czy też - odpowiedniego mielenia) - to insza inszość.
Zaparzanie: kawiarka, kawa w sito po krawędź, szczelnie skręcona. Czasem z ciepłą, czasem z zimną wodą. Woda pod zaworek. Zdejmowana jak tylko hałasować zaczyna. Ot... tyle...
A z mieleniem muszę się jeszcze ogarnąć. Z grubością mielenia precyzując.
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2022, 21:21:45 wysłana przez tv3 »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Hayb vs Hayb
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Listopad 2022, 21:28:51 »
Pomarańcza ,malina ,jagoda nie są w zasadzie kwaśne ,wiec ich obecność w kawie(profilu smakowym) nie będzie 
Lub nie powinna dawać odczucia kwaśności lesz powinno być słodko ,żywo i owocowo-kawowo.Pytanie co oznacza umiejętnie :)musze zostawić bez odpowiedzi bo to w zasadzie to wszystko o czym tu piszemy :).

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Hayb vs Hayb
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Listopad 2022, 21:51:57 »
.Pytanie co oznacza umiejętnie :)musze zostawić bez odpowiedzi bo to w zasadzie to wszystko o czym tu piszemy .

A szkoda bo myślałem że coś się dowiem.
Wpadłeś do tematu coś tam napisałeś, ja nic z tego nie zrozumiałem i stąd moje pytanie ?
No cóż nie będę dociekał.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Hayb vs Hayb
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Listopad 2022, 22:02:20 »
:), odpowiedz jest zbyt szeroka.

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Hayb vs Hayb
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Listopad 2022, 12:03:19 »
Z hyabowych blendów moim zdaniem blue jest najlepszy i najbardziej zbilansowany. Te ciemne są za ciemne imo, zbyt klasyczne :P

Offline tv3

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: ka[WIA]rka
Odp: Hayb vs Hayb
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Styczeń 2023, 12:51:17 »
Po testach, próbowaniu kilkunastu rodzajów - stanęło w końcu na czymś. Jednak hayb.
Z tych próbowałem black, yellow i ciemną gwatemalę. Wszystkie bardzo poprawne. W końcu, trochę z czapy, kupiłem brazylię w wersji dark. Nooo i to to.... takkk... Zdecydowanie. Porównałem ją również 1:1 z mujeres, która wydawała się być w czołówce. Łyk tej, łyk tej i jednak brazylia. Gdybym się na prawdę bardzo upierał, to tu z kilka dosłownie procent kwasowości bym dodatkowo chciał. Ale generalnie moje kubki smakowe i zmysł powonienia mówią "tak". Gorzka czekolada jak w pysk strzelił. Pokończę wszystko co mi zostało w pozostałych opakowaniach i zamówienie na kilogram poleci.

Z innej - choć stojącej obok, beczki...
Partnerce smakuje również lavazza qualita oro (też sądzę, że jest całkiem spoko). Postanowiła ją też kupić.
Przyznam, że nigdy nie zgłębiałem tematu, nie będę wyrokował, na ile to teorie spiskowe są, na ile faktycznie...
Czy rzecz dotyczy czekolady, kawy czy innych ptysi - wieść głosi: te sprzedawane w marketach są do bani, te z niemarketowych źródeł - w porządku. Ten sam produkt, to samo opakowania, ale - jak stwierdził jeden sprzedawca w małym sklepiku: pan kupi jedną milkę tu i jedną w biedronie, sobie pan zobaczy różnicę. Że niby na produkcji pada hasło: teraz dla biedry robimy... i się procedura / skład czy co tam innego zmienia.

Dla mnie to brzmi wybitnie jak jakaś bzdura, nie testowałem, moim zdaniem naiwnie sądzić, że tak właśnie jest - ale absolutnie nie wykluczam, że się mylę. I to pytanie do Was kieruję, w kontekście wspomnianej lavazzy, która na półkach marketowych również stoi.

Czy to to samo co z konesso czy innego coffeedesk?

:)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Hayb vs Hayb
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Styczeń 2023, 14:38:38 »
Musiałbyś porównać opakowania. Czasami dla jednej firmy w różnych miejscach są produkowane i pakowane towary. Jeśli oznaczenia na opakowaniu te same to produkt nie powinien się różnić, chyba że nielegalnie coś innego wsypano. Raczej w marketach może być starsza/gorzej przechowywana, bo oni składają duże zamówienia i różnie to z przechowywaniem jest.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi