Autor Wątek: Przesiadka z Bezzera UNICA PID MN na Bezzera ARIA Classic TOP PID  (Przeczytany 2162 razy)

Offline radekzaj

  • Wiadomości: 207
  • Ekspres: Bezzera Aria MN PID, Hario Switch/V60, Bialetti New Venus
  • Młynek: Niche Zero, 1Zpresso ZP6
Odp: Przesiadka z Bezzera UNICA PID MN na Bezzera ARIA Classic TOP PID
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Styczeń 2024, 22:42:55 »
Czarny bez kwadratów z PID, FC i drewnem.

Offline JohnnyB Mężczyzna

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: Delonghi Icona, Bezzera Aria MN PID
  • Młynek: DF64
Odp: Przesiadka z Bezzera UNICA PID MN na Bezzera ARIA Classic TOP PID
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Styczeń 2024, 13:15:29 »
Napisałem do nich maila w tej sprawie. Jestem coraz bliżej decyzji.
Znalazłeś przez ten krótki okres czasu użytkowania jakieś wady, czy irytujące rzeczy?
Czy ekspres dobrze współpracuje z inteligentnym gniazdkiem?

Offline radekzaj

  • Wiadomości: 207
  • Ekspres: Bezzera Aria MN PID, Hario Switch/V60, Bialetti New Venus
  • Młynek: Niche Zero, 1Zpresso ZP6
Odp: Przesiadka z Bezzera UNICA PID MN na Bezzera ARIA Classic TOP PID
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Styczeń 2024, 14:09:16 »
Jeśli chodzi o wady to na siłę mogę się przyczepić do długości komory z tacką ociekową - mogłaby być minimalnie dłuższa (musiałem zmienić wagę na mniejszą), średniej jakości sitko 20g od Bezzery (zamówiłem już sobie dwa sitka IMS Big Bang) oraz przerwanie ekstrakcji w momencie wykrycia niskiego poziomu wody w zbiorniku, czujnik jest na takiej wysokości, że spokojnie mógłby dokończyć shota.

Ekspres bez problemu działa mi ze smart wtyczką Ledlumen. Poza tym dla mnie największe plusy to pompa rotacyjna, Flow Control i kompaktowe wymiary. Spienianie mleka też wychodzi bardzo dobrze, no ale to HX, także tego się akurat spodziewałem :) Z drugiej strony bałem się HX'a odnośnie stabilności temperaturowej, cooling flushy itp., ale jak na razie nie mam z tym problemu, tzn. na PID 93C i espresso za każdym razem wychodzi mi powtarzalne jeśli nie bawię się FC :) A flush i tak robię przez 2-3 sekundy przed shotem, żeby opłukać/przeczyścić prysznic.

« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń 2024, 14:26:46 wysłana przez radekzaj »

Offline JohnnyB Mężczyzna

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: Delonghi Icona, Bezzera Aria MN PID
  • Młynek: DF64
Odp: Przesiadka z Bezzera UNICA PID MN na Bezzera ARIA Classic TOP PID
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Styczeń 2024, 16:38:45 »
Dzięki za garść informacji  [emoji106]

Z tym sitkiem to trochę słabo przy takiej cenie ekspresu...

Długość tacki tak jak piszesz, trochę krótka, widziałem na YT. O ile przy kolbie z wylewkami filiżanki lądują na środku to już przy nakedzie prawie przy krawędzi. Cóż, może w przyszłości zbiorą wiadomości krytyczne od użytkowników i wypuszczą jakieś upgrade kity.

Jeżeli chodzi o czujnik to myślę, że zabezpieczyli się żeby użytkownik nie spalił grzałki albo nie zatarł pompy więc odcina od razu. Bo co to znaczy dokończyć shota? Jeden wyłączy jak się lampka zaświeci a drugi wypompuje całą wodę i zniszczy urządzenie. Naprawy gwarancyjne zjadły by zyski że sprzedaży.

A powiedz mi jak wygląda sprawa z preinfuzją? Jest wykonalna? Da się odchylić wajchę żeby woda była wypchana ciśnieniem z boilera zanim wciśnie przycisk uruchamiania pompy?

Offline radekzaj

  • Wiadomości: 207
  • Ekspres: Bezzera Aria MN PID, Hario Switch/V60, Bialetti New Venus
  • Młynek: Niche Zero, 1Zpresso ZP6
Odp: Przesiadka z Bezzera UNICA PID MN na Bezzera ARIA Classic TOP PID
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Styczeń 2024, 19:13:08 »
Też mnie dziwi, że przy takim ekspresie oszczędzają na sitku, no ale jest jak jest, wiedziałem o tym przed zakupem z opinii od zagranicznych użytkowników.

Odnośnie preinfuzji nie robiłem czegoś takiego z dźwigienką i nie wiem czy w połowicznym położeniu leci woda bez uruchomienia pompy. Z drugiej strony nie mam takiej potrzeby, bo od tego jest wajcha FC, żeby zbudować zadane ciśnienie dla preinfuzji oraz właściwej infuzji i bawić się różnymi manualnymi profilacjami ciśnienia.

Offline JohnnyB Mężczyzna

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: Delonghi Icona, Bezzera Aria MN PID
  • Młynek: DF64
Odp: Przesiadka z Bezzera UNICA PID MN na Bezzera ARIA Classic TOP PID
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Styczeń 2024, 19:36:31 »
Masz rację z tą preinfuzją. Zupełnie mnie zaćmiło, że wajcha od FC można to zrealizować. No to już jestem zdecydowany. Teraz tylko znaleźć wersję, która mnie interesuje i będzie niezła przesiadka z marketowej kolby  [emoji38]

Można gdzieś na jakimś forum zagranicznym poczytać więcej o tej maszynie?
« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń 2024, 19:42:04 wysłana przez JohnnyB »

Offline radekzaj

  • Wiadomości: 207
  • Ekspres: Bezzera Aria MN PID, Hario Switch/V60, Bialetti New Venus
  • Młynek: Niche Zero, 1Zpresso ZP6
Odp: Przesiadka z Bezzera UNICA PID MN na Bezzera ARIA Classic TOP PID
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Styczeń 2024, 19:59:33 »
Ja szukałem na forach na reddit, dodatkowo nawiązałem kontakt z właścicielami Bezzery z reddita, do tego komentarze pod filmami na YT i opinie klientów na zagranicznych sklepach.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi