Autor Wątek: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...  (Przeczytany 22647 razy)

Online kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #90 dnia: 16 Luty 2023, 17:32:43 »
Marzy mi się Honda Odyssey. Jeden z najładniejszych van, jakie widziałem.
Jeżdzę takim od maja ubiegłego roku. Prawdziwie rodzinny samochód, wygodny, 8-osobowy, przy czym ostatni rząd foteli nie jest w bagażniku ;) Konkretna waga, konkretny silnik, piękna sylwetka (choć de gustibus...). Mankamentem jest dostępność i cena części.

« Ostatnia zmiana: 16 Luty 2023, 17:45:15 wysłana przez kulka »

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #91 dnia: 16 Luty 2023, 17:54:56 »
A tak szczerze, wykorzystujecie te autobusy czy najczęściej dwie osoby wewnątrz? :evil:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 433
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #92 dnia: 16 Luty 2023, 18:06:41 »
dwie? ja nie pracuję z żoną ;) więc jedna osoba w samochodzie...
ale dla usprawiedliwienia jeśli się da wg mnie (bo podobno zawsze się da, kwestia ubioru... ;) ) to jadę rowerem
Przy cenach jednorazowych biletów w krakowskim MPK i tak taniej samochodem ;)

Ale kolega z 4ką dzieci nie miał wyjścia...
« Ostatnia zmiana: 16 Luty 2023, 18:48:54 wysłana przez WS5 »

Online kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #93 dnia: 16 Luty 2023, 18:09:44 »
W weekendy, wakacyjnie i od święta w tygodniu w 6 osób. 2 razy w tygodniu w 3 osoby (zajęcia dodatkowe w dwóch różnych lokalizacjach), raz na 2 tygodnie w 4-5os (rozwózka dzieciaków znajomych na wspólne zajecia). Bardzo rzadko w 1-2 osoby (sytuacje awaryjne gdy mniejsze auto jest zajęte).

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #94 dnia: 16 Luty 2023, 18:36:05 »
Piękna Honda. Nie rozumiem dlaczego oferta dealera kończy się na CRV. Wczoraj byłem w salonie i wszystkie Hondy mają automatyczne skrzynie.
Jeżdżę takim. 7-osobowy. Wybrałem się raz z kompletem pasażerów na Litwę. Masakra, co przeżyły osoby na trzecim rzędzie. Ciasno jest nawet w drugim.

skansen

  • Gość
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #95 dnia: 06 Marzec 2023, 11:10:10 »
Cytat: gromog w 16 Luty  2023, 16:38:28
Marzy mi się Honda Odyssey. Jeden z najładniejszych van, jakie widziałem.
Jeżdzę takim od maja ubiegłego roku. Prawdziwie rodzinny samochód, wygodny, 8-osobowy, przy czym ostatni rząd foteli nie jest w bagażniku  Konkretna waga, konkretny silnik, piękna sylwetka (choć de gustibus...). Mankamentem jest dostępność i cena części.
Fajny ten Odyssey  :ok: Jakbym miał więcej dzieci to pewnie bym się nim zainteresował...

Piękna Honda. Nie rozumiem dlaczego oferta dealera kończy się na CRV. Wczoraj byłem w salonie i wszystkie Hondy mają automatyczne skrzynie.
Mi też brakuje Accorda i Legenda w ofercie, ale cóż zrobić... Skrzynie są automatyczne bo teraz oferta będzie się składać wyłącznie z hybryd i elektryków. A takie napędy są przeważnie w pełni zautomatyzowane...
« Ostatnia zmiana: 06 Marzec 2023, 11:16:16 wysłana przez skansen »

Online kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #96 dnia: 06 Marzec 2023, 11:22:30 »
Piękna Honda. Nie rozumiem dlaczego oferta dealera kończy się na CRV.
Honda 'skończyła się' na CRV w Europie kilkanaście lat temu. Powody? Za mały rynek zbytu - za dużo pali, za duży, tylko do przewodu rodziny. Busowate europejskie odpowiedniki są bardziej uniwersalne - można skonfigurować do przewodu osób, także niepełnosprawnych, sprawdzają się w roli dostawczaków, mają ekonomiczniejsze silniki itd itp.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #97 dnia: 06 Marzec 2023, 11:30:15 »
Ja tam śmigam Mazdą (Miata ), lubie czuć wiatr we włosach ( póki jeszcze są  :lol2:).
Szkoda tylko , że uzywam jej  sezonowo. Wazne , że juz niedługo ją znów  wyprowadzę  :taniec:
Super zwinne autko , z reczną bardzo precyzyjną skrzynią , tylnym napedem , wolnossącym silnikiem ,  naturalnem słońcem na twarzy jak stoję na światlach.
Po prostu styl życia !!! :taniec: kto nie doświadczyl, ten nie wie.
I żadne  " C40 Cities " mi nie zabronią nią jeździć.
Zamiast melex-em  wolę jeździć rowerem, a  samochód  to wybieram taki jaki ja chce. 

« Ostatnia zmiana: 06 Marzec 2023, 11:57:43 wysłana przez PiotrekBM »

Online kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #98 dnia: 06 Marzec 2023, 11:41:36 »
Mmm, CX5, zawsze chciałem mieć, ale musiałem zadowolić się 6GH. Comandante jeździć Ci nie zabroni, o ile zrezygnujesz z mięsa ;)

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #99 dnia: 06 Marzec 2023, 11:43:58 »
Mmm, CX5, zawsze chciałem mieć, ale musiałem zadowolić się 6GH. Comandante jeździć Ci nie zabroni, o ile zrezygnujesz z mięsa ;)

Miata to Mx5  ;)

hehe no Commandante na szczeście nic nie zabrania, swoją droga tyle lat na rynku a dopiero teraz cały " fame " na niego spłynąl. Każda telewizja o nim mowi  :)
« Ostatnia zmiana: 06 Marzec 2023, 11:51:03 wysłana przez PiotrekBM »

Online kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #100 dnia: 06 Marzec 2023, 11:58:29 »
Miata to Mx5  ;)
Oczywiście, że MX5. Człowiek pisze co innego niż myśli ;)

Offline Mieschko Mężczyzna

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: DeLonghi ECAM23.460.s
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #101 dnia: 06 Marzec 2023, 17:57:28 »
U mnie w domowej stajni Dacia Duster 1.6- auto nie do zdarcia i Renault Scenic 1.2 tce (czyli wersja z systemem stałego dozowaniem oleju)

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 651
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #102 dnia: 06 Marzec 2023, 18:22:14 »
Nadal jestem zadowolony ze swojego Dustera. Zimą napęd 4wd całkiem fajnie się sprawdził. Ale właściwie jakoś specjalnej radości z nowego samochodu nie było... Ciągle mam też starą Grand Vitarę i czasami jadę nią na wieś. Odstaje komfortem od Dustera, ale w sumie po pierwszym kilometrze jest mi już wszystko jedno czym jadę... Czyli jednak nie jestem fanem motoryzacji ;-)

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #103 dnia: 07 Marzec 2023, 11:04:50 »
U mnie w domowej stajni Dacia Duster 1.6- auto nie do zdarcia i Renault Scenic 1.2 tce (czyli wersja z systemem stałego dozowaniem oleju)

Toż to prawie jak sucha miska olejowa 😉

Offline Mieschko Mężczyzna

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: DeLonghi ECAM23.460.s
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #104 dnia: 07 Marzec 2023, 18:22:05 »
Toż to prawie jak sucha miska olejowa
Nie jest aż tak źle - ok 2l/2,5l na 10.000 dolewki

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi