Autor Wątek: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...  (Przeczytany 21555 razy)

Offline MaciejF Mężczyzna

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: Steel Uno Prof
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante C40 IronHeart
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #75 dnia: 02 Luty 2022, 10:24:17 »
Odnośnie Hondy - moja małżonka jest wierna automatom więc swego czasu szukalem czegoś z bezpiecznym wariantem skrzyni takiego typu, tj. klasyczny hydrokinetyczny automat i trafiłem własnie na Hondę Civic 8 gen. 1,8 benzyna tylko w wersji sedan miała takowy automat. Auto początkowo mi się nie podobało ale finalnie było strzełm w dziesiątkę. Kupiłem ją za 20 tys. zł z przebiegiem ok 150 tys., z polskiego salonu ale historią kolizyjną/auta się przetarły bokiem przy zmianie pasa ruchu/ natomiast wszystkie przeglądy itd. nie wykazały jakichś niepokojących sygnałów, a kolizja miała miejsce w roku zakupu nowej sztuki tj. jakieś 7 lat przed moim zakupem. Największy plus to, że na tamten moment cena wynosiła ok. 8-10 tys. zł mniej niż średnia rynkowa. Zrobiłem nią 100 tys km, robiąc serwis eksploatacyjny swoimi rękami wyłącznie u ojca w garażu - wyszło najtańsze auto w życiu, nigdy też mnie nie zawiodła i tak mi się tak spodobała, że kupiłem teraz Tourera z tym samym silnikiem i skrzynią, przy moich 190 cm Accord faktycznie byłby super ale przy przebiegach rzędu 15 tys. km rocznie jakoś ujdzie ;) Tourer ma też zaskakująco duży bagażnik. Jeździłem ostatnio miesięcznym golfem z 1,5 tsi i szczerze wolę nastoletnią Hondę ;)
« Ostatnia zmiana: 02 Luty 2022, 10:27:57 wysłana przez MaciejF »

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #76 dnia: 03 Luty 2022, 20:11:55 »
Jeśli naked, to tylko ducati monster, a na poważnie przy dzisiejszych obostrzeniach, nawet wspomniana honda 600 ma 4 do setki.
To wychodzi, że traci się prawko w 3-4 sekundy od przekroczenia magicznej bariery 40-50 km/h?
NIe wspominam już o koszmarnych mandatach.
Takim i innym motorem w cyklu miejskim jeżdżenie na 1 i 2ce nie jest męczące?

Dlatego fajną opcją są motocykle, które ciągną z dołu - np. jakaś Vka z małą pojemnością. Nie trzeba kręcić na wysokie obroty i osiągać dużych prędkości żeby przyjemnie się pobawić przy względnie przepisowych prędkościach. Ja wystawiłem DL'a 650 na sprzedaż na jesieni ale szybko się rozmyśliłem, uwielbiam jazdę moim v-stromem w okolicach 60-80 km/h - nawet poza terenem zabudowanym.
No właśnie nowo nabyty DL650 czeka w garażu na wiosnę - nie mogę się doczekać! Na jeździe próbnej urzekło mnie właśnie dobre ciągniecie od samego dołu (na każdym biegu) i idealna pozycja mojej skromnej osoby w siodle.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #77 dnia: 03 Luty 2022, 21:19:09 »
Trochę zazdroszczę w takim razie, ale nie jak typowy Janusz "żeby Ci sie popsuł" (*tfu tfu*).

W Kampusie wczoraj chłopaki mówili żeby sie nie przejmować wyglądem,
że właściwie wszystkie nakedy z "tamtych" czasów starały się upodobniać do monstera, czy to honda, czy Kawasaki , suzuki ,Yamaha teoretycznie wyglądają tak samo...
Diabeł tkwi w szczegółach.
I że 600ka czy 650ka to b.dobry wybór na 1 motor.

Powtarzam tylko co slyszalem 😉
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #78 dnia: 03 Luty 2022, 21:23:37 »
infinity fx 35/45

Pomyśl o serwisie takiego samochodu. Infinity się wycofało z Europy a serwis nigdy nie był tani. Przyjemnie się jeździ ale utrzymanie nie tylko, że jest bardzo kosztowne to czasem nie ma gdzie zrobić serwis.

No właśnie nowo nabyty DL650 czeka w garażu na wiosnę - nie mogę się doczekać!

Tęż tak miałem kiedyś.

Moje pierwsze poważniejsze moto, chyba to było jedyne srebrne Ducati w Polsce ;)

100_4949.JPG

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #79 dnia: 04 Luty 2022, 10:00:50 »
@ranGo już nie jeździsz?

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #80 dnia: 04 Luty 2022, 17:36:44 »
Ulicę w Łodzi są takie jakie są ale ale już nie jeżdzę bo wtedy kiedy mam czas nie ma pogody, i na odwrót. Ale desmodukaciści to wspaniały ludzie i nadał trzymamy się razem. Może jeszcze kiedyś wrócę do tematu.


Offline michalkr

  • Wiadomości: 7
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #81 dnia: 01 Styczeń 2023, 23:24:16 »
Jeśli naked, to tylko ducati monster, a na poważnie przy dzisiejszych obostrzeniach, nawet wspomniana honda 600 ma 4 do setki.
To wychodzi, że traci się prawko w 3-4 sekundy od przekroczenia magicznej bariery 40-50 km/h?
NIe wspominam już o koszmarnych mandatach.
Takim i innym motorem w cyklu miejskim jeżdżenie na 1 i 2ce nie jest męczące?

Dlatego fajną opcją są motocykle, które ciągną z dołu - np. jakaś Vka z małą pojemnością. Nie trzeba kręcić na wysokie obroty i osiągać dużych prędkości żeby przyjemnie się pobawić przy względnie przepisowych prędkościach. Ja wystawiłem DL'a 650 na sprzedaż na jesieni ale szybko się rozmyśliłem, uwielbiam jazdę moim v-stromem w okolicach 60-80 km/h - nawet poza terenem zabudowanym.
No właśnie nowo nabyty DL650 czeka w garażu na wiosnę - nie mogę się doczekać! Na jeździe próbnej urzekło mnie właśnie dobre ciągniecie od samego dołu (na każdym biegu) i idealna pozycja mojej skromnej osoby w siodle.

Ten silnik Suzuki sporo potrafi - jeżdżę taką SV650 (DL650 to bliźniaczy model) przygotowaną na tor i to potrafi też pociągnąć w górze! Przydatne było kilka modyfikacji (u siebie mam zmienione wałki rozrządu, to jest jeszcze gaźnikowa więc nieco dłubnięte gaźniki - dynojet, dysze dopasowane, sprzęgło antyhoppingowe, aftermarketowy zapłon, quickshifter, k&n i luźny wydech, lista jest długa, a opisałem tylko modyfikacje napędu...).
Nie bez powodu SV zdobyło ogromną popularność, często nazywana "poor's man Ducati" :D

Offline Chlebsor Mężczyzna

  • Wiadomości: 5
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #82 dnia: 18 Styczeń 2023, 12:21:52 »
Superb 3, 180km w kombi, przy 2+2 sprawdza się idealnie

Offline agazur

  • Wiadomości: 14
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #83 dnia: 19 Styczeń 2023, 17:19:42 »
Suzuki vstrom, vespa, rower szosowy, rower „bagażowo-zakupowy” holender. :-D

12p

  • Gość
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #84 dnia: 13 Luty 2023, 22:39:22 »
Mini cooper s + royal enfield scram 411 (super pierwsze moto)

Offline Gravis Mężczyzna

  • Wiadomości: 102
  • Ekspres: Lelit Anna PL41TEM
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #85 dnia: 14 Luty 2023, 15:39:08 »
Audi Q3 2.0 TDI 150KM@192KM

Lelit Anna PL41TEM
NPF Portafilter & Ascaso 57mm Precision Competition Filter 14g
Młynek Eureka Mignon Specialita @ Single Dose
Waga SearchPean Tiny2S
Pierścień dozujący ze stali nierdzewnej 57mm
Dystrybutory Kazak Sputnik & italparts 57mm
Tamper Motta 57mm
Dzbanek Joe Frex 350ml
Odbijak DeLonghi

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #86 dnia: 15 Luty 2023, 14:55:39 »
Mini cooper s
Jeździłem kiedyś, ale na dużych felgach z bardzo niskim profilem gumy bez uprzedniego jej rozgrzania można szybko stracić przyczepność.
》tertium non datur《

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #87 dnia: 16 Luty 2023, 11:25:57 »

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #88 dnia: 16 Luty 2023, 11:32:43 »
Zrobiona mapa/program silnika na 192 kuce, albo stage 1, lub
stage 2, jak kto woli ;)
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #89 dnia: 16 Luty 2023, 16:38:28 »
Marzy mi się Honda Odyssey. Jeden z najładniejszych van, jakie widziałem.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi