Autor Wątek: Pogawędki przy kawie o rowerach  (Przeczytany 24352 razy)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Pogawędki przy kawie o rowerach
« dnia: 23 Październik 2021, 00:26:43 »
 Kolarstwo, to  brzmi zbyt profesjonalnie, a wielu z nas jeździ  amatorsko.
Jako, że sezon dobiega końca, możemy pogawędzić o rowerach, planach na przyszły rok i powspominać.



 

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Październik 2021, 11:48:45 »
Oddałem rower na myjnie.
Ukradli z zakładu, Policja nie znalazła sprawcy pomimo nagrania.
Myjnie powiedziała, że nie poczuwa się do winy.
Prawnicy nie chcą się podjąć sprawy bo za mała.


Za nowy rower przepłaciłem i jechałem pociągiem pod Warszawę odebrać, bo to teraz towar deficytowy.
Ot, dbajcie o swoje rowery :)

Tottoro

  • Gość
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Październik 2021, 12:38:25 »
IMG-20211023-WA0001.jpg
Stajnia w oczekiwaniu na wiosnę :) Niestety kolegi nie moja :|

Sami serwisujecie swoje rowery?
Ostatnio rozbierałem i czyściłem piastę z przerzutkami roweru żony. Jak dla mnie ślepy zaułek mechaniki :) Ale najważniejsze, że żona zadowolona :)

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Październik 2021, 14:05:32 »
@pj.w Od 2 mcy mam nowy rower i nigdy tego nie robiłem,  ale w piwnicy zakładam ulocka. Od prawie 2 lat przymierzałem się do wymiany swojego ponad 10 letniego gianta.
Potem  przyszła pandemia, jak wiemy braki rowerów,  odwlekałem decyzję zakupu myśląc,  że sytuacja poprawi się.  Jednak po analizie i czytając jak wzrosły ceny frachtu kontenerów,  odwiedzając parę sklepów,  rozmawiając z osobami,  które siedzą w rowerach postanowiłem nie czekać i pod koniec sierpnia kupiłem.
Swój poprzedni sprzedałem osobie,  której skradziono i pilnie potrzebowała.
Często widzę na FB posty osób,  którym skradziono rower z klatki,  gdzie był monitoring i ochrona, ale widać,  że to żadna przeszkodą dla złodzieja.

Offline maciekz

  • Wiadomości: 69
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Mazzer Super Jolly
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Październik 2021, 17:20:11 »
Jeśli zima będzie taka jak poprzednia to zamierzam tak jak ostatnio nie kończyć sezonu i jeździć całą zimę. Tylko tym razem jednak zamontuję błotnik ;-).

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Październik 2021, 18:47:00 »
Sami serwisujecie swoje rowery?
Ja tak, wszystko sam robię, ostatnio wymieniałem support press-fit w szosie syna. Bardziej z ciekawości co to za wynalazek niż z musu.
Swoją szosę Fuji od dwóch tyg zapiąłem w trenażer i cisnę w piwnicy interwały tak 2-3x w tyg. Gdybym miał więcej czasu to bym jeździł więcej, ale wykroić 2-3 godz na taki sensowny dystans - póki co się nie da w moim kalendarzu.
Paweł, wyrazy współczucia - kiedyś mi zwinęli z piwnicy rower co sam składałem od zera, każda część kupiona z rozmysłem, wymuskana... cóż zrobić.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Październik 2021, 11:39:32 »
Zastanawiam się jak jeździć. Jeździłem do tej pory w strefach na odchudzanie, ale forma nie rośnie. Jestem powolny, jeżdżąc 15-18 km/h. Myślę o mocniejszym pociśnięciu i jeździe w wyższych strefach tętna. Jak to przełoży się na odchudzanie?


Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Październik 2021, 12:02:48 »
Jak to przełoży się na odchudzanie?
Nijak.
Aby schudnąć musisz mieć deficyt kaloryczny. Najłatwiej go wygenerować w kuchni.

Jeżeli chodzi o trening, to musisz tak go rozplanować aby stopniowo zwiększać obciążenie organizmu, aby adaptując się do coraz mocniejszych bodźców budował coraz wyższą formę. Na pewno znajdziesz jakieś przykładowe plany treningowe w sieci które to zapewnią. Można ćwiczyć, można trenować. To drugie charakteryzuje plan, progresja i periodyzacja.

Tu pierwszy z brzegu:

https://cssfitness.co.uk/12-week-indoor-cycling-training-plan/

https://www.cyclingweekly.com/fitness/training/cycling-training-plan-beginner-153317
« Ostatnia zmiana: 30 Październik 2021, 12:30:46 wysłana przez pj.w »

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Październik 2021, 12:29:55 »
Zastanawiam się jak jeździć. Jeździłem do tej pory w strefach na odchudzanie, ale forma nie rośnie. Jestem powolny, jeżdżąc 15-18 km/h. Myślę o mocniejszym pociśnięciu i jeździe w wyższych strefach tętna. Jak to przełoży się na odchudzanie?


Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
Rower nie jest dobry na odchudzanie.
Lepszy szybki spacer. Codziennie robię 12-16 tys. kroków,  spacer 1.5 godz. i straciłem 5 kg. w ciągu pół roku . Teraz waga stała,  jem wszystko nawet słodycze, nigdy żadnych diet cud itp. oczywiście bez obżerania się. Na rowerze też jeżdżę,  ale wiem po sobie,  że straciłem więcej kg właśnie poprzez spacery.

Offline popcorn

  • Wiadomości: 348
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Październik 2021, 16:13:21 »
Cytat: gromog w Dzisiaj o 11:39:32

    Jak to przełoży się na odchudzanie?

Nijak.
Dokładnie.

Aby schudnąć musisz mieć deficyt kaloryczny.
Też nie do końca, tzn. mało precyzyjnie. Można mieć spory deficyt kaloryczny, uprawiać wszystkie sporty na raz i wcale nie schudnąć.
Z drugiej strony, większość ludzi, jeśli chudnie, to robi to w nocy - jak śpi i po przebudzeniu do śniadania. To, kiedy chudniemy, a kiedy odkładamy tłuszcz reguluje insulina i najlepiej to tłumaczy Jason Fung


Warto przesłuchać kilka jego wykładów i wszystko jest jasne. Tu jest wersja z napisami:
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5219
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Październik 2021, 16:48:12 »
Można ćwiczyć, można trenować.
Tyle że najpierw trzeba chcieć! Obecnie trenuję (mało forsownie) codziennie z rana, na czczo + mineralna, bo południu, jak kiedyś, już mi się nie chce.

A co do roweru i związane z nim schudnięcie lub poprawa kondycji, wiecie, gdzie leży pies pogrzebany? W rowerach najnowszej generacji! U mnie w piwnicy stoją dwa pseudo górale (zmieniłem tylko siodełka i rączki) córek i jak zrobię na którymś kilkanaście kilometrów, to nižle czuję w nogach, a taki znajomy na swojej wypasionej maszynie robi po 100km i mówi, że nic nie czuje. Oczywiście ja jeżdżę bardziej dla przyjemności poznawczej otaczającego moje miejsce zamieszkania krajobrazu, a nie wyczynowo.
》tertium non datur《

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Październik 2021, 18:21:11 »
Sprzęt robi różnicę.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Październik 2021, 19:27:26 »
Kiedyś dziwiłem się, jak można wydać 5-10-20k za rower. Nie mogłem tego pojąć. Na próbę kupiłem lepszego marketowego mtb za 5k. Już wiem, jak jest różnica, gdy wszystko działa idealnie. Mój "góral" waży 14 kg. Pewnie nie jest idealnie dopasowany, bo drętwieją mi ręce już po krótkiej jeździe. Ludzie odchudzają rowery, wymieniają podzespoły na parę gram lżejsze. W moim wypadku nie ma to sensu, bo powinienem najpierw siebie odchudzić.
W sumie nieważne, jaki rower, oby były chęci.
Szosówka mi się marzy. Dawno temu na "pasacie" kręciło się kilometry.
Oprócz tego chodzę na bieżni, 9 kg udało się zrzucić i utrzymać wagę, teraz czas na kolejne postępy.

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Październik 2021, 19:32:26 »
Jak to przełoży się na odchudzanie?

Dobrze, a jeszcze lepiej  jeśli przed jazdą spożyjesz węglowodany i wypijesz kawę (sic),  tak twierdzi pewna uznana dietetyczka.  Jej zdaniem w celu odchudzania lepiej jechać dłużej w wolnym tempie niż szybciej, ale  krócej.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Październik 2021, 21:15:09 »
W sumie nieważne, jaki rower, oby były chęci.
Szosówka mi się marzy
Nie zgadzam się. Jeśli masz rower, ktory wiesz ze jest kiepski to i ciężej o chęci. Jeśli masz „wymarzony” rower to chcesz jeździć cały czas. Ergo - rower jest ważniejszy, bo może wzmagać chęć jazdy ;) sam tego doświadczyłem kiedy 200km w niedziele wydawało się nierealne na starym krossie vento, ale gdy zamieniłem na Treka Domane SL 6 to i w 500 km w tygodniu nie stanowi większego problemu ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi