Autor Wątek: Młynek Arco  (Przeczytany 25353 razy)

Offline jrc007

  • Wiadomości: 13
Odp: Młynek Arco
« Odpowiedź #135 dnia: 23 Wrzesień 2022, 13:52:07 »
Na Kazak Rota poruszałem się w przedziale 3-7 [emoji38] Po założeniu zestawu mam znacznie większe pole manewru
Jakie nastawy masz do Roty? Jedna podkladka czy dwie? U mnie z dwoma to okolice 0/33 (na ręcznym).
Nie wiem jak inne młynki, ale tutaj po każdym czyszczeniu/rozebraniu mamy ciut inne nastawy.

Offline Anzelm Mężczyzna

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Bianca, Rota, Clever, V60, phin
  • Młynek: EM-LT, Kinu
Odp: Młynek Arco
« Odpowiedź #136 dnia: 24 Wrzesień 2022, 09:23:31 »
Z Rota używam go naprawdę sporadycznie, także jeszcze nie wiem, ale patrząc na przelewy, to z dwoma podkładkami zyskałem około 15-18 oczek.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Młynek Arco
« Odpowiedź #137 dnia: 03 Listopad 2022, 09:01:40 »
Coraz bardziej lubię Arco :). Dziś odważyłem sobie ziarna i jak zwykle wsypałem do stacji. Ku mojemu zdumieniu, ziarna rozsypały się po całym blacie. Okazało się, że nie zamontowałem młynka. Ok, pozbierałem wszystko, zamontowałem młynek, wsypałem ziarenka, włączyłem i znowu szok -- zmielona kawa z ogromną szybkością rozsypuje się wokół. Okazało się, że nie zamontowałem pojemnika... Czy mamy dziś piątek, 13 grudnia? ;)

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Młynek Arco
« Odpowiedź #138 dnia: 03 Listopad 2022, 09:17:20 »
Czy mamy dziś piątek, 13 grudnia?

Nie dzisiaj dopiero 3 listopada ale ja na takie wypadki / przypadki kupiłem sobie takie coś  :brawa: i trzymam blisko mojego "kącika kawosza"

20221103_091140.jpg

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 786
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Młynek Arco
« Odpowiedź #139 dnia: 03 Listopad 2022, 13:29:39 »
Też mam, nieoceniony przy wymieleniu na blat




Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 786
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Młynek Arco
« Odpowiedź #140 dnia: 03 Listopad 2022, 14:29:24 »
No i mnie się przydażyło przed chwilą...

Wpadła żona... Zrób mi szybko kawę, bo nie mam czasu... No to już...wyświetlacz ekspresu świeci, będzie na już... Wyjąłem kawę, szybko zważyłem, zmieliłem, ubiłem i zaparzyłem... poszedłem do swojej roboty.
Ale słyszę.... Jaką dobrą kawkę mi zrobiłeś....
Hmmm... ALE CO JA ZAPARZYŁEM?.... Kawę trzymam w czarnych pojemnikach vacu oznaczonych kolorami....
Wchodzę i widzę.... na blacie stoi dosyć jasno palona robusta z Rwandy, którą zwykle dodaję do arabik.... ekspres w trybie Eco, na wyświetlaczu 57 stopni....

I taka rozmowa:

Misiu, to Twoja ulubiona Costa Rica....

To jakaś fajna Ci wyszła.....

Taaa, dostałaś trochę inną dozę....

Ahaa....

No i teraz muszę spróbować, już na spokojnie i w tajemnicy, co to się zaparzyło....






Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Młynek Arco
« Odpowiedź #141 dnia: 15 Listopad 2022, 12:11:46 »
W ciągu 2 tygodni wszyscy powinni otrzymać młynki (w tym i ja :) ).
Spory minus tak długiego czasu oczekiwania, to problem z zagospodarowaniem młyna po 2 latach od zakupu :)
Produkt i kampania może nie zachwyca tak jak w przypadku Niche Zero, ale można mieć mieszane uczucia: czas realizacji, konkurencja też nie śpi. Na szczęście jakość wydaje się ok.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Młynek Arco
« Odpowiedź #142 dnia: 15 Listopad 2022, 13:20:04 »
W moim egzemplarzu pojemnik na zmieloną kawę ni stąd ni zowąd rozsypał się na trzy części ;).

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Młynek Arco
« Odpowiedź #143 dnia: 15 Listopad 2022, 13:35:01 »
Napisz do nich. Ja miałem problem z bazą to następnego dnia był kurier, żeby ją odebrać.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 678
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Młynek Arco
« Odpowiedź #144 dnia: 22 Listopad 2022, 16:08:44 »
Mam i ja. Pierwsze koty za płoty. Też nie załączyłem młynka i wsypałem kawę :) a tu leci :D
 arco 2a.JPG

arco 1a.JPG

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 347
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Młynek Arco
« Odpowiedź #145 dnia: 23 Listopad 2022, 21:32:00 »
I u mnie zagościł mały śmietnik,...
Młynek przyjechał z poluzowaną nakrętka, trochę się podenerwowałem z mieleniem, ale cyk po jej dokręceniu mieli bardzo przyzwoicie, będę badał ...

Offline buniek88

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Bialetti Mini Express | Goat Story Gina
  • Młynek: Goat Story ARCO
Odp: Młynek Arco
« Odpowiedź #146 dnia: 01 Grudzień 2022, 11:37:17 »
Cześć!

Używam Arco od sierpnia (przelewy + kawiarka) i o ile z nastawem grubości mielenia nie mam problemu, to już zaliczyłem rozjechanie się na trzy części pojemnika na zmieloną kawę  :D po napisaniu maila, szybko dostałem nowy na wymianę, który w tym wypadku wygląda na sklejony. Wiadomo, że sam też mogę sobie to skleić, no ale no - teraz przynajmniej jest zapas.

Mam natomiast inny problem, o którym nie widziałem, żeby ktoś już pisał (choć może to tylko moje wybujałe oczekiwania). Zazwyczaj mielę 30g+ ziaren i w zasadzie nigdy nie mielą się one do końca. Tzn., muszę albo pukać i stukać lub potrząsać całą stacją, a w najgorszym wypadku zdejmować cały młynek, żeby te ziarenka popchnąć do żaren. Generalnie są tutaj dwa scenariusze:
 1. Pojedyncze ziarenka nie wpadają do żeren i leżą sobie na dnie.
 2. Duża ilość ziaren "zawiesza" się, np. w jednej z trzech komór wewnątrz młynka.

Oczywiście - kręcąc ręcznie, takiego problemu nie ma, bo wiadomo, że ruszanie całym młynkiem porusza ziarenkami wewnątrz komór. Natomiast, elektryk, który z zasady ma mielić kawę za mnie, ale jednak wymaga interwancji, żeby ta kawa była zmielona, trochę mnie mierzi i frustruje. Niby rozumiem, że taki design wiąże się z pewnymi kompromisami, ale zastanawiam się czy ktoś już ma na to jakiś patent, czy jest to cecha młynką, którą po prostu muszę "pokochać"...

Dajcie znać  ;)

Dobrego dnia i wybornej kawusi - a jak!

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 347
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Młynek Arco
« Odpowiedź #147 dnia: 01 Grudzień 2022, 12:55:43 »
Miałem taki problem raz przy ok 25 gramach i teraz zanim wsypię większą dozą (zwykle 16g i wtedy nic nie trzeba)  odpalam wcześniej silnik i mam wrażenie że lepiej z tych komór ziarenka spadają.
Natomiast to z  zym walczę to elektrostatyka od dołu i od góry (na foto) zostawanie kawki przy pierścieniu (na foto), poza tym młynek doskonały, przepiękny przemiał na razie achy i ochy ;)
CB8A9ED2-E8AC-44CA-8ADF-059C78B5B76C.jpeg

Offline lordlolek

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Kazak Rota 2
  • Młynek: Goat Arco
Odp: Młynek Arco
« Odpowiedź #148 dnia: 01 Grudzień 2022, 21:07:40 »
Dajcie znać  ;)

Ja wyrobilem sobie taki nawyk, ze po zmieleniu jeszcze 2-3 razy wlaczam / wylaczam silnik i zazwyczaj sie domiela :) Zgadzam się, że nie jest to idealna sytuacja przy elektrycznym młynku, irytujące.
U mnie najbardziej się zapychało przy większych ziarnach. Spróbuję sposobu z włączonym silnikiem.
Co do elektrostatyki, ja wyciagam cały młynek i stukam nim raz lub dwa o matę tampingową i wiekszosc odpada. Przy drobniejszym mieleniu sprawdzone skrapianie wodą pomaga.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Młynek Arco
« Odpowiedź #149 dnia: 02 Grudzień 2022, 09:10:21 »
przy większych ziarnach
To jest problem większości młynków; ziarna z Nikaragui w tym celują.

Mnie już nic nie przeszkadza w Arco, przywykłem i polubiłem. Świetny pomysł, fajnie się z niego korzysta: zarówno elektryczny i ręczny tryb są przyjemne. Maleństwo -- jak na stacjonarny młynek, a układ ręcznego napędu jest uroczy i lekko się zeń korzysta, gdy nie chcemy hałasować.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi