Autor Wątek: Genialne sceny filmowe  (Przeczytany 13808 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Genialne sceny filmowe
« Odpowiedź #30 dnia: 17 Luty 2021, 12:33:37 »
Może to tak wyglądać, ale nikt nigdzie nie znalazł, żeby to było cytowanie biblii...

Człowiek cały życie się uczy. Dzięki!



》tertium non datur《

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Genialne sceny filmowe
« Odpowiedź #31 dnia: 17 Luty 2021, 13:38:19 »
Tam nie ma cytatów z biblii. Może to tak wyglądać, ale nikt nigdzie nie znalazł, żeby to było cytowanie biblii...

też nie do końca, to faktycznie nie jest prawdziwy cytat z bibli ale monolog Julsa jest jak najbardziej na takowym zbudowany, literacko pojechali z nim :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Genialne sceny filmowe
« Odpowiedź #32 dnia: 17 Luty 2021, 15:31:13 »
No niby tak ALE nikt tego cytatu nigdzie nie znalazł - co nie zmienia faktu, że brzmi jak żywcem wyjęty ;) Na pewno nie jeden się na to oburzył, ale patrząc jak on pasuje do filmu... Po prostu Tarantino, co tu więcej mówić.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Genialne sceny filmowe
« Odpowiedź #33 dnia: 28 Luty 2021, 08:52:53 »
Audi S8 (mam sentyment do 1 wersji, tej z ręczną skrzynią biegów) w akcji:






« Ostatnia zmiana: 28 Luty 2021, 10:38:39 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Genialne sceny filmowe
« Odpowiedź #34 dnia: 28 Luty 2021, 11:01:47 »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Genialne sceny filmowe
« Odpowiedź #35 dnia: 28 Luty 2021, 13:33:29 »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Genialne sceny filmowe
« Odpowiedź #36 dnia: 28 Luty 2021, 13:41:45 »
Embrace of the Serpent - świetna scena!  Szczególnie początkowe złowieszczo nieodgadnione dwadzieścia kilka sekund do momentu pojawienia się łodzi.
« Ostatnia zmiana: 28 Luty 2021, 13:45:04 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Genialne sceny filmowe
« Odpowiedź #37 dnia: 20 Marzec 2021, 14:37:59 »
Zlepek scen, a w roli głownej wg mnie najlepszy walc: Dmitrij Szostakowicz nr 2:



Ogólnie podoba mi się gra aktorska jej i jego:



I mistrz:



« Ostatnia zmiana: 20 Marzec 2021, 14:48:38 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Genialne sceny filmowe
« Odpowiedź #38 dnia: 22 Kwiecień 2021, 12:05:01 »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Genialne sceny filmowe
« Odpowiedź #39 dnia: 22 Kwiecień 2021, 17:53:09 »
Oglądałem film - wybitny, jak i Frances McDormand, drugi Oscar. Nikt chyba Cię nie pobije w tej kategorii, antyklerykalnej! Genialna scena. A ludzie i tak im wierzą dając w dodatku kasę na te między innymi podłości.
« Ostatnia zmiana: 22 Kwiecień 2021, 18:17:55 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Genialne sceny filmowe
« Odpowiedź #40 dnia: 22 Kwiecień 2021, 18:08:35 »
Dzięki, na szczęście nie startuję w żadnej konkurencji ani nie mam misji. Niech każdy decyduje za siebie, byle świadomie i nie narzucając innym osobom np. dzieciom w szkołach uczenia się bredni. Póki co mamy konstytucyjny rozdział państwa od kościoła, co wielu chciałoby zmienić. Jak to się dzieje, że najbardziej zawistni ludzie w szkołach to na ogół matematycy i katecheci?
« Ostatnia zmiana: 22 Kwiecień 2021, 18:42:37 wysłana przez krystians »

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Genialne sceny filmowe
« Odpowiedź #41 dnia: 22 Kwiecień 2021, 19:08:04 »
musiałeś mieć pecha do matematyków, ja zwłaszcza pewną Panią wspominam jako prawdziwego Nauczyciela, aż mi się miło zrobiło jak teraz sobie wspomniałem. Ale każdy miał inne przypadki, u mnie za to pewna plastyczko-techiczka jedynie mogła z jednym księdzem o króla rynsztoka konkurować.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Genialne sceny filmowe
« Odpowiedź #42 dnia: 22 Kwiecień 2021, 19:36:47 »
Miałem świetnych ludzi od fizyki, zarówno kobiety jak i facetów, ale z matematyki nauczycielki wręcz bliskie były psychopatii. Panie matematyczki wyżywały się, w zależności od osoby, fizycznie i/lub  psychicznie na uczniach. Tego typu zachowania spotkałem tylko na lekcjach religii i jeszcze historii. Historycy też często byli beznadziejni.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Genialne sceny filmowe
« Odpowiedź #43 dnia: 22 Kwiecień 2021, 20:21:00 »
uczenia się bredni

Ale musisz przyznać, że te całe chrześcijaństwo marketingowo genialne zostało rozegrane. W czwartym wieku ówcześni decydenci z kleru i cesarz zebrali się, aby to co będzie dla chrześcijan pomocne zostawić (4 wiadome ewangelie, inne zniszczyć, święta kościelne w tych samych dniach, co pogańskie, a że śmierć J.Ch. na krzyżu wiosną a boże Narodzenie w grudniu, to nic, ciemny lud to kupi). Żeby zarabiać na obrazach boga, wyrzucono jedno przykazanie z dekalogu, a owieczki szybciej zaczną wierzyć, bo czas to pieniądz. Z religii prześladowanej w krótkim czasie stała się bezwzględnie prześladująca. Wg mnie najlepszy numer to spowiedź. Zgrzeszyłeś, więc idziesz do jakiegoś Rydzyka, tudzież pedofila w sułtanie, ewentualnie w miarę normalnego księdza, który odpusza ci grzechy za pacierze, kasę i mówi: idź i grzesz dalej, bo znów możesz przyjdź do nas po rozgrzeszenie. Dlaczego ludzie wierzą w boga, bo nie wierzą w własny rozum.  Z wyrachowania, bo wystarczy się wyspowiadać, aby mieć spokojne sumienie. Bo boją się ogni piekielnych, tak im KRK od dziecka wpoił, a strach to władza. Aaaa, też interesujące, Maria Magdalena z jawnogrzesznicy dopiero w latach 60-tych ubiegłego wieku w kościele katolickim stała się świętą. A teoria ewolucji Darwina, czemu nie. Pisałem z pamięci, więc jakby co, można mnie sprostować.

Edit:
A któż wymyślił słowo propaganda? Oczywiście, że KRK.
« Ostatnia zmiana: 22 Kwiecień 2021, 20:38:00 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Genialne sceny filmowe
« Odpowiedź #44 dnia: 22 Kwiecień 2021, 20:40:16 »
Wiesz @GostRado, tak się wywołuje szitsztormy religijne w zupełnie nie pasującym miejscu, w sensie temacie i podejrzewam, że tradycyjnie nie znajdzie się ten on, konsensus. Na pewno tego chcesz?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi