Autor Wątek: Mosiężny tłok i chromowana grupa a środki cafizopodobne  (Przeczytany 938 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Mosiężny tłok i chromowana grupa a środki cafizopodobne
« dnia: 29 Listopad 2018, 22:27:48 »
No właśnie, ze swojej Europiccoli po nadejściu zestawu od Francesca wziąłem się za serwis. I mam teraz dylemat... Tłok jest niesamowicie ubrudzony kawą. O sitku nawet nie mówię, bo szkoda słów(szkoda, że fotek nie zrobiłem przed próbą umycia). Mogę to wrzucić do cafizy(w wersji ascaso) coby brud odpuścił? Z grupą też różowo nie jest, trochę czasu to nie było czyszczone(o ile w ogóle było).
« Ostatnia zmiana: 29 Listopad 2018, 22:35:07 wysłana przez siewcu »

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 711
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Mosiężny tłok i chromowana grupa a środki cafizopodobne
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Listopad 2018, 23:20:27 »
Wrzucaj, chromu i mosiądzu nie rusza. W końcu z czego są zrobione te wszystkie E61..?
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Mosiężny tłok i chromowana grupa a środki cafizopodobne
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Listopad 2018, 23:25:42 »
Nie widziałem nigdzie, żeby ktoś wrzucał całą grupę do takiego środka ;) dlatego pytam. Zastanawiam się czy ktokolwiek kiedykolwiek ten ekspres czyścił, no ale jak już mam wszystko rozebrane to nie mogę tego nie zrobić. Nie chcę tylko ruszać zardzewiałej podstawy, chyba zrobię to póki co w wersji nieestetycznej byle dalej nie brało.

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Mosiężny tłok i chromowana grupa a środki cafizopodobne
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Listopad 2018, 06:57:48 »
Ja swoją Europiccolę doprowadziłem już do zadowalającego stanu. Tyle, że również mam połataną podstawę (niewiadomo czym i zaczyna pękać). Wszystko co się dało moczyłem w roztworze z kwasku cytrynowego. Tłok, grupa, sitko, portafilter itp. Wszystko co miało bezpośredni kontakt z wodą i było obrośnięte kamieniem/brudem po wyszorowaniu wygląda jak nowe :) Sam się dziwiłem, że dało się tak pięknie odczyścić.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi