Autor Wątek: Czyszczenie żaren Ceado E6P  (Przeczytany 1308 razy)

Offline adiki

  • Wiadomości: 157
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Czyszczenie żaren Ceado E6P
« dnia: 02 Styczeń 2023, 22:03:16 »
Chciałbym wyczyścić żarna w moim młynku Ceado E6P, niestety nigdzie nie mogę znaleźć jakiegoś dobrego materiału który by mnie przez ten proces przeprowadził. Coś tam byłem w stanie znaleźć jak to video załączone poniżej ale obawiam się to zrobić po raz pierwszy sam. Szczególnie że u mnie nie ma tej wystającej śruby poziomo z podziałki widocznej na video, w sensie nawet nie ma dziurki na tej podziałce więc chyba to delikatnie inna wersja młynka. Wystarczy tylko odkręcić te nakładkę z podziałką i wyjąć górne żarno, wyczyścić, założyć górne żarno i wkręcić te nasadkę z powrotem? Czy trzeba na coś szczególnie uważać? Coś żeby zachować podziałkę w dobrym miejscu? Gościu na video coś mówi o chwilowym dotknięciu się żaren ale nie wiem czy w przypadku tych zwykłych to też bezpieczne?
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń 2023, 22:10:03 wysłana przez adiki »
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

Online Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Czyszczenie żaren Ceado E6P
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Styczeń 2023, 22:12:46 »
To bardzo łatwe. Tak jak to opisałeś, odkręcamy górne żarno -- jest ono sprzężone ze śrubą regulacyjną. Składamy dokładnie z powrotem. Na końcu dobrze jest przy włączonym silniku doprowadzić żarna do zetknięcia się -- usłyszysz zgrzyt. W tej chwili odkręcamy śrubę regulacyjną o jakieś ćwierć obrotu lub w zapamiętaną pozycję na podziałce.

Offline adiki

  • Wiadomości: 157
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Czyszczenie żaren Ceado E6P
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Styczeń 2023, 16:40:10 »
Czyszczenie zakończone powodzeniem. Faktycznie prosta sprawa. Jak podłączyłem młynek to zaczął dziwnie pracować ale to dlatego że założyłem hopper z zasuniętą zasuwką :D po otwarciu zasuwki wszystko wróciło do normy  [emoji38]
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi