Autor Wątek: Śrubka sitka grupy saeco via veneto  (Przeczytany 4813 razy)

Offline fubar

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Saeco Via Veneto
  • Młynek: Mazzer Super Jolly
Śrubka sitka grupy saeco via veneto
« dnia: 25 Czerwiec 2014, 17:44:55 »
Dzień dobry, ekspres kupiłem dosyć zapuszczony, więc chciałem odkręcić sitko aby wszystko dobrze przeczyścić. Niestety jedna z trzymających je śrub była zapieczona i próbując ją odkręcić rozwaliłem ją tak, że teraz w grę wchodzi już tylko rozwiercanie.
Znalazłem kilka pasujących rozmiarem śrubek, ale żadna nie jest idealna i łepek będzie minimalnie wystawał (oryginalna śrubka chowa się w otworze sitka). Czy będzie to w czymś przeszkadzało?

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Śrubka sitka grupy saeco via veneto
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Czerwiec 2014, 17:55:13 »
Możesz spróbować zeszlifować śrubę tak, aby nie wystawała. Niemniej jeśli będzie odstawać mało (mniej niż milimetr) nie powinno być problemów.

Offline fubar

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Saeco Via Veneto
  • Młynek: Mazzer Super Jolly
Odp: Śrubka sitka grupy saeco via veneto
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Czerwiec 2014, 20:26:40 »
Dzięki, zdjąłem sitko, ale cała grupa też się prosi o gruntowne mycie, a żeby ją wykręcić muszę zdjąć górę obudowy i tutaj pojawia się następny problem. Odkręciłem wszystkie śruby, zwolniłem wszystkie zatrzaski, ale trzyma jeszcze pokrętło zaworu pary, próbowałem je podważyć śrubokrętem, ale przy średniej sile nie idzie, a nie chcę używać dużej, jak nie mam pewności, czy to się w ogóle ściąga.

Poszukiwania w google nie przyniosły żadnych odpowiedzi, może tutaj ktoś coś wie.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Śrubka sitka grupy saeco via veneto
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Czerwiec 2014, 22:24:47 »
partsguru.com/SaecoViaVeneto.html Spróbuj tutaj zaglądnąć, może coś znajdziesz pomocnego.  :)
Nie mogę wklejać linków więc przed adresem dodaj to co trzeba.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline fubar

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Saeco Via Veneto
  • Młynek: Mazzer Super Jolly
Odp: Śrubka sitka grupy saeco via veneto
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Czerwiec 2014, 22:59:47 »
Na partsguru szukałem w pierwszej kolejności, w całym anglojęzycznym internecie nie ma ani słowa o demontażu tego urządzenia, na szczęscie na elektrodzie w końcu znalazłem. Ponoć jednak trzeba z bardzo dużą siłą podważyć pokrętło zaworu pary. Mam nadzieję, że to prawda i nie rozwalę sobie na dzień dobry ekspresu.

Offline fubar

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Saeco Via Veneto
  • Młynek: Mazzer Super Jolly
Odp: Śrubka sitka grupy saeco via veneto
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Czerwiec 2014, 00:40:43 »
Udało mi się wszystko rozebrać i się przeraziłem. W środku jakieś zdechłe prusaki, dobrze że przynajmniej zdechłe. a nie żywe lol. Boiler zawalony szlamem i kamieniem, teraz już idę spać ale jutro po pracy trzeba się za to wziąć. Pytanie czy lepiej ten kamień zdrapać ręcznie, czy jednak jamiś odkamieniaczem, czy detergentem?

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Śrubka sitka grupy saeco via veneto
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Czerwiec 2014, 06:29:36 »
Jeśli to nie jest jakaś gigantyczna warstwa to lepiej odkamieniaczem/kwaskiem cytrynowym - przy mechanicznym usuwaniu zawsze istnieje możliwość uszkodzenia powierzchni a to jednak urządzenie ciśnieniowe...  ;)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Śrubka sitka grupy saeco via veneto
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Czerwiec 2014, 06:51:40 »
Niech się w kwasku moczy. Cierpliwości. Jak przestana bąbelki lecieć to nowy kwasek robisz. Mozesz moczyc w misce w piekarniku w 60c. Temperatura pomaga.

:'( a nie mowiłem że cieżko okazje trafic. Ale bedziesz miv przynajmniej radoche jak to zadziala.
LMWDP #469

Offline fubar

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Saeco Via Veneto
  • Młynek: Mazzer Super Jolly
Odp: Śrubka sitka grupy saeco via veneto
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Czerwiec 2014, 17:37:36 »
Dobra, wszystko wyczyszczone, odkamienione. Uszczelka grupy minimalnie przecieka przy parzeniu kawy, mam nadzieję, że uda się coś z tym zrobić i obejdzie się bez wymiany. Kupiłem do testów w biedronce jakąś "kawę" la grande crema - 16zł za 500g. Po kilku próbach udało mi się uzyskać odpowiedni czas ekstrakcji, ale napar jest tak ochydny, że nie wiem czy ta kawa może być aż tak tragiczna, czy jednak z ekspresem jeszcze coś nie tak.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Śrubka sitka grupy saeco via veneto
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Czerwiec 2014, 17:53:02 »
Po kilku próbach udało mi się uzyskać odpowiedni czas ekstrakcji, ale napar jest tak ochydny, że nie wiem czy ta kawa może być aż tak tragiczna, czy jednak z ekspresem jeszcze coś nie tak.
Raczej to pierwsze...
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline fubar

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Saeco Via Veneto
  • Młynek: Mazzer Super Jolly
Odp: Śrubka sitka grupy saeco via veneto
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Czerwiec 2014, 17:59:35 »
Mam nadzieję, jutro przejadę się do palarni i zobaczymy jak będzie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi