Autor Wątek: mahlkonig k30 RFID - jak przerobić?  (Przeczytany 5221 razy)

Offline sobota

  • Wiadomości: 278
  • Ekspres: basic / brasilia / linea
  • Młynek: compak k3 / RR55OD / ikej / k30 / guatemala / tm nano
mahlkonig k30 RFID - jak przerobić?
« dnia: 16 Marzec 2018, 23:13:51 »
Zakupiłem sobie mahlkonig k30 RFID używanego. Niestety jest on brandowany marką julius meinl. Jak nazwa wskazuje jest to młynek który uruchamia się tylko jak włożymy specjalna kawę w puszcze  :hihihi: :hihihi: jej koszt to około 500-600 zł za szt :doh:
tu widać ich patent; https://twitter.com/meinlkaffee/status/972570121519628288/photo/1

Tutaj troche info po niemiecku co to za paten i po co www.mahlkoenig.com/file/download/default/id/5401

Wiec może ktoś wie jak zrobić by oszukać układ by myślał że jest ok i zaczął mielić moją kawę? niestety na home bariscie ani w googlu nic nie mogę znaleźć na ten temat.

Próbowałem odłączyć układ RFID ale młynek pokazuje "no rfid"...
Jest też opcja że może ktoś ma dostęp do stare puszki z tagami RFID tej marki przez co pozwoli mi to młynek uruchomić?
Albo ktoś może wie na jakiej częstotliwość tagi mahlkoeniga działają to wtedy mogę pokusić się o brute force kodów z RFID?

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 710
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: mahlkonig k30 RFID - jak przerobić?
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Marzec 2018, 11:48:07 »
Czyli znalazł się chętny na ten młynek z ogłoszeń ;) Też się zastanawiałem nad przeróbką, ale ostatecznie się rozmyśliłem. Będę śledził z uwagą ten wątek w oczekiwaniu na postępy :)
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: mahlkonig k30 RFID - jak przerobić?
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Marzec 2018, 11:55:34 »
Podejrzewam, że samo odłączenie anteny czy innych modułów nic nie da. Czeka Ciebie kompletne wymontowanie sterowania i napisanie nowego programu np. na Arduino.

Zgranie z EPROM-u programu i grzebanie w nim jest więcej nić trudne. Jak nie jesteś programistą to odpuść sobie. Zrób nowe sterowanie......

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: mahlkonig k30 RFID - jak przerobić?
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Marzec 2018, 12:33:48 »
Jak dziala ten układ młynek-puszka? Jeżeli te puszki są chipowane jak np kartridże do drukarek to wtedy nie ma sensu nabicie starej puszki.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: mahlkonig k30 RFID - jak przerobić?
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Marzec 2018, 12:52:44 »
Chyba aż tak "mądre" to nie jest...

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: mahlkonig k30 RFID - jak przerobić?
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Marzec 2018, 13:19:36 »
Idea czy może business concept którego nie cierpię, ale być może dają młynek w dzierżawę w zamian za zamówienia na kawę i wyłączność. Mało praktyczny taki wielki baniak w warunkach domowych ale ja bym poszukał jakiejś kawiarni która tego używa i może zdobędziesz pustą puszkę albo pogadał jakoś z Quba Cafe czyli polskim dystrybutorem, nie wiem czy dobrze myślę że są też na forum. Może ich dział techniczny podpowie jak to działa?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: mahlkonig k30 RFID - jak przerobić?
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Marzec 2018, 13:39:39 »
Tak to pewnie wygląda, że w zamian za sprzęt, palarnia oczekuje lojalności. Skoro jest popyt, nic strasznego...

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: mahlkonig k30 RFID - jak przerobić?
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Marzec 2018, 14:02:45 »
Bardziej trafne byłoby "zmusza do lojalności"

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: mahlkonig k30 RFID - jak przerobić?
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Marzec 2018, 14:38:07 »
Lepsza moim zdaniem jest taka sytuacja jaką kreuje Julius Meinl, niż inna: klient dzierżawi sprzęty, a w młynku znajdziemy kawę z Makro, zamiast jedynie słusznej... ;)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: mahlkonig k30 RFID - jak przerobić?
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Marzec 2018, 14:55:59 »
Ale ja nie oceniam, tylko "oczekuje" po prostu nie pasuje do tej sytuacji

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline sobota

  • Wiadomości: 278
  • Ekspres: basic / brasilia / linea
  • Młynek: compak k3 / RR55OD / ikej / k30 / guatemala / tm nano
Odp: mahlkonig k30 RFID - jak przerobić?
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Marzec 2018, 16:27:05 »
Czyli znalazł się chętny na ten młynek z ogłoszeń

dokładnie byłem 40km od młynek akurat jak wrzucił ogłoszenie to podjechałem:)



odejrzewam, że samo odłączenie anteny czy innych modułów nic nie da. Czeka Ciebie kompletne wymontowanie sterowania i napisanie nowego programu np. na Arduino.

Zgranie z EPROM-u programu i grzebanie w nim jest więcej nić trudne. Jak nie jesteś programistą to odpuść sobie. Zrób nowe sterowanie......

Odłączenie nic nie daje ale na szczęście mam znajomego który się zna i myślimy żeby przeprogramować moduł rfid lub zrobi taki co będzie wysyłał fałszywy sygnał.

Jak się nie uda to wyrzucę elektronikę i zwykły timer będzie uruchamiał silnik po wciśnięciu przycisku portafiltrem i tak zawsze podwójną miele to nie będzie problemu.  Albo przerobie na single dosing ale w nowej obudowie na "armate"  :hihihi:

Jak dziala ten układ młynek-puszka? Jeżeli te puszki są chipowane jak np kartridże do drukarek to wtedy nie ma sensu nabicie starej puszki.

Trochę prościej bo czipy mają swój unikalny układ często w nowszych wersjach szyfrowanej komunikacji  więc za każdym razem wysyłają do drukarki inny ciąg znaków które go uwierzytelniają a niektóre to już online działają. Tutaj jest RRID na offline więc mam nadzieję że są na starszej i tańszej technologi nieszyfrowanej wtedy znajomy pomoże mi to rozgryźć jak znajdę oryginalny tag.

Idea czy może business concept którego nie cierpię, ale być może dają młynek w dzierżawę w zamian za zamówienia na kawę i wyłączność. Mało praktyczny taki wielki baniak w warunkach domowych ale ja bym poszukał jakiejś kawiarni która tego używa i może zdobędziesz pustą puszkę albo pogadał jakoś z Quba Cafe czyli polskim dystrybutorem, nie wiem czy dobrze myślę że są też na forum. Może ich dział techniczny podpowie jak to działa?

raczej nikt kto na tym zarabia nie pomoże, w końcu to ich biznes że dopłacają do młynka by kawę sprzedać drożej.

Lepsza moim zdaniem jest taka sytuacja jaką kreuje Julius Meinl, niż inna: klient dzierżawi sprzęty, a w młynku znajdziemy kawę z Makro, zamiast jedynie słusznej... ;)

tu akurat nie było dzierżawy ale zakup młynka za 1/3 - 1/2 ceny rynkowej

Lepsza moim zdaniem jest taka sytuacja jaką kreuje Julius Meinl, niż inna: klient dzierżawi sprzęty, a w młynku znajdziemy kawę z Makro, zamiast jedynie słusznej... ;)

Po wypytaniu poprzedniego właściciela główna zaletą tego rozwiązania było to że pracownik cie nie oszuka wsypując inna kawę np z biedronki. Właściciel wie ile kaw z puszki wychodzi i wie ile musi być na kasie - odpada sprawdzanie licznika porcji.



Jest jeszcze opcja zamówienia sterownika do wersji bez rfid o ile takie sprzedają. W Polsce serwis prowadzi Primulator?


Ktoś z formum ma może taki młynek i wysłał by mi zdjęcie swoich układów elektroniki z niego- tak by było widać nazwy układów wlutowanych na PCB - płytkę drukowaną?


Albo może ktoś ma dostęp do oprogramowania producenta? płytka PCB ma wejście mini usb do wgrywania softu i aktualizacji.

« Ostatnia zmiana: 17 Marzec 2018, 16:35:33 wysłana przez sobota »

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: mahlkonig k30 RFID - jak przerobić?
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Marzec 2018, 16:56:46 »
To dlatego cena była taka...
Ja super informatyczno-techniczny nie jestem, ale jakby zrobić emulację kodu rfid przez telefon? Domyślam się, że trzeba znać najpierw podstawowy, ale czy to nie byłoby rozwiązaniem? Ostatecznie kupić puszkę kawy i z niej zrobić hopper?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: mahlkonig k30 RFID - jak przerobić?
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Marzec 2018, 17:00:17 »
Napisz do producenta, może coś pomoże ;) Ponoć komunikatywni są, tylko trzeba do nich kulturalnie i otwarcie napisać.

Swoją drogą ciekaw jestem czy zaprogramowali też objętość puszki jakoś, żeby właśnie nie dosypywać do jednej włożonej cały czas.

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: mahlkonig k30 RFID - jak przerobić?
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Marzec 2018, 17:40:06 »
Wywalić elektronikę. Podłączyć silnik bezpośrednio do włącznika. Ewentualnie zastosować jakieś pokrętło czasowe takie jak w Wilfie i już :)

Do czego to doszło, żeby młynki były tak zaczipowane i zabezpieczone? 
-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: mahlkonig k30 RFID - jak przerobić?
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Marzec 2018, 19:37:07 »
czy zaprogramowali też objętość puszki jakoś
Bardzo bym się zdziwił, gdyby było inaczej. Nie wiem, czy to RFID jest programowalne, ale nie jest problemem zrobić w EEPROMie miejsce na 200 puszek, a potem wio do serwisu, za drobną opłatą, oczywiście. Meinl jest firmą raczej drogą, więc nie przypuszczam, żeby takie usługi świadczyli za darmo.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi