Autor Wątek: Przerobienie ekspresu z prądu na LPG ?  (Przeczytany 3966 razy)

Offline cuper

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Gaggia Classic
Przerobienie ekspresu z prądu na LPG ?
« dnia: 15 Luty 2015, 22:22:16 »
Jak sądzicie jest możliwe przy wykorzystaniu patenciarskich pomysłów przerobienie ekspresu na zasilanie LPG ? Fracino, Faemy i Astorie odpadają ze względu na koszta. Potrzebuję coś takiego do uruchomienia mobilnego punktu.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10594
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Przerobienie ekspresu z prądu na LPG ?
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Luty 2015, 23:09:33 »
Masz już ekspres? Jeśli tak, to kup odpowiedni palnik i zamontuj.
A jak dużo kosztują te Faemy, Astorie itd.?

Offline cuper

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Gaggia Classic
Odp: Przerobienie ekspresu z prądu na LPG ?
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Luty 2015, 11:26:12 »
Andrzeju ekspresu jeszcze nie mam bo nie wiem czy taka przeróbka jest możliwa. W zasadzie to przyjąłem też opcję dripa jak to się spotkałem na zachodzie. Czyli warnik na LPG i np. 5 dripów na stanowisku. Moimi punktem będzie rower w specjalnej zabudowie podobnej do tych co stoją w większych miastach np. w Poznaniu. Pytasz ile kosztują te ekspresy to używki bez problemu chodzą po 5-6 koła papieru. Gdzie można kupić te palniki i do jakich ekspresów ?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Przerobienie ekspresu z prądu na LPG ?
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Luty 2015, 11:41:18 »
Pytanie co na patenciarską przeróbkę powie nasz sanepid... czy kto tam jeszcze zgody wydaje
LMWDP #469

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Przerobienie ekspresu z prądu na LPG ?
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Luty 2015, 12:32:25 »
Da się da bez żadnego problemu i bez "patentów", robiliśmy takie rzeczy z maszynami Promac i działa to całkiem w porządku chociaż ma pewne ograniczenia. Jeśli jesteś zainteresowany to daj znać na PW i podpowiem co nieco.
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10594
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Przerobienie ekspresu z prądu na LPG ?
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Luty 2015, 12:35:11 »
Sanepid nie ma nic do tego. Jeśli jesteś zainteresowany to daj znać na PW i podpowiem co nieco... ;) Mogę Ci dać kontakt do sympatycznego człowieka, który buduje kawowy van i tak samo jak Ty kombinuje :). Ściągnąłem mu nowy palnik do jego ekspresu.
Fajny pomysł z takim "miękkim startem" czyli ze stacją do zaparzania dripów, bez wielkiej inwestycji w ekspres.
« Ostatnia zmiana: 16 Luty 2015, 12:40:12 wysłana przez Antonio »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Przerobienie ekspresu z prądu na LPG ?
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Luty 2015, 13:26:59 »
Gdybym zobaczył taką mobilną bazę przelewową, to byłbym pierwszy w kolejce. :taniec: Niestety, mnie jest mało, więc czy kolejka byłaby długa? ???

Offline cuper

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Gaggia Classic
Odp: Przerobienie ekspresu z prądu na LPG ?
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Luty 2015, 19:23:44 »
Sanepid, straż wiejska i inne tego typu twory ciemiężące obywateli będą miały problem bo trafiły na wywrotowca. Zagadnienie jest znacznie szersze. Wolny rynek w PL nie istnieje. Samo stwierdzenie wydziału zagospodarowania przestrzennego tego miasta, że zgodę na działalność handlowo-usługową mają tylko podmioty prowadzące już taką działalność daje do myślenia. Dzieje się tak w całej Polsce i w innych krajach europy, że duże ryby pochłaniają małe. Duże koncerny zaczynają rządzić i nie ma to nic wspólnego z teorią spiskową.

Jeszcze jedno, bo nie chcę żeby wątek odbiegał od tematu. Typowy polański jest strasznie ciężkim klientem (pacjentem). Jest nauczony jedzenia wszystkiego co serwują nam kraje "wysoko rozwinięte" (fish and chips, smażone ziemniaczki, hamburgerek, kebabik z mięsem z nie wiadomo czego itp.) Jest mało ludzi tak jak napisał donkiszot którzy docenią to co robię i że chcę sprzedawać dobrą z Polską kawę... Wiedzą to Ci co prowadzą palarnie i kawiarnie z kapitałem PL.

Co do tematu postu zwrócę się o szczegóły do Andrzeja i Deskowego


Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2374
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Przerobienie ekspresu z prądu na LPG ?
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Luty 2015, 19:45:15 »
Jak popatrzysz na włoskie ekspresy, jakaś tam część z nich jest zrobiona tak aby w latwy sposób można było dodać modul gazowy. Jest często na środku wyciętę okienko do wyzualnej kontroli płomienia. Kup oryginałny moduł aby zadbać o bezpieczeństwo. Andrzej, jaka jest cena takiego modułu?


   

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10594
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Przerobienie ekspresu z prądu na LPG ?
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Luty 2015, 19:51:52 »
Wiem, że strasznie drogo to w Polsce wyceniają. Mogę taki palnik parę razy taniej sprowadzić...

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2374
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Przerobienie ekspresu z prądu na LPG ?
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Luty 2015, 21:06:00 »
No ja potrzebuję jeden taki i właśnie o ten parę razy taniej chodzi ( moze być i na pw)... I silnik do Fiata 600 Abarth :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi