Autor Wątek: Ekpres automatyczny do kawy białej do 2300  (Przeczytany 1104 razy)

Offline Mati2023

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Lelit Anna
  • Młynek: Lelit Fred
Ekpres automatyczny do kawy białej do 2300
« dnia: 02 Luty 2024, 17:22:26 »
Cześć wszystkim!

Szukam mało awaryjnego ekspresu automatycznego do kwoty 2300zł.
Na ten moment mam kolbę, bardzo ją lubię i cenię, jednakże inni użytkownicy w domu już nie do końca  [emoji38]
Za dużo roboty dla nich przy robieniu kawy.
Szukam czegoś na max 5 kaw dziennie, typowo mlecznych. Dziękuje serdecznie za polecenie czegoś.

Offline toxaa

  • Wiadomości: 11
Odp: Ekpres automatyczny do kawy białej do 2300
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Luty 2024, 15:37:31 »
Podobnie jak Ty jestem na etapie rozglądania się. W kwocie jaką podajesz kupiłabym jakąś Melittę - np Latticia. Wtedy zostałoby nawet nieco budżetu na dobre ziarno i jakieś akcesoria do nowej maszyny.
PS nieuchronnie Ty będziesz na początku zawiedziony - wiem co mówię, sama już przeszłam tę drogę: kolba -> automat.

Offline Zygbert

  • Wiadomości: 76
  • Ekspres: Profitec PRO300, Bialetti Fiammetta, v60
  • Młynek: Fiorenzato F64e, Hario Slim
Odp: Ekpres automatyczny do kawy białej do 2300
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Marzec 2024, 20:24:00 »
Przeszedłem niemal podobną drogę, z tym, że przez chwile mieliśmy automat i kolbę w domu, ostatecznie lepsza połowa zauważyła różnice, doceniła dobre capuccino, ogarnęła kolbę i spienianie, teraz sama mi robi czasem espresso, nie ma mowy o powrocie do automatu.
Jak bardzo marudzą kup na kapsułki mniejsza strata kasy, kolbę zostaw, ew. zmień młynek na wygodniejszy w dozowaniu (SD albo on demand z timerem).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi