Autor Wątek: Dodatki do Lelit Grace  (Przeczytany 21592 razy)

Offline Sshim278

  • Wiadomości: 137
  • Ekspres: V60, Chemex, Aeropress
  • Młynek: Comandante MK4
Odp: Dodatki do Lelit Grace
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Listopad 2019, 15:41:38 »
Ja kupiłem na tej aukcji 57,5mm:
https://s.click.aliexpress.com/e/dcgWysZtZ

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4816
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Dodatki do Lelit Grace
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Listopad 2019, 15:56:22 »
57 mm bardzo ciężko znaleść.

E tam. My mamy cały czas na stanie.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Miek

  • Gość
Odp: Dodatki do Lelit Grace
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Listopad 2019, 16:21:14 »
A czy możesz sprawdzić lub wiesz czy te które są u was na stronie są dokładnie 57 czy jest haczyk np. 57.5 ponieważ tu jest pies pogrzebany. Lelit ma 57.35 i ma lekki luz 57.5 było by idealne. To samo z dystrybutorem.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4816
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Dodatki do Lelit Grace
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Listopad 2019, 22:09:52 »
Sprawdzę ale jutro.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Dodatki do Lelit Grace
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Listopad 2019, 08:29:18 »
Zgodnie ze specyfikacją techniczną fabryki tampery Lelit 57 mm mają dokładnie 57,4 mm, kiedyś wyrywkowo sprawdziłem kilka sztuk i faktycznie tyle było.
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Miek

  • Gość
Odp: Dodatki do Lelit Grace
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Listopad 2019, 18:49:41 »
Ciekawe że piszesz 57.4 i specyfikacji ponieważ na oryginalnym tamperze Lelit jest 57.35
Korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim na forum.Pomalutku zaczynają otwierać mi się oczy na pewne rzeczy i zaczynam łapać o co w tym hobby chodzi. Pewne rzeczy wymagają wiedzy a tego mi jeszcze brakuje ale fajne jest odkrywać nowe i cieszyć się każda nowa szklaneczka kawy.
Co ciekawe to co do tej pory piłem przestałem nazywać kawa i odpuściłem sobie picie tego płynu a przestawiłem się całkiem na moja kawę w domu. To coś musiałem pic z cukrem a swoją w domu cieszę się bez słodzenia. Mimi to zaczynam dostrzegać jak daleko jeszcze jestem od naprawdę dobrych szotów.
Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam wszystkich.

Offline JarekB

  • Wiadomości: 262
Odp: Dodatki do Lelit Grace
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Listopad 2019, 20:37:32 »
Ciekawe że piszesz 57.4 i specyfikacji ponieważ na oryginalnym tamperze Lelit jest 57.35
Nie uważasz, że wnikanie w taką różnicę to przesada?

Miek

  • Gość
Odp: Dodatki do Lelit Grace
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Listopad 2019, 20:43:45 »
Być może ale bardziej chodziło mi o to ze skoro w specyfikacji jest 57.4 a na tamperze 57.35 to nie jest ok a na koniec to ze 57.5 również pasuje wiec chyba się producent nie popisał. Nie miałem zamiaru się czepiać.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4816
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Dodatki do Lelit Grace
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Listopad 2019, 21:04:58 »
U mnie jest różnie. Są takie stopy które mają 57,2 mm a są i takie co mają 56,9 mm. Oczywiście odnosi się to do tamperów 57 mm od różnych producentów.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Dodatki do Lelit Grace
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Listopad 2019, 12:18:58 »
@Miek z kiedy ten tamper? Na obecnych tamperach jest grawer Lelit u Ciebie go nie widzę.

Na rysunku technicznym to wygląda tak:

http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline Sshim278

  • Wiadomości: 137
  • Ekspres: V60, Chemex, Aeropress
  • Młynek: Comandante MK4
Odp: Dodatki do Lelit Grace
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Listopad 2019, 12:36:16 »
Michał, miałem ten tamper z grawerem Lelit kupiony w Konesso, mierzyłem go suwmiarką i miał 57mm. Nie był to tamper ze zdjęcia Miek, nie miał graweru z wymiarem.

Miek

  • Gość
Odp: Dodatki do Lelit Grace
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Listopad 2019, 13:15:33 »
Tamper kupiony może 2 tygodnie temu. Jest logo Lelit takie same jak na kolbie wiec myśle ze oryginał. Nie dziwi mnie natomiast to ze są różnice. W opisie młynka William 72 ktoś pisał że w specyfikacji regulacja miała być bezstopniowa a jest mikrometryczna.

skansen

  • Gość
Odp: Dodatki do Lelit Grace
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Listopad 2019, 23:03:53 »
Być może ale bardziej chodziło mi o to ze skoro w specyfikacji jest 57.4 a na tamperze 57.35

Przybliżenie może wynikać z zaokrągleń... 57,35 po zaokrągleniu do jednego miejsca po przecinku daje 57,4 :)

avidrock

  • Gość
Odp: Dodatki do Lelit Grace
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Listopad 2019, 09:02:52 »
Czyli nie tylko mi się wydawało ze oryginalny Lelit jest za mały. Jest to conajmniej dziwne ze producent nie dopasował swoich akcesoriów.
Ja znalazłem taki
85,49 zł  31% Off | Coffee Tamper 58mm 57.5mm New Stainless Steel Adjustable Tamper High Quality Espresso Smart Tamper Barista DIY Coffee Tools
s.click.aliexpress.com/e/Dzpn5rUoj
Fajnie ze potwierdzasz ze jest 57,5  będzie łatwiej szukać na przyszłość. 57 mm bardzo ciężko znaleść.

Ten tamper co znalazłeś na Ali 57,5 polecasz?

avidrock

  • Gość
Odp: Dodatki do Lelit Grace
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Listopad 2019, 09:08:09 »
To jest ten?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi