Autor Wątek: Dodatki do Lelit Grace  (Przeczytany 21589 razy)

Offline Asdqw

  • Wiadomości: 9
  • Młynek: wilfa svart wscg-2
Dodatki do Lelit Grace
« dnia: 07 Listopad 2019, 12:03:20 »
Witam otóż czytałem o przeróżnych dodatkach do ekspresów, i sam zacząłem się zastanawiać nad ewentualnym upgrade po zakupie (oczywiście nie od razu ) ludzie polecają zmiane prysznica na IMS, oraz do tego sitko VST, ale niestety albo ja mam upośledzoną zdolność szukania, albo tego po prostu nie ma (chyba w końcu się przekonałem co mieli na myśli ludzie którzy pisali o trudności w znalezieniu części do lelit) gdyby to było takie proste, to po prostu dopłaciłbym do Victorii, ale niestety, nie mogę. Dlatego też chciałbym zapytać, czy dla Lelit Grace (57mm) są jakieś ewentualne alternatywy dla IMS/VST?

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Dodatki do Lelit Grace
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Listopad 2019, 12:48:25 »
Kup sobie ekspres z grupą 60 mm, sitkami 58 mm i nie będziesz miał tego typu problemów.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Dodatki do Lelit Grace
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Listopad 2019, 12:57:31 »
@Janusz - z treści wynika, że @Asdqw już sprzęt zakupił.
Na razie według mnie ćwicz na tym co masz i korzystaj, prysznice są dla grup 57, nie wiem dokładnie jaka występuje u Ciebie, czy wkręcana czy wciskana, sitko IMS jest dla 57 więc jest możliwość tutaj :)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Dodatki do Lelit Grace
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Listopad 2019, 13:10:26 »
Jakby zakupił to by nie korespondował ze mną na priv i nie umieszczałby postów z różnymi budżetami na zakup - na 2000 zł, na 2500 zł i na 3000 zł. Strasznie niezdecydowany jest i szuka, szuka.... ;)
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Dodatki do Lelit Grace
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Listopad 2019, 14:25:46 »
Czyli ja źle zrozumiałem post po prostu :)
Jeżeli problemem jest budżet to może sprzęt używany?

skansen

  • Gość
Odp: Dodatki do Lelit Grace
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Listopad 2019, 14:28:19 »
nie umieszczałby postów z różnymi budżetami na zakup - na 2000 zł, na 2500 zł i na 3000 zł.

To taka nowa fala na forach. Przyszła z korporacji. Jedno zagadnienie-jeden nowy temat, niczym korporacyjny "ticket".
W korporacjach nie jest mile widziane otwieranie starych "ticketów". W dół lecą wtedy statystyki.
Ale forum to nie korporacja :)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Dodatki do Lelit Grace
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Listopad 2019, 16:28:15 »
A mnie @Asdqw pomylił się z innym użytkownikiem za co najmocniej przepraszam. Za to @Asdqw napisał ostatnio, że ekspres będzie kupował w końcówce grudnia/styczniu.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Asdqw

  • Wiadomości: 9
  • Młynek: wilfa svart wscg-2
Odp: Dodatki do Lelit Grace
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Listopad 2019, 19:57:48 »
@Janusz
Początkowo Pańska wypowiedź mnie mocno ździwiła, ale rozumiem, zdarza się kogoś pomylić. ^^

@skansen
Przyznam się bez bicia. Przepraszam, nie zrobiłem researchu przed postem - przepraszam za to.

Teraz ogólnie.. Jeżeli chodzi o wybierania, otóż chcę wejść z kawą na ciut inny, wyższy poziom. Chcę kupić ekspres który umożliwi mi te wejście, umożliwi mi naukę na jak najlepszym poziomie (jak na ten przedział cenowy) dlatego zasypuje Was pytaniami. Sercem jestem za Lelit, ale powoli zaczynam widzieć te schody o których było pisane w innych wątkach. Dlatego też zacząłem (znowu) rozważać ascasco steel uno prof. No cóż, mam jeszcze czas na namysły i dokładny research.

Miek

  • Gość
Odp: Dodatki do Lelit Grace
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Listopad 2019, 18:24:31 »
 Witam serdecznie wszystkich użytkowników.
Podlacze się pod temat kupiłem Lelit grace z 57 mm czy możecie polecić dobry dystrybutor do 57mm? Może ktoś poleci stronę do dobrych sitek i innych zabawek do 57mm?

skansen

  • Gość
Odp: Dodatki do Lelit Grace
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Listopad 2019, 21:54:08 »
Podlacze się pod temat kupiłem Lelit grace z 57 mm czy możecie polecić dobry dystrybutor do 57mm?

Używam i mogę polecić dystrybutor Motta.
dystrubor motta (1).jpg

dystrubor motta (2).jpg
W wersji na 57 mm jest dostępny pod marką Motta i brandowany jako Lelit. Obecnie z tego co widzę jest w Cafemax.

Może ktoś poleci stronę do dobrych sitek i innych zabawek do 57mm?
NPFy na 57 mm są m.in. w Konesso i Cafemax.
Tunele i inne akcesoria możesz znaleźć w Edesia Espress, pisałem o tym sklepie w wątku o zagranicznych sklepach: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=7307.msg177894#msg177894

Trochę trudniej może być z sitkami 57 mm, ale warto poszukać...

Zdjęcia są mojego autorstwa.
« Ostatnia zmiana: 19 Listopad 2019, 21:58:16 wysłana przez skansen »

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Dodatki do Lelit Grace
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Listopad 2019, 09:55:44 »
Oprócz NPF znajdziesz też u nas oryginalny dystrybutor Lelita, który idealnie pasuje do Grace
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Miek

  • Gość
Odp: Dodatki do Lelit Grace
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Listopad 2019, 20:19:02 »
Dziękuje wszystkim za podpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie o tamper. Kupiłem oryginalny Lelit ale mam wrażenie ze nie jest dostatecznie dopasowany czy możecie polecić tamper 57 z tzw. Hakiem ?

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Dodatki do Lelit Grace
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Listopad 2019, 10:08:07 »
Oryginalny Lelit ma 57 z hakiem i powinien być niemal idealny :)
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline Sshim278

  • Wiadomości: 137
  • Ekspres: V60, Chemex, Aeropress
  • Młynek: Comandante MK4
Odp: Dodatki do Lelit Grace
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Listopad 2019, 11:25:04 »
Oryginalny Lelit ma 57 z hakiem i powinien być niemal idealny :)
Oryginalny Lelit ma 57mm i jak dla mnie jest za mały.

Jedyny tamper jaki znalazłem pasujący do Lelit 57mm to tamper z aliexpress 57,5mm (mój w rzeczywistości ma 57,7mm). Pasuje idealnie, kawa nie zostaje na ściankach.


Miek

  • Gość
Odp: Dodatki do Lelit Grace
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Listopad 2019, 14:58:26 »
Czyli nie tylko mi się wydawało ze oryginalny Lelit jest za mały. Jest to conajmniej dziwne ze producent nie dopasował swoich akcesoriów.
Ja znalazłem taki
85,49 zł  31% Off | Coffee Tamper 58mm 57.5mm New Stainless Steel Adjustable Tamper High Quality Espresso Smart Tamper Barista DIY Coffee Tools
s.click.aliexpress.com/e/Dzpn5rUoj
Fajnie ze potwierdzasz ze jest 57,5  będzie łatwiej szukać na przyszłość. 57 mm bardzo ciężko znaleść.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi