Autor Wątek: świeżość kawy  (Przeczytany 20476 razy)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: świeżość kawy
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Styczeń 2015, 11:31:43 »
To w temacie mrożonek i świeżości. Kawa z 24/11, zamrożona w oryginalnym nie otwieranym opakowaniu(-23C) jakieś 2 tyg po wypaleniu, wyjęta z zamrażalnika 05/01
Efekt w filiżance - crema gigant, smak obłęd - zero oznak upływu czasu. Mrożą mi się jeszcze 3 inne paczki, w tym jedna palona 24/11 - tą mogę przetrzymać do lutego i sprawdzić.

Generalnie jak by mi ktoś dał świeżą i mrożoną w filiżankach obok siebie to ni du du bym nie poznał która jest mrożona.

LMWDP #469

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: świeżość kawy
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Styczeń 2015, 12:08:57 »
A czy rozmrażana kawa nie traci szybciej swoich walorów gdy już ją rozmrozisz i odpakujesz w porównaniu z opakowanie świeżej ?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: świeżość kawy
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Styczeń 2015, 12:39:01 »
Zobaczymy wraz z upływem czasu. Choć te 250g długo w młynku nie będzie więc musiało by się błyskawicznie starzeć.
LMWDP #469

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: świeżość kawy
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Styczeń 2015, 15:41:42 »
A dlaczego mialoby sie mocniej starzec po prawidlowym rozmrozeniu (czyli zamkniete opakowaie lezy do osiagniecia temperatury pokojowej)?

Dodatkowo glowny cel mrozenia to swieza kawa, a wiec mrozisz porcje male (tygodniowe, kilkudniowe), a wiec jezeli nawet zalozyc ze mialaby sie dwa razy szybciej psuc to wciaz jest 2 tygodniowa kawa...

jpyt

  • Gość
Odp: świeżość kawy
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Styczeń 2015, 17:32:37 »
A jak z rozmrażaniem?
Nie skrapla się tam woda?

Rozmrażanie tak jak zamrażanie? w oryginalnym zapieczętowanym opakowaniu?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: świeżość kawy
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Styczeń 2015, 17:46:00 »
Tak rozmrażanie bez otwierania, powoli. Gdzieś po 12 godzinach jak nie lepiej wsypałem do młynka. Nie ma co się skroplić.
LMWDP #469

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: świeżość kawy
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Styczeń 2015, 19:03:19 »
Taaaa...
Świeżo zamrożone po rozmrożeniu pozostaje świeże...
 :jezyk:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: świeżość kawy
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Styczeń 2015, 21:00:12 »
Kawa z 24/11, zamrożona w oryginalnym nie otwieranym opakowaniu(-23C) jakieś 2 tyg po wypaleniu, wyjęta z zamrażalnika 05/01
Jednak kawa dosyć świeża, z pół roku warto by potrzymać do testów.

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: świeżość kawy
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Styczeń 2015, 23:12:53 »
Taaaa...
Świeżo zamrożone po rozmrożeniu pozostaje świeże...
 :jezyk:

Rozumiesz ze tkanki z duza iloscia wody podczas zamrazania (normalnego nie flash) pekaja bo woda sie krystalizuje i rozszerza,
a wiec w takich przypadkach nastepuje bo rozmrozeniu szybsze psucie bo wszelkie enzymy tam dzialaja bo juz sciany komorkowe ich nie bronia.
W kawie takie cos nie nastepuje bo jest praktycznie suche (byla wypalana). NAstepuej tez powolny rozklad olei, ale wielokrotnie mniejszy niz gdyby nie byly zamrozone...

Tez flash freezing (nie dla nas ;)) chyba ze ciekly azot, powoduje tak szybkie zamrozenie wody ze nie ma krysztalow i obrazenia
sa mimalne, kazdy swiezy tunczyk jaki kupujesz jest po takim procesie (chyba ze z kutra bliskiego brzegu).


http://www.home-barista.com/tips/freezing-espresso-coffee-part-two-t10301.html
Powtorz esie 4 miesieczne ziarna porownane z swiezo palano (te same ziarna, ten sam palacz ;) )
Roznica nie wykryta w podwojnych slepych testach. Dodatkowo mrozili od razu po wystygnieciu...
« Ostatnia zmiana: 07 Styczeń 2015, 23:16:48 wysłana przez lucasd »

Offline KiT

  • Wiadomości: 586
  • Ekspres: BZ10 najczęściej
  • Młynek: F64Evo i jakieś tam inne
Odp: świeżość kawy
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Luty 2015, 13:25:09 »
Mrozimy tylko oryginalnie zamknięte opakowania.

Nie jestem przekonany, ze zawor w orginalnym opakowaniu dziala poprawnie w ujemnych temperaturach, ale to chyba wybor czy lepsza jest kawa 6 miesieczna czy zamrozona na ten okres.  Nie znam nikogo kto wybiera pierwsża opcje.

Ciekawi mnie zdanie Antonio bo pewnie juz to zbadal na ile  mrozenie opoznia reakcje zachodzace w ziarnach i czy wszystkie spowalnia tak samo.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: świeżość kawy
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Luty 2015, 14:10:47 »
Lucas podał link do rzetelnego eksperymentu. Mrożenie kawy na większą skalę zastosował chyba Sivetz (ten sam od pieców fluid bed). Sam nigdy kawy nie zamrażałem, ale nic złego w tym nie widzę. Eksperyment DrUsagi chyba zachęca...

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: świeżość kawy
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Luty 2015, 15:12:29 »
Zachęca bo piję teraz Sumatrę z niemieckiego kiszota. Prawie dwa tygodnie po paleniu trafiła do zamrażalnika i spędziła tam 8 tygodni, a może 9. Espresso z wylewek buzuje jak by było tuż po paleniu. Cremy jest mnóstwo, rysuje się pięknie. Smak porywa. Nie widzę różnicy między mrożoną a świeżą.
LMWDP #469

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: świeżość kawy
« Odpowiedź #27 dnia: 01 Sierpień 2016, 13:34:29 »
Zaparzyłem kawę wypaloną pod koniec kwietnia. Ile czasu minęło od tamtej pory? 3 miesiące. Ziarna przechowywane były w małej torebce z zipem, ale było ich niewiele, bo większość zużyliśmy w maju. Zaparzyłem 20g w V60, nie starając się o jakieś specjalne traktowanie procesu przelewania. Efekt? W zasadzie nic ta kawa nie straciła, pachnie i smakuje jak wcześniej, wyjątkowo dobrze. Była to Panama Hacienda Esmeralda Geisha :). Takie kawy się po prostu nie starzeją...

Offline Gunio

  • Wiadomości: 111
  • Ekspres: Gaggia Classic, Chemex, Aeropress
  • Młynek: Vario Home, Ceado E37J
Odp: świeżość kawyo
« Odpowiedź #28 dnia: 01 Sierpień 2016, 13:41:19 »
Ja tez mrożę kawy, dla pewności zaklejam zaworek przed włożeniem do zamrażarki :)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: świeżość kawy
« Odpowiedź #29 dnia: 01 Sierpień 2016, 15:23:17 »
Antonio, ja mam teraz w młynku twoje Espresso#1 z bodajże marca, do zamrażarki trafiło w marcu.
Espresso wychodzi jak że świeżych ziaren.

Może niedługo kawa ziarnista w marketach będzie na mrożonych dostępna. 😀
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi