Autor Wątek: Odkurzacze  (Przeczytany 31773 razy)

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Odkurzacze
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Sierpień 2013, 13:56:54 »
Dla nas ostatnio najbardziej skuteczny okazał się ten z filtrem wodnym, moge polecić.
Gdzieś już dyskutowaliśmy nt wody, niestety do domu słabiej się sprawdza - należy wylać wodę po sprzątaniu i wymyć zbiornik. Czasami trzeba odkurzyć rozsypana kawę (odrobina) na podłodze i po czymś takim należy także wylać wodę i wymyć zbiornik, aby nie było efektu "starego akwarium".

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Odkurzacze
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Sierpień 2013, 17:30:17 »
Donkiszot - miałem takiego ręcznego AEG. Porażka - mała siła ciągu a i akumulatory szybko padły. A miał służyć do czyszczenia mojego kącika kawowego :'(

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Odkurzacze
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Sierpień 2013, 17:35:40 »
Odkurzacz z filtrem HEPA powinien wystarczyć, a z wodnym filtrem jest sporo zabawy.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Odkurzacze
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Sierpień 2013, 18:16:57 »
Porażka
No właśnie, takie odniosłem wrażenie w Miejskiej Macalni. I takie głosy słyszę zewsząd, dlatego odpuściłem. A pytam, bo może jest coś mniej popularnego i (niech już stracę) droższego, ale spełniającego wymagania.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Odkurzacze
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Sierpień 2013, 13:50:30 »
Ma ktoś może wiedzę czy propozycje na temat małych podręcznych odkurzaczy? Niekoniecznie tych tanich akumulatorowych (sprawdzałem je w sklepie na półce i szału nie robią, zastanawiam się czy cokolwiek ciągną :ups:).

Przydałoby mi się takie małe coś na szybko do biurka, do kanapy, do samochodu, takie tam.

Nie wiem czy jest jeszcze w sprzedaży ale ja mam od 3-4 lat Philipsa FC6132 (akurat się rozsypuje, ale przeżył budowę, beton, więc mu wybaczam) kupiony za jakieś 200-250 PLN. Wygląda jak akumulatorowy ale jest na normalne 230V i ma długi kabel. No i silnik o mocy 900W. Naprawdę daje radę, ale na powierzchnie powyżej 50m2 raczej bym nie polecał - wąska szczotka i trzeba się nalatać. W samochodzie też pozamiata. HEPA jest na miejscu :)

Tylko nie wiem czy go jeszcze robią. Mi się rozsypała szczotka. Sam silnik i obudowa jest OK.
LMWDP #469

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Odkurzacze
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Sierpień 2013, 15:58:06 »
Chyba już go nie ma, ale dzięki za info, bo daje to nową drogę poszukiwań. Trzeba te na kabel obadać, może się coś znajdzie niezbyt drogiego, a z watami jak trzeba.

W sumie to chodzi o 5? m^2 -- biurko i rogi w pokoju (panele dookoła dywanu), może jeszcze okruszki w kuchni. Tak na co dzień, pod ręką, aby nie wyciągać większego odkurzacza co 5 minut.

CoffeeAddict

  • Gość
Odp: Odkurzacze
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Listopad 2013, 12:03:46 »
najlepiej kupić jakiś odkurzacz bezworkowy – wyjmujesz pojemniczek i wszystko elegancko wysypujesz do śmieci  ;) sama mam Philipsa, więc mogę go polecić usunięty link te odkurzacze mają też HEPA i fajne długie uchwyty, więc wszystko można pięknie wysprzątać bez większego wysiłku – coś dla wygodnickich jak ja :)

edit: ale mam zapłon, wątek z sierpnia. no nic, może komuś przyda się moja opinia

@spinka - usunąłem link.
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2013, 13:09:25 wysłana przez spinka2 »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Odkurzacze
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Listopad 2013, 12:59:51 »
Oj Filipsie, Filipsie. :nienie: Jeśli to dla mnie taki odkurzacz, to rzeczywiście mały i podręczny.  :-\

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Odkurzacze
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Listopad 2013, 13:08:56 »
Z miesiąc temu widziałem w Lidlu odkurzacz cyklonowy, bez Hepa chyba,  cena była niezła, a wyglądał jak mój Vax.

Offline Twolipan Mężczyzna

  • Wiadomości: 127
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Cunill
Odp: Odkurzacze
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Grudzień 2013, 23:46:12 »
Po przebojach ze stojącym AEG (potwierdzam-nędza!), kolorową defiladą Zelmerów (bez i z workiem) oraz jednym piorącym i jednym chińskim wynalazkiem do rodziny wszedł w końcu ten workowy Philips.
 usunąłem link
I już trzy lata ciągnie jak szatan ;)

Co najmniej klasa wyżej w wykonaniu, jakości i działaniu (cichy, mocny, bezawaryjny, poręczny, regulowana moc, turboszczotka i tani w eksploatacji)
Dzisiaj już niedostępny model, ale do 250 zł można znaleźć odpowiednik.
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień 2013, 08:07:47 wysłana przez spinka2 »

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Odkurzacze
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Grudzień 2013, 00:23:36 »
Ja mogę polecić jeszcze odkurzacz KARCHER WD3200. Większość marketów budowlanych jest zawalona tym, może tylko nowszy modele.
Używam go w pracy. Znakomicie powinien spełniać swoją rolę w garażu do odkurzania auta, prac budowlanych, można ściągnąć wodę przy awariach. Cena jest niewielka 230zł. Miałem kiedyś podobny Weidner tyle że blaszany i kosztował 1000zł. Różnicy nie odczuwam.

Kawa-Swiezo-Palona

  • Gość
Odp: Odkurzacze
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Grudzień 2013, 17:08:52 »
Dosyć drogi,myślę że większość Użytkowników na forum chciałaby jednak zmieścić się w mniejszej kwocie,zgadza się? Ja np jeżeli szukam odkurzacza ( najlepiej piorącego) to maks do 500zł.

Offline Albinos Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 161
Odp: Odkurzacze
« Odpowiedź #27 dnia: 16 Grudzień 2013, 18:22:33 »
A który jest dość drogi? Karcher?


OT odpowiednik Xawerego przetacza się przez forum??

ModnaPorcelana_pl

  • Gość
Odp: Odkurzacze
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Styczeń 2014, 09:28:25 »
KARCHER WD3200 nie jest drogi,ale za to bardzo dobry i wytrzymały bo u nas sprawdza się od dłuższego czasu wiec także polecam.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Odkurzacze
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Styczeń 2014, 09:41:57 »
Czy musisz w każdym, prawie, wątku zaznaczyć swój byt?

;-)
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi