Autor Wątek: ekspres + młynek ok 6000 PLN za kpl  (Przeczytany 3442 razy)

Offline Piskoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE
  • Młynek: Eureka Atom 65E
Odp: ekspres + młynek ok 6000 PLN za kpl
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Maj 2020, 11:50:01 »
Lelit Mara X, Bezzera Unica Pid, Bezzera BZ 9. A nawet Rocket Apartamento. Po negocjacjach pewnie w okolicach 4300 się kupi.
Jak się trafi na dobrą promocję to Eureka Atom 60.
I całkiem dobry zestaw wychodzi.
Ja trafiłem na promocję 20 proc off na wszystko u deskowych i Atom 65 kupiłem za 2660. Atom 60e wyszedłby wtedy około 2400.

Offline GrzegorzP

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Bezzera Unica
  • Młynek: Ceado E5P
Odp: ekspres + młynek ok 6000 PLN za kpl
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Maj 2020, 22:24:05 »
a) Ascaso UNO PID /DUO PID
b) Nawa Mara-X
d) młynek - dowolny

Sugerowałbym odwrotny kierunek, poświęć parę godzin na lekturę o młynkach, jest tego sporo, także mnóstwo filmików z recenzjami i nastaw się, na to, w Twoim budżecie warto 2,5-3 tys przeznaczyć na młynek. Jak już wybierzesz młynek, to ekspres wybierz z oferty sklepu, w którym Twój młyn będzie dostępny - warto kupić komplet w jednym, wtedy możesz liczyć na dobry rabat.

Jeśli będziesz mieć dobry młynek (a za 2,5-3 tys będziesz), to niemal każdy ekspres jaki kupisz za pozostałą kwotę da Ci radość z przyrządzania doskonałej kawy, różnice będą w detalach. To co będziesz miał w filiżance, o wiele bardziej zależy od młynka, aniżeli od ekspresu.




Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: ekspres + młynek ok 6000 PLN za kpl
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Maj 2020, 22:40:56 »
Zgadzam się z tymi sugestiami o młynku, ale poszukaj używek. W młynkach naprawdę nie ma co się psuć. Ja za ok.1000 zł kupiłem Nuova Simonelli MDX On Demand. Możesz wyszukać używkę i wymienić żarna na nowe. Ewentualnie dać do czyszczenia młynek i konserwacji. Więcej zostanie ci na ekspres. Ja zastanowiłbym się nad tym Casadio za 1100 zł. Wg mnie wart zdecydowanie więcej. Jeżeli to Enea to ma żarna 64 mm
« Ostatnia zmiana: 03 Maj 2020, 22:59:39 wysłana przez hlary »

Offline martinovic

  • Wiadomości: 68
  • Ekspres: Lelit Bianca, Lelit Elizabeth, LaPavoni Pro postmill with upgrades
  • Młynek: DF 64 + SSP MP + HU, Ceado E37J, Comandante NB
Odp: ekspres + młynek ok 6000 PLN za kpl
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Maj 2020, 23:16:24 »
Grinder is at least as important as machine (from certain level and for certain coffees it is for sure even more important), if possible for intended use i will try to spend a bit more and go for mara x and niche zero. No need to do cooling flush, no need to wait for steam, if needed can handle more shots in row as standard e61 HX. And grinder - shot consistency, zero waste (no flushing of stale coffee), good burr for city + and darker roasts, proven product (on market for few years no real complains/faukts). The other way of thinking is getting on demand grinder and grind a shot with milk first (stale grind) and make espresso as second shot. In this case i suggest getting at least 64mm grinder, from my experience mignon specialita with 55mm burrs struggles to grind even 2 shots in row (second one runs faster and is bit more burned), however 64mm grinders probably except ceado e5/e6 and zf64 (bplus) struggles with huge retention. (mk e65s, anfim pratica and lagom p64 are out of your budget)
« Ostatnia zmiana: 03 Maj 2020, 23:32:30 wysłana przez martinovic »

Offline Mario1

  • Wiadomości: 4
Odp: ekspres + młynek ok 6000 PLN za kpl
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Maj 2020, 20:00:17 »
a) Ascaso UNO PID /DUO PID
b) Nawa Mara-X
d) młynek - dowolny

Sugerowałbym odwrotny kierunek, poświęć parę godzin na lekturę o młynkach, jest tego sporo, także mnóstwo filmików z recenzjami i nastaw się, na to, w Twoim budżecie warto 2,5-3 tys przeznaczyć na młynek. Jak już wybierzesz młynek, to ekspres wybierz z oferty sklepu, w którym Twój młyn będzie dostępny - warto kupić komplet w jednym, wtedy możesz liczyć na dobry rabat.

Jeśli będziesz mieć dobry młynek (a za 2,5-3 tys będziesz), to niemal każdy ekspres jaki kupisz za pozostałą kwotę da Ci radość z przyrządzania doskonałej kawy, różnice będą w detalach. To co będziesz miał w filiżance, o wiele bardziej zależy od młynka, aniżeli od ekspresu.




Tak, dzięki. Oswoiłem się z myślą (także dzięki Tobie),ze młynek jest super istotny  :) Wcześniej nie byłem tego świadomy.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi