Autor Wątek: Jaka kawa do espresso z przedziału 60-80 zł/kg  (Przeczytany 27517 razy)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Jaka kawa do espresso z przedziału 60-80 zł/kg
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Styczeń 2015, 09:15:51 »
RanGo, co ze swojej oferty możesz zaoferować w tym przedziale cenowym?

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2374
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Jaka kawa do espresso z przedziału 60-80 zł/kg
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Styczeń 2015, 09:35:18 »
Palarnia bedzie czynna od 12 stycznia i w przyszlym tygodniu ma się ukazać  aktualna oferta.

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Jaka kawa do espresso z przedziału 60-80 zł/kg
« Odpowiedź #32 dnia: 04 Styczeń 2015, 10:43:56 »
Tak Goranie, znam troszkę sklep MA i ich produkty, ale Ty masz wyższe upusty ;-)
dlatego pisałem, że cena bez promocji i upustów to 90 za kawę paloną 30/12

U Ciebie szukałem cennika i nic  ??? A dlaczego szukałem cennika, co czasami zamawiamy w parę osób z firmy i dla nich ceny są ważnym elementem.
A czasami pytania wprawiają w zachwyt - mój serdeczny przyjaciel zapytał w piątek w jakiej cenie mógłbym mu załatwić kawę pobudzającą np. 100 % robusty
(lub delikatnie mniej). Obecnie jego kawy to mielonki pedros itp. Jak czasami przypłynie mu gotówka to pojawia się lavazza czy nawet Illi (ćwiartka).
Wyjaśniałem, że robucha to często niezbyt dobra kawa i w większości przypadków zapach zabija, a dobre robusty nie będą kosztowały 40 zł/1kg


Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Jaka kawa do espresso z przedziału 60-80 zł/kg
« Odpowiedź #33 dnia: 04 Styczeń 2015, 11:24:59 »
Manferd, najpierw piszesz, że Ariadna i można wątek zamknąć.

Tak ponieważ odniosłem się do tematu postu autora czyli jaka kawa ! do espresso z przedziału 60-80 zł/kg.
Teraz, że można co chwila poznawać nowe smaki.
To natomiast była odpowiedz na post ranGo ale widzę że kolega nie umie czytać ze zrozumieniem i czepia się mnie jak rzep psiego ogona.
Zdecyduj się
Już dawno się zdecydowałem jestem taki dziad że kupuje tam gdzie jest smacznie, tanio i gdzie mnie szanują i nie lekceważą ot i padło na MastroAntonio.
Poza tym Ariadna kosztuje 90zł na stronie producenta.
Jeszcze raz Ci powtarzam że kosztuje mniej ale nie będę się z Tobą sprzeczał i Cie uświadamiał płać to 90 zł i ciesz się życiem.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Jaka kawa do espresso z przedziału 60-80 zł/kg
« Odpowiedź #34 dnia: 04 Styczeń 2015, 12:32:45 »
To, że dla ciebie kosztuje mniej nie oznacza, że ta cena jest dla wszystkich. Zerknij sobie na stronę zobacz cenę. O 12:26 widnieje cena 90zł/kg.
Forum dostępne jest dla wszystkich. Piszesz Ariadna 80zł/kg. Ktoś wejdzie na stronę sklepu i się zdziwi bo cena jest wyższa. Nie wprowadzaj więc ludzi w błąd. Równie dobrze możesz napisać, że zamawiając 100kg kawy cena będzie jeszcze lepsza.

Moim zdaniem Ariadna nie mieści się w tym przedziale cenowym :mrgreen:

Offline D4rK89 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 506
  • Ekspres: V60, Kalita, Aeropress, Acaia
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Jaka kawa do espresso z przedziału 60-80 zł/kg
« Odpowiedź #35 dnia: 04 Styczeń 2015, 13:00:02 »
A moim zdaniem i tak u Gorana kupi się kawę najtaniej w stosunku do jakości, która jest bardzo wysoka. Osobiście nigdzie nie znalazłem ziarenek Single Origin takiej wysokiej jakości w tak dobrej cenie jak u Gorana.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Jaka kawa do espresso z przedziału 60-80 zł/kg
« Odpowiedź #36 dnia: 04 Styczeń 2015, 13:01:07 »
w tak dobrej cenie

No ale gdzie ta cena jest?

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Jaka kawa do espresso z przedziału 60-80 zł/kg
« Odpowiedź #37 dnia: 04 Styczeń 2015, 13:11:35 »
Dokładnie tak jak mówi Manfred, bardzo brakuje u Gorana jakiejś fajnej strony/ sklepu internetowego z opisami oferowanych kaw i ich cenami. Bez tych podstawowych informacji i do tego szybko dostępnych oferta wydaje się być mało atrakcyjna  :( Kontakt mailowy to stanowczo znacznie mniej wygodna opcja i dla osoby poszukującej jakiejś fajnej kawki z pewnością znacznie większą popularnością będą się cieszyć strony/sklepy internetowe z opisami i cenami oferowanych kawek. Ot choćby jak ta u MastroAntonio  :szampan:

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4977
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Jaka kawa do espresso z przedziału 60-80 zł/kg
« Odpowiedź #38 dnia: 04 Styczeń 2015, 13:13:24 »
Ariadna od Antonia i w zasadzie można wątek zamknąć. Reszta to jakieś namiastki które udają być kawami do espresso.
A co Ty chcesz zamykać, nie Twój wątek. To nie jest  - " Kawa dla Manfreda w jakimś tam przedziale" ;).

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Jaka kawa do espresso z przedziału 60-80 zł/kg
« Odpowiedź #39 dnia: 04 Styczeń 2015, 13:18:22 »
Kawa dla Manfreda w jakimś tam przedziale

Turbo Red nie wiem w jakiej to jest cenie ale piję już czwartą dzisiejszego dnia masakra smakowa w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Ja to jestem taki niewierny Judasz najpierw mi kawa nie smakuje jak w przypadku Goranowej a potem jak poznam jest smak to sikam po kątach że się kończy. Teraz jest tak z Atnoniową. No cóż jestem jak typowy Słowak ide tam gdzie lepiej.
« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń 2015, 13:22:20 wysłana przez manfred »

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Jaka kawa do espresso z przedziału 60-80 zł/kg
« Odpowiedź #40 dnia: 04 Styczeń 2015, 13:56:51 »
a potem jak poznam jest smak to sikam

To że pijesz to widać, ale wróćmy do wątku - kawa w przedziale 60-80 zł.
Z włoskim ciemnych mieszanek Caffen BAR - co prawda 20% robusty i dośc ciemne palenie, ale w cappu będzie spoko.
Można dostać (bez upustu) za np. 79 zł

Lobo_M

  • Gość
Jaka kawa do espresso z przedziału 60-80 zł/kg
« Odpowiedź #41 dnia: 04 Styczeń 2015, 20:18:05 »
Ariadna od Antonia i w zasadzie można wątek zamknąć. Reszta to jakieś namiastki które udają być kawami do espresso.
Brzmi trochę jak fundamentalizm;-)
Fakt to dobra kawa, ale z mojego punktu widzenia, na początku drogi kawowej chciałbym jeszcze posprawdzać inne.
Miałem np. Mexico od Rogera, po upustach praktycznie mieściła się w przedziale cenowym i przyznam, że była równie dobra, mojej żonie nawet bardziej podeszła niż Ariadna, bardziej słodka. Mam nadzieję, że i z Ariadny uda mi się wydobyć słodycz, jak tylko okiełznam temperaturę. Skoro tyle osób ją chwali to chyba coś w tym jest a kwaskowaty smak to moja wina.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Jaka kawa do espresso z przedziału 60-80 zł/kg
« Odpowiedź #42 dnia: 04 Styczeń 2015, 20:31:25 »
Fakt to dobra kawa, ale z mojego punktu widzenia, na początku drogi kawowej chciałbym jeszcze posprawdzać inne.

Przecież nikt Ci nie broni :-)

Lobo_M

  • Gość
Odp: Jaka kawa do espresso z przedziału 60-80 zł/kg
« Odpowiedź #43 dnia: 04 Styczeń 2015, 20:34:34 »
Miałem jednak nadzieję, że Osoby z większym doświadczeniem napiszą kilka propozycji, z którymi mieli doczynienia. Opiszą swoje wrażenia.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Jaka kawa do espresso z przedziału 60-80 zł/kg
« Odpowiedź #44 dnia: 04 Styczeń 2015, 20:36:25 »
No ale co tu opisywać jak kawy nie mieszczą się w zakładanej cenie. Tu masz palarnię przez wielu polecaną z kawami w cenie mieszczącej się do 80 zł http://xcafe.pl/  Zamów kilka 250 tek i bedziesz wiedział co i jak.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi