Autor Wątek: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo  (Przeczytany 187436 razy)

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #480 dnia: 21 Listopad 2016, 08:35:26 »
Jeden tylko problem dla mnie występuje, dla przeciętnego czytelnika blogów. Nie ma zdjęcia (takiego, co to go kliknąć nie trzeba), prezentującego młyn w całości! Może dałby się wstawić taki wertykalny obrazek, opływany z prawej strony przez tekst (podział na dwie kolumny)?

@JanekdF, akurat w przypadku mojego layoutu nie ma takiej możliwości, aby to było czytelne i ładne (a to jednak priorytet dla mnie). Dlaczego przeszkadza Ci klikanie w zdjęcie? Problem z młynkami jest właśnie taki, że trzeba robić zdjęcie w pionie, by je w całości pokazać. A umieszczanie takich fotografii w poziomych stronach jest kłopotliwe.

@DrUsagi - nie słyszałem Twojego E65, ale Atom jest najcichszym młynkiem, który testowałem i dla mnie jest to mega cicho :D

@Antonio, @essewissa - tak, ta śruba w Eurekach jest moim zdaniem dość uciążliwym patentem, który nieco niweluje uniwersalność młynka. Co nie zmienia faktu, że są to sprzęty dobrze mielące. Mam też Mazzera SJ, przemiał jest trochę inny. Bardziej pasuje mi ten z nowej Eureki. Może dlatego, że średnica żaren jest większa?

@picasso83, podaj mi wewnętrzny wymiar Twojej gardzieli w Mignon. Mam jeszcze przez chwilę Atoma u siebie, to sprawdzę, ale z tego co pamiętam, chyba tu jest większy otwór.

A dziś mam dla Was młynek z zupełnie innej półki - Porlex Tall. Znany i dość lubiany młynek ręczny :)

http://popularcoffee.pl/mlynek-reczny-zarnowy-porlex-tall/



Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 710
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #481 dnia: 21 Listopad 2016, 09:08:32 »
@JanekdF, akurat w przypadku mojego layoutu nie ma takiej możliwości, aby to było czytelne i ładne (a to jednak priorytet dla mnie).
Do tego trudno mi się odnieść, mało znam się na layoutach blogów, ale...
Dlaczego przeszkadza Ci klikanie w zdjęcie?
Dlatego, że zazwyczaj, domyślnie (byc może na tych stronach, które ja odwiedzam) wstawiony obraz jest miniaturką a nie wyciętą częścią i po kliknięciu pokazuje się po prostu większa wersja, a nie ukryta całość.
A umieszczanie takich fotografii w poziomych stronach jest kłopotliwe.
Zaraz, jakich poziomych stronach? Internetowych? Bo jeśli o to chodzi, to ja chyba nie rozumiem definicji. Twój blog wyświetla mi się tak:

Poza czerwoną ramką jest pustka (żeby nie było, że blokuję jakimś dodatkiem, w IE wygląda tak samo). Czy nie da się tego zrobić tak (lub podobnie):

Przykład jest może nie najszczęśliwszy, bo oryginalne zdjęcie było poziome (choć crop do pionu raczej niczego mu nie zabiera).
Żeby nie było, nie czepiam się dla hejtu, nie mam osobistego uprzedzenia. Raczej przekazuję osobiste uwagi i odczucia, a same artykuły czytam chętnie :)
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #482 dnia: 21 Listopad 2016, 09:52:59 »
Mam też Mazzera SJ, przemiał jest trochę inny. Bardziej pasuje mi ten z nowej Eureki. Może dlatego, że średnica żaren jest większa?
Po czym to poznałeś? Moim zdaniem nowe, ostre żarna zawsze tną ziarna ostrzej: dają mniej pyłu. Gdy przerobisz na tej Eurece tyle, ile w Mazzerze, dopiero wtedy można dokonać jakiegoś rzetelnego porównania.

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #483 dnia: 21 Listopad 2016, 17:07:11 »
@picasso83, podaj mi wewnętrzny wymiar Twojej gardzieli w Mignon. Mam jeszcze przez chwilę Atoma u siebie, to sprawdzę, ale z tego co pamiętam, chyba tu jest większy otwór.
W mojej Eurece Mignon, wewnętrzny wymiar gniazda w które wsadza się hopper  ma 41mm. A jak to wyglada w przypadku Atoma? :)

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #484 dnia: 21 Listopad 2016, 17:11:33 »
@picasso83, podaj mi wewnętrzny wymiar Twojej gardzieli w Mignon. Mam jeszcze przez chwilę Atoma u siebie, to sprawdzę, ale z tego co pamiętam, chyba tu jest większy otwór.
W mojej Eurece Mignon, wewnętrzny wymiar gniazda w które wsadza się hopper  ma 41mm. A jak to wyglada w przypadku Atoma? :)
Ciut, ciut więcej, bo w okolicach... 55mm ;)

@Antonio - być może masz rację, choć Mazzera używam od kilku lat i nie przypominam sobie, żeby tak czysto mi mielił pod alternatywy.

@JanekdF - pomyślę, co da się zrobić :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #485 dnia: 21 Listopad 2016, 18:49:26 »
Mazzera używam od kilku lat i nie przypominam sobie, żeby tak czysto mi mielił pod alternatywy.
Zamontuj nowe żarna, a sam zobaczysz ;). Czymże się te żarna różnią poza 1mm w średnicy?

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #486 dnia: 06 Grudzień 2016, 23:23:33 »
Mistrzostwa Polski Cup Tasters 2017 rozstrzygnięte, jak wiecie :) Na blogu krótka relacja, spora garść zdjęć i jeden film własnej produkcji.

http://bit.ly/2g73Po5


Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #487 dnia: 12 Grudzień 2016, 11:49:46 »
Co powiecie na nową recenzję zupełnie nowego sprzętu? :) American Press, bo o nim mowa, to coś dla tych, co poszukują lepszego french pressa, albo chcą większgo aeropressa. Coś w sam raz do biura.

Zapraszam na bloga :)

http://bit.ly/2hoyieF



Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #488 dnia: 21 Grudzień 2016, 09:30:00 »
Końcówka roku już tuż tuż, także to dobry moment na nieco podsumowań.

Jak co roku stworzyłem taki subiektywny przewodnik po tym co się działo w kawie przez ostatni rok, a także co dobrego udało się wypić. Jest tez trochę o samym rozwoju bloga i co się z tym wiąże :-)

Jest tez konkurs dla Was z dobra kawką jako nagroda.

Zapraszam :-)

http://popularcoffee.pl/najlepsza-kawa-2016-podsumowanie/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #489 dnia: 21 Grudzień 2016, 23:29:45 »
A jak się handground sprawuje? Kiedy coś więcej?
LMWDP #469

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #490 dnia: 21 Grudzień 2016, 23:34:57 »
Mam mieszane uczucia co do HG. Niby spore zarna, niby stabilnie, ale szału z drugiej strony nie ma. No i wielkie bydlę jest, a mielenie wcale nie takie łatwe. I moim zdaniem wbrew zapowiedziom, pod espresso się tym nie zmieli. Za grubo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #491 dnia: 13 Styczeń 2017, 11:14:53 »
A jak się handground sprawuje? Kiedy coś więcej?

@DrUsagi i wszyscy Ci, którzy czekali na recenzję Handgrounda. Już jest na blogu! Z tego, co mi wiadomo, pierwszy taki test i recenzja w Polsce. Także zapraszam do lektury :)

W skrócie - rewolucji nie ma. Na kolana nie powala, ale myślę że swoich odbiorców znajdzie.

http://popularcoffee.pl/handground-mlynek-do-kawy-test/


Offline Shaggy_Paw Mężczyzna

  • Wiadomości: 261
  • Ekspres: Bialetti Preziosa FP, Bialetti Moka Express 3tz, Hario V60, Aeropress, Phin, Chemex, Kalita 185
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #492 dnia: 13 Styczeń 2017, 12:47:49 »
Fajna recenzja. [emoji106]
Korba z boku wydaje mi się wygodniejszym rozwiązaniem.
Mata antypoślizgowa spełnia swoje zadanie, czy jest tak słabo jak w hario?
W sumie dobrze, że producent zdecydował się jedynie na wysyłkę w obrębie US, bo koszta wysyłki + vatu zmniejszyły by atrakcyjność produktu.
Cytuj (zaznaczone)
Europe (Wholesale)
B2B Coffee Desk
b2b.coffeedesk.com
[email protected]
Gratulacje deskowy :3

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #493 dnia: 13 Styczeń 2017, 12:51:47 »
Dzięki! :-)

Tak. Ta korba to dość wygodne rozwiązanie. Mam tylko nadzieję że cały ten mechanizm który przekłada obroty na oś będzie wytrzymały.

A mata jest bardzo dobra. To ten sam patent co takie maty co można położyć w samochodzie na desce rozdzielczej, żeby leżał tam telefon, klucze czy okulary.

A co do dystrybucji, to chyba większość producentów chcących sprzedawać swoje towary poza swoim macierzystym państwem, posiłkuje się miejscowymi partnerami. Bezpieczniej, taniej.

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #494 dnia: 13 Styczeń 2017, 13:42:39 »
Czyli ta mata to taki odpowiednik klejącego "gekona"? Stabilność powinna być zatem świetna.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi