Autor Wątek: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo  (Przeczytany 191279 razy)

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #405 dnia: 10 Marzec 2016, 21:33:57 »
 Poe- Ty tutaj cicho siedzisz i nic nie mówisz, że na Twoim blogu ukazał się test młynka Commandante ?  :Bicz:

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #406 dnia: 10 Marzec 2016, 22:43:57 »
Co się mam odzywać, jak tu same czujne ludzie są? ;)

Potwierdzam, co @grain wypatrzył, na blogu pojawił się test ostatniej, najnowszej, trzeciej wersji niemieckiego ubermłynka, czyli Comandante C40 MK3.

W skrócie powiem tak - wow!

Trudno było mi się rozstać z tym sprzętem po paru tygodniach używania.

http://popularcoffee.pl/comandante-mk3-test/

Przy okazji muszę przeprosić za mniejszą aktywność zarówno blogową jak i forumową. Życie.


Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #407 dnia: 10 Marzec 2016, 23:57:50 »
Nie no spoko, żarcik taki  ;) Jak ta stalowa wersja leży w dłoni ? Nie ślizga się ?

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #408 dnia: 11 Marzec 2016, 07:43:21 »
Nie miałem żadnych problemów z chwytem. Nie zdarzyło mi sie wyślizgnięcie nawet przy drobnym mieleniu kiedy trzeba troszkę więcej siły włożyć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #409 dnia: 22 Kwiecień 2016, 19:56:23 »
Informacja dla tych co nie śledzą- Poe opublikował test Rancilio Silvia  :)

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #410 dnia: 22 Kwiecień 2016, 21:17:25 »
Ha ha, dzięki @grain za informowanie forumowiczów! :D

Tak. Na blogu ostatnio nieco ucichło, podobnie jak moje forumowe życie. Trochę się dzieje różnych rzeczy, dużo pracy zawodowej i jakoś brakuje czasu, albo brakuje głowy do ogarnięcia innych spraw.

Ale dziś ukazał się test Rancilio Silvii. Sporo osób dopytywało mnie o ten sprzęt i kiedy będzie test. Więc jest :)

http://popularcoffee.pl/rancilio-silvia-test/

Siłą rzeczy w tekście i w teście odnosiłem się do głównego konkurenta Silvii, czyli Ascaso Steel Prof Uno. Myślę że pomoże to w decyzjach nowych użytkowników :)

Poza tym, jest już przygotowany nowy tekst, stricte blogowy. Muszę jeszcze tylko znaleźć czas na sesję zdjęciową. W planach jest kilka ciekawych sprzętów testowo, być może relacja z Brewers Cup, z Mistrzostw Aeropressu na pewno będzie, w czerwcu natomiast będzie coś, co zainteresuje myślę że niejedną osobę, niezależnie od podejścia do klasycznego 'espresso italiano'.

No :)


Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #411 dnia: 02 Maj 2016, 23:14:52 »
Cześć!

Na blogu poruszyłem wątek o 'duszy w espresso', do czego skłoniły mnie dwie maszyny dzwigniowe, które @DrUsagi pożyczył mi do pobawienia się.

Także zapraszam! Nie są to klasyczne testy a punkt odniesienia do pewnych spostrzeżeń. 

http://popularcoffee.pl/ekspres-dzwigniowy-dusza-espresso/



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #412 dnia: 03 Maj 2016, 00:03:40 »
Bardzo fajny artykuł, tym bardziej kiedy stoję w obliczu renowacji Peppiny. @DrUsagi jak mówiłeś o teflonowaniu bojlera to w głowie miałem tylko czarny kolor,  a tutaj pozytywne zaskoczenie :)
Bo nie wiem w jaki sposób ominąłem wątek Twojej renowacji... :)
« Ostatnia zmiana: 03 Maj 2016, 00:16:10 wysłana przez flexooo »

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #413 dnia: 03 Maj 2016, 08:37:49 »
"Owszem, smaki są bardziej czyste i wibrujące, ale brakuje takiej cudownej gęstości i lepkości."

Bardzo ciekawe!

Wyobrażałem sobie zawsze że jest dokładnie odwrotnie. Że to dźwignia wydobywa więcej smaków i niuansów  dając mniej body, a gęstość, lepkość i "czekoladkowość" to domena nowych maszyn zwłaszcza z E61.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #414 dnia: 04 Maj 2016, 14:09:20 »
Mając Uno prof pid warto zainwestować w peppine? Myślę nad tym intensywnie...

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #415 dnia: 04 Maj 2016, 14:17:09 »
Chyba zależy jaka cena tej Peppiny... z drugiej strony to kolejny sprzęt który wyciągnie nieco inne nuty z kawy, zaispiruje i będzie cieszył oko...
:)

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #416 dnia: 04 Maj 2016, 14:20:25 »
Chyba wkurzał małżonkę :P

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #417 dnia: 04 Maj 2016, 14:41:11 »
cena za peppine to okolo 1500zł sporo.. trochę

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #418 dnia: 04 Maj 2016, 16:05:22 »
Mając dobry, współczesny ekspres fajnie mieć obok taką klasyczną maszynkę. Tak od święta. Przy codziennym użytkowaniu raczej więcej będzie przy tym nieporęcznosci i wyrzeczeń.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline maxwell

  • Wiadomości: 128
  • Ekspres: Isomac Amica, Arrarex Caravel
  • Młynek: Astoria Beretta, Mahlkönig Vario
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #419 dnia: 04 Maj 2016, 16:38:38 »
Przy codziennym użytkowaniu raczej więcej będzie przy tym nieporęcznosci i wyrzeczeń.

Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem [emoji39].  Odrobina wprawy i masz powtarzalne espresso.  Włączasz maszynkę i za 10 minut  delektujesz się pysznym naparem.  Niech przykładem będzie tu moja żona,  która kawowego bakcyla traktuje na równi z innymi wirusami,  a sztukę zaparzania na Caravelu opanowała w mig i nie che słyszeć o innej maszynie,  nad czym z resztą bardzo ubolewam ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi