Autor Wątek: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo  (Przeczytany 190201 razy)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #390 dnia: 10 Grudzień 2015, 00:08:32 »
Może tak być, w rękach nie miałem. Jednak w tej cenie korci mnie aby to sprawdzić. Zastanawiam się też czy jest opcja podmienić w technivormie te uchwyty, czy jednak zadbali o to aby się nie dało.

Kolega Zamek chyba ma ten model, może zajrzy i się wypowie, i rozwieje nasze wątpliwości.
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień 2015, 00:12:35 wysłana przez donkiszot »

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #391 dnia: 21 Grudzień 2015, 18:04:40 »
Cześć! Pora na przedświąteczny test, czyli Zassenhaus Panama (widzę, że dziś obrodziło na forum w ten sprzęt, bo pojawił się test Qujto).

Panama to solidny, żarnowy, ręczny młynek. Jego cechą charakterystyczną to smukłe, niewielkie rozmiary oraz stalowe, stożkowe żarna, które na pierwszy rzut oka wyglądają zdecydowanie lepiej od wszelkich ceramicznych wynalazków znanych z Rhinowares, Porleksa czy Hario.

Jak to się przekłada na mielenie? Zapraszam - http://popularcoffee.pl/zassenhaus-panama-test-konkretnie-do-domu/



Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #392 dnia: 21 Grudzień 2015, 19:56:24 »
Więc jak by miał stabilizację dolnego żarna był by to niemal ideał?

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #393 dnia: 21 Grudzień 2015, 21:58:47 »
@Expel, podejrzewam, że było by bardzo dobrze. Pod alternatywy. Ideał jak na ręczny młynek. Na zdjęciach dość dobrze widać, ze przemiał jest ładny, czysty.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #394 dnia: 21 Grudzień 2015, 22:00:00 »
A nie ma żadnego młynka poza comandante z stabilizacją?

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #395 dnia: 21 Grudzień 2015, 22:02:19 »
Tego nie wiem. Z takich powszechnych, to wszystkie działają na tej samej zasadzie - główna oś idąca od korby w dół, zakończona stożkowym żarnem. Wiec nie ma siły zeby było stabilnie, zwłaszcza przy grubszych przemiałach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #396 dnia: 21 Grudzień 2015, 22:06:49 »
A gdyby stabilizację osi zrobić tuż nad górnym żartem? Myślę o czymś na kształt gwiazdy Merca z tuleją ślizgową w centrum. Gwiazda gruba na jakieś 3mm, pasowanie na ścisk.
Czy to miało by szansę tam się zmieścić? Bo taki detal w CNC zrobić to w sumie Pikuś.
LMWDP #469

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #397 dnia: 21 Grudzień 2015, 23:31:49 »
Dobry test, miło się czytało ;). Co do samego młynka, to nie wiem czy znalazł bym powód aby wydać na ręczny młynek 400 zł. Osobiście młynka ręcznego używam tylko w plenerze i na jakiś wyjazdach i jakość Rhino biorąc pod uwagę okoliczności jest dostateczna. Oczywiście, jeśli ktoś nie chce/nie może kupić młynka elektrycznego to jest to jakaś opcja, bo przemiał wygląda zachęcająco.
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #398 dnia: 04 Styczeń 2016, 14:41:08 »
Cześć!

Jak wiadomo, przełom grudnia i stycznia to czas bilansów, podsumowań i innych wieszczeń. Więc i ja się za to zabrałem, z resztą podobnie jak na przełomie poprzednich lat - Kawa 2015: Raport to tekst, w którym zbieram najważniejsze, według mnie, wydarzenia i trendy w świecie kawy oraz pewne prognozy na ten rok.

Milej lektury!

http://popularcoffee.pl/kawa-2015-raport/

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #399 dnia: 15 Styczeń 2016, 13:33:32 »
Cześć! :)

Dziś na blogu wylądował tekst o tym, co się dzieje, gdy nasz gust kawowy powoli zaczyna się ukierunkowywać i chcemy poszukać konkretnych smaków, które nam bardziej odpowiadają. Krótko mówiąc - metody obróbki kawy - na mokro, na sucho i pół na pół.

Miłej lektury!

http://popularcoffee.pl/metody-obrobki-kawy-washed-natural/


« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń 2016, 13:38:23 wysłana przez Poe »

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #400 dnia: 11 Luty 2016, 14:01:44 »
Cześć!

Wybrałem się w ubiegły weekend do Rumi na Mistrzostwa Polski Latte Art 2016. Jak zapewne większość z Was wie, wygrała, ponownie, Agnieszka Rojewska i to ona będzie nas reprezentować w Szanghaju na WLAC.

A na blogu relacja i spostrzeżenia z MPLA2016 oraz zdjęcia oczywiście :)

http://bit.ly/1QXnQGB


Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #401 dnia: 11 Luty 2016, 15:53:28 »
Słowem zajmujesz się półprofesjonalnie, nie uważasz że wypadałoby choć trochę zadbać o interpunkcję?

wie, wygrała, ponownie, Agnieszka

Takie kwiatki po prostu mnie bolą -- chyba na równi z dodawaniem ogonków ą ę na każdym kroku.

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #402 dnia: 11 Luty 2016, 16:05:20 »
O interpunkcję dbam. Według mojej wiedzy te przecinki są poprawnie wstawione - słowo "ponownie" jest tu wtrąceniem, podkreśleniem że nie jest to jej pierwsza wygrana, a ponowna. Jest minimalna różnica w odbiorze "wygrała ponownie Agnieszka", a "wygrała, ponownie, Agnieszka". Obie formy są poprawne, różnica jest w wydźwięku.

Natomiast co do "ą" i "ę", nie do końca rozumiem Cię. Tam, gdzie trzeba wstawić literkę z ogonkiem, tam trzeba i już :)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #403 dnia: 11 Luty 2016, 16:15:16 »
Tak, wiem że każdy oddzielnie jest uzasadniony -- jednak w tej kumulacji wynikającej z sąsiedztwa...

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #404 dnia: 11 Luty 2016, 19:49:15 »
Jak bawimy się w poprawki, to zacznijmy od nazwiska Pawła z Retro, od 10minut w finale na cztery latte (nie cappuccino) i dwa espresso macchiato. Etching uznam za literówkę. :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi