Autor Wątek: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo  (Przeczytany 190290 razy)

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #375 dnia: 03 Grudzień 2015, 00:01:55 »
Aaaa, no widzisz. Fakt.

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #376 dnia: 09 Grudzień 2015, 09:58:36 »
Cześć!

Na blogu wylądował nowy test, przy którym nieco pofolgowałem sobie ze zdjęciami. Proste skojarzenia. Skandynawia, Norwegia, design, ponury klimat, dobra kawa i kryminały Nesbo czy Lackberg. A w tym wszystkim Wilfa Svart w wersji manualnej.

Muszę przyznać, że bardzo polubiłem się z tym sprzętem. Na zabój?

http://popularcoffee.pl/wilfa-svart-drip-test-norweski-kryminal/



Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #377 dnia: 09 Grudzień 2015, 10:16:30 »
Fajny ten dripper jest. A próbowałeś użyć filtra V02 zagiętego na dole?
LMWDP #469

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #378 dnia: 09 Grudzień 2015, 12:06:57 »
Nie, nie próbowałem, ale na pewno da się w razie potrzeby :) sprawdzę w wolnej chwili jak to wymiarowo wyglada.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #379 dnia: 09 Grudzień 2015, 12:29:36 »
Wymiarowo są chyba już i u nas V60-03.

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #380 dnia: 09 Grudzień 2015, 12:49:24 »
Marcinie, świetny test i gratki za kreatywność :). Bardzo lubię produkty skandynawskich projektantów i nowy dripper całkowicie wpisał się w moje gusta - wersja żółta po prostu świetna :). Przeczytałem kilka skandynawskich kryminałów ale niestety w większości nie ma odniesień do kawy, a w jednej z książek Lackberg jest mowa o "przegrzanej, gorzkiej" kawie z ekspresu przelewowego. :D

Myślę, że to będzie mój kolejny dripper w kolekcji. Nie chciałem Clevera, ponieważ "zapadkę" można otworzyć tylko w momencie postawienia urządzenia na naczyniu. Tutaj mamy wybór i w dodatku możemy regulować światło dolnego otworu.

Jakich trapezowych filtrów używasz? Ja ostatnio przelewam na bielonych filtrach Melitta i uważam, że sobie na prawdę niezłe.

Pozdrawiam!
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #381 dnia: 09 Grudzień 2015, 12:54:02 »
@intersekt, to co Ty czytałeś? :D w Nesbo jest bardzo dużo odniesień do kawy. Nie pamiętam w której części przygód Henry'ego Hole'a była wręcz z nazwy wymieniona Silvia, jako nowy nabytek do biura. Była prawie że czczona ;)

Nie robiłem żadnych większych odniesień do Clevera, bo nigdy go nie używałem i nie byłem pewien, czy faktycznie tak jest, jak piszesz. Ale jeśli faktycznie tak jest, no to Wilfa ma tu przewagę, jak dla mnie.

Szczerze? Zużyłem na razie tylko te, co były oryginalnie dołożone do drippera. I planowałem przyczaić się na moccamasterowe (technivorm).


Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #382 dnia: 09 Grudzień 2015, 13:07:35 »
@intersekt, to co Ty czytałeś? :D w Nesbo jest bardzo dużo odniesień do kawy. Nie pamiętam w której części przygód Henry'ego Hole'a była wręcz z nazwy wymieniona Silvia, jako nowy nabytek do biura. Była prawie że czczona ;)

Nie robiłem żadnych większych odniesień do Clevera, bo nigdy go nie używałem i nie byłem pewien, czy faktycznie tak jest, jak piszesz. Ale jeśli faktycznie tak jest, no to Wilfa ma tu przewagę, jak dla mnie.

Szczerze? Zużyłem na razie tylko te, co były oryginalnie dołożone do drippera. I planowałem przyczaić się na moccamasterowe (technivorm).



Właśnie Nesbo nie czytałem. :)
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2373
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #383 dnia: 09 Grudzień 2015, 13:17:01 »
w Nesbo jest bardzo dużo odniesień do kawy.
U Larssona takoż - i to nie tylko w książkach (gdzie product placement jury aż kłuł w oczy) :)

http://www.home-barista.com/forums/userpix/10510_salanderrocket.jpg
« Ostatnia zmiana: 09 Grudzień 2015, 13:46:12 wysłana przez pafcio0 »

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #384 dnia: 09 Grudzień 2015, 13:18:02 »
Zacnie :D  :ok:

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #385 dnia: 09 Grudzień 2015, 13:29:44 »
w Nesbo jest bardzo dużo odniesień do kawy.
U Larssona takoż - i to nie tylko w książkach (gdzie product placement jury aż kłuł w oczy) :)


A dobrze pamiętam, że Salander pomimo przeprowadzki do nowego mieszkania z ekspresem Jury na wyposażeniu i tak wolała pić ze swojej taniej przelewki? :D Nie wiem czy w filmie to było zaznaczone, bo oglądałem tylko pierwszą z Craig'iem i wcześniej skandynawska adaptację.
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #386 dnia: 09 Grudzień 2015, 15:00:14 »
Ale jeśli faktycznie tak jest, no to Wilfa ma tu przewagę, jak dla mnie.
Prawie, że tak jest, niestety. Ale jeśli wygląd ma drugorzędne znaczenie, to taniej niż Wilfę można kupić część do Technivorma z kontrolowanym zaworkiem.

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #387 dnia: 09 Grudzień 2015, 23:02:25 »
Ale ten zaworek odblokowuje się tylko w momencie, gdy się go od spodu wciśnie (w przypadku technivorma/moccamaster jest to dzbanek z pokrywką, do którego kapie kawa), czyż nie? Przynajmniej tak miałem w modelu Moccamastera, który testowałem.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #388 dnia: 09 Grudzień 2015, 23:06:42 »
Ale są i takie: Uchwyt filtra regulowany.
Wydaje mi się, że kiedyś były we wszystkich modelach, mam nadzieję, że z nich nie zrezygnują zupełnie.

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #389 dnia: 09 Grudzień 2015, 23:08:12 »
Tylko z tym może być trudniej z postawieniem na kubku/serwerze. Mało stabilnie.


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi