Autor Wątek: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo  (Przeczytany 190775 razy)

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #345 dnia: 22 Październik 2015, 11:44:28 »
wiele malkos zależy od człowieka pijącego
z HandP. piłem i jest OK, z aeropressa też i nie akceptuję.

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #346 dnia: 22 Październik 2015, 11:46:30 »
To już indywidualnie trzeba sobie odpowiedzieć :) Aero jest dla mnei lepszym wyborem. Ale lubię zabawę z kawą, lubię możliwości jakie daje Aero. Ale nie każdy to lubi. Nie każdy chce tak się bawić gdzieś w podróży. No i Hand jest ciut łatwiejszy w obsłudze. Nie trzeba stosować żadnych papierowych filtrów, płukać, itp. Woda-sitko z kawą, zakręcić i włączyć. Dla wielu osób moze to być decydujący argument.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #347 dnia: 22 Październik 2015, 13:40:30 »
nie odczułem syndromu niewygrzanego sprzętu
i potwierdzam, woda z czajnika, z 30 sek po zagotowaniu i espresso (odmiana podróżnicza) wychodzi O.K.
Termos w trasie trochę studzi mój zapał, ale powiem, że czuję się przekonany spróbować jeśli tylko nadarzy się okazja.


Zawsze mnie to zastanawia przy podobnych wynalazkach (hand, rock, czy co tam jeszcze). Skoro domowe ekspresiki za 2zł mają największy problem z temperaturą wody, to co to będzie jeśli my nalewamy wodę? Mówicie, że wcale nie musi być tak źle. W sumie to bardzo dobra wiadomość.

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #348 dnia: 30 Październik 2015, 19:20:11 »
Cześć! Wiem, że sporo osób interesowalo się sylikonowym dripperem Tiamo K02. No więc mam nadzieję, że dzisiejszym wpisem zaspokoję ciekawość tychże :)

Roger i AkcesoriaBaristy podrzucili mi na testy to sprytne urządzenie. Więcej informacji i wrażenia tutaj - http://popularcoffee.pl/drip-tiamo-k02-sylikonowy/



Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #349 dnia: 30 Październik 2015, 22:53:59 »
Super fotki! Trochę nie ogarniam idei składanego dripa wobec nieskładalności lub trudnoskładalności filtrów do niego. Silikonowy V60 byłby definitywnie praktyczniejszy... :)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #350 dnia: 31 Październik 2015, 03:02:55 »
A silikonowy aeropress?! To byłby hit! :taktak:


 :mhh:
Albo nie, jednak nie :-\

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #351 dnia: 02 Listopad 2015, 18:45:10 »
@pafcio0, też nie do końca to rozumiem ;) Co nie zmienia faktu, że idea słuszna.
@donkiszot, hmmm, cóż... gdyby wzmocnić wewnętrznie konstrukcję jakimiś drutami..... ;)

A z nowości na blogu, to dziś wpis o zbliżających się Mistrzostwach Polski Cup Tasters 2016 i o tym, w jaki sposób będę w nich uczestniczył i jak będzie można śledzić przebieg mistrzostw.

Zapraszam -> http://popularcoffee.pl/mistrzostwa-polski-cup-tasters-2016-zaproszenie/

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #352 dnia: 02 Listopad 2015, 19:02:01 »
Co nie zmienia faktu, że idea słuszna.
Po krótkim goglowaniu da się znaleźć silikonowy rożek a'la V60 - właśnie taki zamówiłem na próbę :)

Offline pomm Mężczyzna

  • Wiadomości: 168
  • Ekspres: Kawiarka, phin, AP, Hario V60-02, forumowy dripper (Kalita), kubek
  • Młynek: Hario Slim, Nuova Simonelli MDX, Mahlkönig Guatemala
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #353 dnia: 02 Listopad 2015, 19:15:51 »
Ooo, koniecznie opisz gdzieś :)

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #354 dnia: 09 Listopad 2015, 18:36:37 »
Czołem!

Wiem, że nie wszyscy mają facebooka z różnych przyczyn, jednak pod wieloma względami jest to dla mnie medium dość ważne, prywatnie, zawodowo i blogowo. No właśnie - blogowo... facebookowy profil mojego skromnego bloga polubiło już ponad 1000 osób, co jak na dość wąską tematykę, jaką jest kawa, jest liczbą całkiem rozsądną. Tym bardziej, że nie jestem żadną kawową osobistością, która samym swoim nazwiskiem wyrobionym w branży, jest w stanie ściągnąć od razu rzeszę fanów.

W związku z tym jakże okrągłym tysiącem zorganizowałem konkurs dla facebookowiczów (obiecuję w przyszłości zrobić konkurs dla wszystkich czytelników). Do wygrania naprawdę ładne, specjalnie dla mnie projektowane i malowane kubki, kawa od Auduna a także Aeropress oraz paczka Solberga&Hansena. Po wszelkie szczegóły zapraszam tutaj - http://popularcoffee.pl/konkurs-po-tysiackroc-dziekuje/

I jednocześnie bardzo Wam dziękuję za wszelkie pochlebne komentarze, za odwiedziny, za czytanie, motywację i całą resztę! :)


« Ostatnia zmiana: 09 Listopad 2015, 18:37:26 wysłana przez Spinacz »

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #355 dnia: 21 Listopad 2015, 00:09:33 »
Cześć!

Na blogu pojawił się nowy test. Tym razem młynek - Ascaso i-1 Steel. Ładny, kompaktowy, domowy młynek. Zapraszam po szczegóły - http://popularcoffee.pl/ascaso-i-1-steel-test-kawa-w-domu/ !



Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10571
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #356 dnia: 21 Listopad 2015, 10:45:02 »
Wentylator chłodzi tylko silniczek. W czym problem? Nie tylko ten młynek ma taki wentylator. Uważam, że wentylator w jednym z nadroższych młynków do espresso (Nuova Simonelli) jest co najmniej równie złym pomysłem...

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #357 dnia: 21 Listopad 2015, 11:28:58 »
Te młynki są fajne gdyby podczas mielenia nie budziły wszystkich w mieście

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #358 dnia: 21 Listopad 2015, 18:18:10 »
Jednocześnie przejście z jednego końca skali na drugą nie wymaga wielu minut kręcenia.
W moim i-mini to mam wrażenie, że można się zakręcić na śmierć próbując diametralnie zmienić grubość przemiału. W steel-u jest inaczej ?

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #359 dnia: 21 Listopad 2015, 18:23:42 »
Jednocześnie przejście z jednego końca skali na drugą nie wymaga wielu minut kręcenia.
W moim i-mini to mam wrażenie, że można się zakręcić na śmierć próbując diametralnie zmienić grubość przemiału. W steel-u jest inaczej ?
Różnice są między i-2 gdzie można faktycznie się zajechac i i-1 gdzie już mniej trzeba się nakręcić

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi