Autor Wątek: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo  (Przeczytany 190898 razy)

Offline huzar Mężczyzna

  • Wiadomości: 13
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #435 dnia: 06 Czerwiec 2016, 11:11:38 »
Po wodzie z RO to jest dopiero moc kawy! A nie tam po dzbankach Dafi :)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #436 dnia: 06 Czerwiec 2016, 13:31:26 »
Na czystej RO, to akurat nie bardzo, albo raczej aż za bardzo. Butelka bo zwykłym filtrze ma tę zaletę, że nie wymaga instalacj jest dostępna i szybka, a do tego można łatwiej sprawdzić inną. Oczywiście, że fajnie sobie zrobić wodę, ale czasem nie trzeba lub nie ma warunków aż tak.

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #437 dnia: 09 Czerwiec 2016, 10:21:25 »
Dokładnie tak :) RO czyści wodę ze wszystkiego niemal, stąd potrzebna jest do tego remineralizacja wody po osmozie. Oczywiście to daje jakieś możliwości wachlowania tym, jaki skład ma woda i dostosować ją pod konkretne potrzeby, niemniej w warunkach stricte domowych jest to często nieopłacalne a i nieraz niewykonalne w ogóle. Zdecydowanie łatwiej mieć po prostu dzbankowy filtr i raz na miesiąc wydać te 15zł na wkład. Różnica i tak jest potężna w stosunku do wody z kranu.

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #438 dnia: 13 Czerwiec 2016, 00:40:30 »
Tak nocną porą zostawię tutaj dla Was coś.

A mianowicie kawałek włoch i espresso italiano. Ja wiem, że wielu z Was już nie pamięta, jak to było we "wloskich czasach" i jak to się człowiek napalał na kawę z tamtych rejonów. Wiem, że teraz specialty, specialty, owocki, cytrusiki i inne takie ;)

Ale czego by nie mówić, z kawą illy zawsze miałem niezłe wspomnienia. Że może i klasyka włoska, że może i ciemniejsze palenie i raczej brak niuansów. Ale jednak w pełni pijalne i całkiem przyzwoite. No i te wspomnienia odżyły.

Byłem w zeszlym tygodniu w Trieście, w siedzibie illy, dzięki zaproszeniu przez illy Polska. Nie śmiałem nie skorzystać i zaspokoić swojej ciekawości, jak to wygląda w porównaniu do segmentu specialty i do tego, do czego jestem bardziej przyzwyczajony na co dzień.

Zapraszam po moje wrażenia :)

http://popularcoffee.pl/illy-espresso-triest-universita-del-cafe/


Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #439 dnia: 30 Czerwiec 2016, 09:36:11 »
Ostatnio na blogu pojawiły się Włochy i Triest, to teraz dla odmiany... Portugalia, z której wróciłem kilka dni temu.

A że przy okazji wpisuje się w kontekst dzisiejszego meczu Euro 2016, to tym lepiej. Bo jeśli Portugalczycy podejdą do tematu w taki sposób, w jaki podchodzą u siebie do kawy, zwycięstwo mamy w kieszeni.

Bo Portugalia to cudowny, pyszny, piękny i niesamowicie spokojny kraj. Polecam każdemu! Ale można naciąć się na pewne niedogodności kawowe, przed którymi przestrzegam w nietypowym poradniku.

Zapraszam! :)

http://popularcoffee.pl/kawa-w-portugalii-praktyczne-porady/


Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #440 dnia: 30 Czerwiec 2016, 09:48:20 »
Popraw Cabo z Capo, nazwa bica przyjęła się w Lizbonie, reszta kraju wie co to, ale potrafią  poprawić, że na bicę to do Lizbony zapraszają  :evil:
Kanapką z wołowinką bo zapewne bifana, a plac tak pięknie opisany nazwą potocznie zwie się Rossio.

ps. ogólnie muszę mieć więcej czasu nacieszyć oczy Twą notką  [emoji106]

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #441 dnia: 30 Czerwiec 2016, 09:55:56 »
Fakt, cabo. Literówka. Co do "biki", to nie zauważyłem różnic regionalnych i nikt nic nie wytykał ;-) ale dobrze wiedzieć. Z niezrozumieniem pojęcia espresso spotkałem sie kilka razy.

Co do wołowiny, była to na pewno cielęcina (vitel), a nie wołowina (fakt, bifana).




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #442 dnia: 30 Czerwiec 2016, 10:16:10 »
bica - centrum handlowe tuż obok toru Autódromo do Estoril, wyspy na korytarzu (zarówno Delty, ale też Nicoli)
po poproszeniu bici kilka osób wraz z obsługą mrugało oczyma i płynnie przechodziło na angielski z pytaniem WTF :)

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #443 dnia: 30 Czerwiec 2016, 10:17:54 »
czyli "Café" najbezpieczniej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #444 dnia: 05 Lipiec 2016, 10:25:48 »
Przy okazji tegorocznego World of Coffee w Dublinie i ja odnotowałem swój drobny sukces. Jedno z moich zdjęć zwyciężyło w konkursie SCAE Photography Competition 2016 w kategorii From Bean to Cup: The Process.

Bardzo cieszy mnie to docenienie, jakby nie patrzeć, na arenie międzynarodowej ;)

http://popularcoffee.pl/scae-photography-competition-2016/



Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #445 dnia: 05 Lipiec 2016, 10:28:19 »
Cały czas miałem wrażenie, że gratulacje do Ciebie nie dotarły -- niestety nie było mnie i przeoczyłem, ale myślę, że teraz się posypią: gratulacje! :szampan:

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4829
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #446 dnia: 05 Lipiec 2016, 10:30:17 »
 :ok:

Offline Edwin Jagger Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Alternatywy
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #447 dnia: 05 Lipiec 2016, 14:44:02 »
Brawo Ty!  ;)

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #448 dnia: 05 Lipiec 2016, 15:04:09 »
Świetna fota!

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #449 dnia: 29 Lipiec 2016, 11:38:19 »
Na blogu dawno nie było żadnego testu, więc nadrabiam zaległości - filtr Flatex Flavin w wersji do chemeksa/dripa. Czyli próba zastąpienia papierowych, jednorazowych filtrów jednym, wielokrotnego użytku. Czy to się udało? Zapraszam do lektury!

http://popularcoffee.pl/flatex-flavin-filtr-chemex-drip/


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi