Autor Wątek: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo  (Przeczytany 191167 razy)

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #315 dnia: 21 Sierpień 2015, 23:00:46 »
Off-Topic:
piomic, ale jakby ów Niedźwiedź walnął że najlepiej się tego słucha na lampach firmy X to....? No właśnie  :NO:
Oczywiście, abstrahuję tu od sytuacji Poe - to Jego blog (przysłowie? a proszę - twój cyrk, twoje małpy)

ale ogólnie zanika taka ludzka uczciwość, choćby sytuacja z dziś - ktoś się pyta o polecane miejsce napitku, a właściciel pisze "wpadnij do Xxxxxx" zamiast "Wpadnij do nas - Xxxxxx"

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #316 dnia: 30 Sierpień 2015, 19:33:05 »
Kurcze, na blogu nowy test, a tu cisza?
 :Bicz:

Solari

  • Gość
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #317 dnia: 30 Sierpień 2015, 21:04:53 »
Po prostu marzy mi się dobry, ładny blog, gdzie ludzie dowiedzą się czegoś o kawie, w sposób atrakcyjny wizualnie i merytoryczny...
Miałem przyjemność najpierw czytać Twojego bloga, a dopiero potem odkryłem, że "to Twoja robota" :brawa:. I mogę potwierdzić tylko, że blog jest przejrzysty i ciekawie (na)pisany, a najbardziej podoba mi się "Czarny Tydzień....".  Poza tym często przesyłam linki do Twoich postów moim znajomym, którym nie objaśniłbym tak pewnych kwestii związanych z kawą lub których chcę nawrócić na "Ciemną Stronę Mocy"  :ogien:
Pozdrawiam, Solari.
 

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #318 dnia: 30 Sierpień 2015, 21:07:28 »
Dobry wieczór, i kłaniam się w pas, bo wybiczowaniu przez Krzycha ;)

Tak, na blogu wylądował nowy tekst-test, czyli dziś o Cafflano - kawowym "all-in-one". Czyli dla tych, co podrożują, wybywają, albo chcą mieć w miarę subtelne urządzenie do kawy w biurze.

Są wady, są zalety.... Po szczegóły i po zdjęcia zapraszam tutaj



Przepraszam, że dopiero teraz wrzucam informację, ale ostatnio ogarniam wszystko przede wszystkim z telefonu (o ile w ogóle coś ogarniam ostatnio ;)).


@Solari, bardzo miło mi to słyszeć (czytać ;))! Staram się jak mogę. Cieszę się, że jakoś dociera jednak ta informacja do ludzi, na tym najbardziej mi zależy! :)

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #319 dnia: 31 Sierpień 2015, 23:35:28 »
już bez urazy za ten jeden suchy trzask bicza, mam daleko do Ciebie, więc zapewne nie było nawet śladu po rzemyku  :szampan:

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #320 dnia: 28 Wrzesień 2015, 17:43:33 »
Czołem!

Na blogu pojawiły się moje dywagacje na temat włoskiej kawy. Po raz kolejny, ale jakoś tak ten mityczny temat mnie ciągnie czasami ;)

Krótko mówiąc - Quo vadis, Italia?

A z ciekawostek, od czasu do czasu moje teksty będą pojawiały się na portalu Gentleman's Choice. Pierwszy już jest, taki podstawowy, o dziesięciu kawowych mitach - http://gentlemanschoice.pl/10-rzeczy-ktorych-nie-wiedziales-o-kawie/



Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #321 dnia: 28 Wrzesień 2015, 17:56:43 »
Tego tematu nigdy dość... Sam wraca jak bumerang. Dziś zadzwonił do mnie ktoś i pyta tak: "Panie, czy ja do sklepu z kawą się dodzwoniłem?" Potwierdziłem, a gość pyta dalej: "A czy taką kawę *lawacca* u pana można kupić?" Oniemiałem i odesłałem gościa do diabła. Nie tak bardzo, bo wyjaśniłem mu, że sami kawę palimy, więc po co nam LaVazzA, ale już mnie nie słuchał ;).
Ale to prawda, że Italia się zmienia. Mamy tam paru znajomych, m.in. Gardelli pracuje nad tzw. "coffee renaissance". Gardelli jednak bardziej sprzedaje się w Polsce niż w Italii... ;) Co tu zrobić, gdy Twój znajomy staje się konkurentem?
« Ostatnia zmiana: 28 Wrzesień 2015, 18:30:50 wysłana przez Antonio »

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #322 dnia: 05 Październik 2015, 09:28:10 »
A dziś pora na recenzję sprzętową :) AltoAir - metalowy dripper, który w ostatnim czasie pokazał się na rynku i wzbudził spore zainteresowanie.

Zapraszam do lektury recenzji i obejrzenia sesji zdjęciowej, którą zrobiłem na tę okazję. Osobiście uważam, że to chyba jedne z lepszych zdjęć na blogu do tej pory :) przynajmniej ja jestem z nich zadowolony.

http://popularcoffee.pl/altoair-obnazona-kawa/



Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #323 dnia: 05 Październik 2015, 15:17:03 »
Bardzo fajny artykuł, szczególnie że nie ma jakiegoś szerszego info na temat tego szkieletu. Zdjęcia też fajne. Tylko adidasy mi się nie podobały [emoji12]

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #324 dnia: 05 Październik 2015, 19:51:32 »
Czepiasz się. To jak ma hipster wyglądać? Jedyne co nie pasuje to brak brody.

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #325 dnia: 05 Październik 2015, 20:05:39 »
Aha. Jak miało być hipstersko, to przepraszam.

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #326 dnia: 05 Październik 2015, 20:23:15 »
Ja tam bardzo lubię swoje adidasy ;)
A zarost jest, ale nie a'la bezdomny żul.

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #327 dnia: 05 Październik 2015, 22:21:40 »
Mi tam styka sitko druciane w kształcie stożka, dużo tańsze niż ta drucianka, ale konewka, to by mi się przydała.
Aż sobie poszukam.
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Solari

  • Gość
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #328 dnia: 06 Październik 2015, 15:31:49 »
Kolejny ciekawy artykuł tegoż "hipstera w adidasach" (którego pozdrawiam). Często go cytuję/linkuję  w  rozmowach/wiadomościach do moich znajomych - zainteresowanych "lepszą kawą". Pozdrawiam gorącą...

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #329 dnia: 06 Październik 2015, 15:50:30 »
A kiedy test Steel-a z PID-em ?  ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi