Autor Wątek: LELIT - BIANCA, Super Star :)  (Przeczytany 163247 razy)

Offline Carlos68

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka mignon XL
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #435 dnia: 19 Kwiecień 2021, 10:01:56 »
@Nihil Nie chcę cię martwić ale nie zablokują. Filtr redukuje "wtrącenia smakowe i zapachowe" tego czarnego elementu ale nie wiadomo co zostaje. Zrób sobie następujące doświadczenie ze zbiornikiem na wodę - wyciągnij zbiornik z ekspresu, wyciągnij filtr wody a czarny element pozostaw w zbiorniku, później nalej wody i pozostaw na 12 godzin. Po tym czasie przelej wodę do szklanki, sprawdź zapach i smak. Napisz o spostrzeżeniach.

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #436 dnia: 19 Kwiecień 2021, 12:15:42 »
Problem który opisał @Nihil dotyczy raczej rozwoju życia biologicznego w zbiorniku a nie czarnego elementu.
Rozwój życia biologicznego wspomaga ciągłe dolewanie wody do pełna, pod korek. Ekspres ma zabezpieczenie przed pracą na sucho, można spokojnie zejść z wodą prawie do końca i potem dolać do pełna. Jeśli często dolewa się niewielkie ilości, powiedzmy po pół litra wody to mamy większą ilość starej wody.
Znajomy miał podobny problem. Pomogło ograniczenie dolewek-czeka teraz aż zbiornik będzie prawie pusty i dopiero potem dolewał. Oprócz tego od czasu do czasu zbiornik trzeba wyczyścić, nie jest to aż tak trudne w przypadku Bianci - zbiornik jest od góry otwarty.

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #437 dnia: 19 Kwiecień 2021, 12:26:47 »
Cóż to za dziwny temat. Ekspres to urządzenie, przez które ciągle przepływa płyn, ciągle są ogromne wahania temperatur, wytrącają się oleje, zmienia się ciśnienie etc. A to, co z niego na końcu wychodzi, pijemy. Po prostu najrzadziej raz w miesiącu trzeba poświęcić pół godziny na elementarną higienę. A najrzadziej raz do roku parę godzin na mniej elementarną.

Offline Carlos68

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka mignon XL
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #438 dnia: 19 Kwiecień 2021, 13:56:26 »
Cóż to za dziwny temat...
To nie temat jest dziwny tylko Twój wpis jest dziwny. Nie wiem czy masz Biankę lub marę, a jak masz kiedy kupiłeś i może ten problem Ciebie nie dotyczy. Tutaj nie chodzi o rozwój życia biologicznego w zbiorniku na wodę ponieważ to jest problem każdego pojemnika na wodę i każdy wie że należy go regularnie czyścić.
W lelitach jest problem z materiałem z którego jest zrobiony element mocujący filtr wody. Ten element nadaje wodzie nieprzyjemnego zapachu i smaku a teraz jeszcze dodatkowo okazało się że sprzyja rozwojowi niewiadomo czego na swojej powierzchni, na zbiorniku to nie powstaje. Większość użytkowników nawet nie jest tego świadoma, regularnie czyścić zbiornik i nie dopuszcza do rozwoju "życia" w nim, dodatkowo używa filtra wody który ten smród i gratisowy smak ogranicza. Tutaj jest pytanie: co wydziela się do wody z czarnego elementu i czy  jest to szkodliwe dla zdrowia?

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #439 dnia: 19 Kwiecień 2021, 16:05:11 »
Mam Biankę. Nawiasem mówiąc, zużyłem filtr w kilka tygodni i wyrzuciłem. Są ludzie, którzy je "regenerują" solą, ale miałem kiedyś akwarium i wiem, jakie rzeczy rozwijają się w tego typu przedmiotach. Na pewno nie takie, z których chciałbym parzyć kawę.

Powyżej 3-4 tygodni i ten czarny element, i silikonowy wężyk wody zaczynają się robić śliskie, czyli coś się na nich osadza. Zatem trzeba je myć co najmniej z taką częstotliwością. @Nihil nie napisał ile czasu nie mył. Obstawiam, że parę miesięcy. W odróżnieniu od wielu innych ekspresów, zbiornik w Biance jest na zewnątrz i woda w nim nie nagrzewa się mocno powyżej temperatury otoczenia. Sprzyja to rozwojowi flory bakteryjnej. Trzeba jej to uniemożliwić regularnym myciem. Dla kontrastu - w Oscarze zbiornik jest wewnątrz, woda w nim grzeje się bardzo mocno i problemu nie ma.

Dopuszczam oczywiście myśl, że jakaś partia tych czarnych elementów była trefna i faktycznie ją czuć. U mnie tak nie jest. Gdyby tak było, myłbym częściej. Ale wydaje mi się mało prawdopodobne, żeby plastik, z jakiego to wykonano, degenerował się do formy ze zdjęcia. To może być raczej flora bakteryjna, ewentualnie jakiś dodatkowy osad. Wystarczy sprawdzić, czy po dokładnym myciu powierzchnia plastiku jest w jakikolwiek sposób skorodowana. Pytanie też jaka woda jest wlewana do zbiornika.

Gdybym miał problem, sprawdziłbym, czy da się wyrzucić ten element. Filtr i tak niewiele daje. Potrzebniejsze jest to sitko, zatrzymujące ewentualne zanieczyszczenia z wody, więc sprawdziłbym, czy da się zainstalować wężyk z sitkiem bez tego czarnego elementu. 

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #440 dnia: 19 Kwiecień 2021, 16:50:48 »
Zasadniczo zgadzam się z powyższym za wyjątkiem fragmentu:
W odróżnieniu od wielu innych ekspresów, zbiornik w Biance jest na zewnątrz i woda w nim nie nagrzewa się mocno powyżej temperatury otoczenia. Sprzyja to rozwojowi flory bakteryjnej. Trzeba jej to uniemożliwić regularnym myciem. Dla kontrastu - w Oscarze zbiornik jest wewnątrz, woda w nim grzeje się bardzo mocno i problemu nie ma.
Zbiorniki wbudowane w ekspres wiążą się z nagrzewaniem się wody. Z moich pomiarów na kilku ekspresach wynika, że przy całodziennej pracy woda nagrzewa się do około 45 stopni.
Taka temperatura nie powoduje wg mnie "dezynfekcji" wody i nie jest korzystna.
Usytuowanie zbiornika w Biance ("plecak" na zewnątrz), La Marzocco LM/GS3 (zbiornik na dole ekspresu) i każde inne które powoduje, że woda się nie nagrzewa jest korzystne z punktu widzenia psucia się wody.

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #441 dnia: 19 Kwiecień 2021, 19:18:38 »
Zbiorniki wbudowane w ekspres wiążą się z nagrzewaniem się wody. Z moich pomiarów na kilku ekspresach wynika, że przy całodziennej pracy woda nagrzewa się do około 45 stopni.

Nigdy nie mierzyłem. Ale pamiętam kiedyś zdziwienie, że w zbiorniku Oscara to jest jednak naprawdę mocno podgrzane. Zresztą na samym początku, dawno temu, lałem do niego jakiś czas wodę z kranu, zanim połapałem się na dobre co w Gdańsku z rury leci. Przestałem, jak przy myciu zbiornika (po dłuższej przerwie) odkryłem, że na dnie po prostu wytrącił się kamień jak w czajniku. Czyli musiało tam być gorąco. Możliwe, że u dołu ta temperatura jest w ogóle wyższa.

Taka temperatura nie powoduje wg mnie "dezynfekcji" wody i nie jest korzystna.

Tak, zdaje się, że za dezynfekcyjne minimum przyjmuje się 60C.

Usytuowanie zbiornika w Biance ("plecak" na zewnątrz), La Marzocco LM/GS3 (zbiornik na dole ekspresu) i każde inne które powoduje, że woda się nie nagrzewa jest korzystne z punktu widzenia psucia się wody.

I to jest jeden z najfajniejszych patentów tego ekspresu, zaraz obok wajchy i możliwości przestawienia zbiornika na dowolną stronę.

Offline Nihil Mężczyzna

  • Wiadomości: 126
  • Ekspres: Lelit Bianca 162T, Aeropress
  • Młynek: Nietzsche Zero, Kinu M47 Phoenix
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #442 dnia: 19 Kwiecień 2021, 21:01:14 »
@Nihil nie napisał ile czasu nie mył. Obstawiam, że parę miesięcy.
Niecałe trzy. FIltr był na 70 litrów i do połowy tej wartości tylko dolewałem wody. Potem przyjrzałem się bardziej, poczułem dziwny zapach, więc przed kolejnym napełnieniem parę razy przepłukałem, bez mycia, wyjmowania filtra i przyglądania się co jest na dole. Stan z obrazka był po wykorzystaniu kolejnych 35 litrów.

Offline Dukezpol

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #443 dnia: 20 Kwiecień 2021, 16:26:58 »
u mnie od wrzesnia i ok 100L przelanych (trochę przegiąłem) :) przy wymianie filtra na 70L ten czarny element i cały pojemnik lekko tylko sliski, bez specjalnie przykrego zapachu..

NO ale wlewałem do Bianki tylko wodę z dystrybutora lodówkowego, już przefiltrowaną jej wewn filtrem Bosch..

Kupilem jeszcze 2 zapasowe filtry na 70L ale nie wiem czy po zużyciu ich dalsze stosowanie ma sens, skoro już leję do maszyny przefiltrowaną wcześniej wodę.. Co sądzicie? Czy te  małe filtry Lelita mają jakieś specjalne właściwości, że jednak warto? Ten filtr w lodówce jednak kilkukrotnie większy jest..

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6194
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #444 dnia: 20 Kwiecień 2021, 16:38:53 »
Ma sens jeśli masz bardzo twardą wodę oraz jeśli po podwójnej filtracji nie jest bardzo kwasowy odczyn wody. Najlepiej weź z portafiltra trochęwody i zrób test na pH.

Offline Dukezpol

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #445 dnia: 20 Kwiecień 2021, 16:42:22 »
Ma sens jeśli masz bardzo twardą wodę oraz jeśli po podwójnej filtracji nie jest bardzo kwasowy odczyn wody. Najlepiej weź z portafiltra trochęwody i zrób test na pH.


dziękuję, rzeczywiście moze warto porównać twardość z lodówki a twardość z ekspresu, tylko czy taka podgrzana woda nie zmieni swoich wlasciwosci?
Mozesz polecic jakiś wiarygodny tester?


Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6194
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #446 dnia: 20 Kwiecień 2021, 17:03:25 »
Te dokładniejsze testy akwarystyczne z zakresu 6-8 pH są ok i niedrogie. Ewentualnie jakiś elektroniczny tester, ale takiego urządzenia nie używałem, więc trudno mi doradzić który, ale jest tego sporo. Można się kierować poleceniami akwarystów, bo tam pH jest ważną kwestią. Dla nas idealnie jest jak woda ma pH 7. Dla mnie pH 6,5 daje kawę o nieprzyjemnej kwasowości.
« Ostatnia zmiana: 20 Kwiecień 2021, 17:06:57 wysłana przez krystians »

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #447 dnia: 20 Kwiecień 2021, 17:13:37 »
czy taka podgrzana woda nie zmieni swoich wlasciwosci?
Ja do takich pomiarów mierzyłem wodę na powrocie z OPV do zbiornika, ale to może być w przypadku Bianki utrudnione...

Offline Carlos68

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka mignon XL
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #448 dnia: 20 Kwiecień 2021, 17:17:55 »
Każdy filtr który demineralizację wodę (zmiękcza) obniża pH wody. Moim zdaniem podwójne filtrowanie powoduje że znacznie spada pH wody, woda staje się agresywna dla miedzi z której wykonane są rurki w Biance, a w innych ekspresach również dla mosiężnych bojlerów.

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #449 dnia: 21 Kwiecień 2021, 16:14:44 »
Możliwe, że u dołu ta temperatura jest w ogóle wyższa.

Nie, ciepła woda  w miarę ogrzewania wędruje  przecież do góry, a chłodniejsza opada.  Zdaje się, że bojlerach tak  jest (a przynajmniej w moim ekspresie na pewno), że woda z bojlera wędruje  do grupy rurką  miedzianą z jego środkowej części.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi