Autor Wątek: KazaCoffee.  (Przeczytany 151590 razy)

Offline Miro Miro Mężczyzna

  • Wiadomości: 403
  • Ekspres: Kozak Rota 2, kawiarka Giannini Giannina, FP Giannini Infusiera, V60
  • Młynek: Kinu M47 Classic, Comandante MK4
Odp: KazaCoffee.
« Odpowiedź #540 dnia: 07 Maj 2021, 18:44:26 »
Antonio, czuję, 80% rzeczy w kuchni mam ze stali. Ale nie wiedziałem, czy ciężar tampera stalowego to plus.

Ale już jestem spokojny - Valerii oznajmil, że aluminiowy lepszy, ufff.... ;)
« Ostatnia zmiana: 07 Maj 2021, 18:56:30 wysłana przez Miro Miro »
"Kawa to kawa, powinna być czarna i gorzka jak smar do czołgu".

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: KazaCoffee.
« Odpowiedź #541 dnia: 07 Maj 2021, 19:09:08 »
Ale to taki plus bardzo istotny tylko dla naszego samopoczucia. Dla efektów w filiżance żaden plus ;).

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: KazaCoffee.
« Odpowiedź #542 dnia: 07 Maj 2021, 19:18:45 »
@Valerii
Uważasz, że miałbyś mniejszą sprzedaż tamperów 49,7mm z klasycznym uchwytem?
》tertium non datur《

Offline Miro Miro Mężczyzna

  • Wiadomości: 403
  • Ekspres: Kozak Rota 2, kawiarka Giannini Giannina, FP Giannini Infusiera, V60
  • Młynek: Kinu M47 Classic, Comandante MK4
Odp: KazaCoffee.
« Odpowiedź #543 dnia: 07 Maj 2021, 19:28:51 »
Ja bym reflektował na taki klasyczny - z drewnianą czarną rączką i złotawą częścią dolną - w kolorze takim jak złote metalowe elementy Roty - np. z brązu. Brałbym natychmiast hehe.

Valerii, nie myślałeś o lusterkach, nie montowanych w podstawce Roty, ale takich do postawienia na stole, obok maszyny? Ja zrobiłem sobie takie prowizoryczne - powiększające małe kosmetyczne, zamocowane pod katem w czarnej pokrywce z puszki po herbacie. Działa bdb, ale prowizorka koszmarna... Dlatego pytam: nie masz takich planów? Obudowa z takiego tworzywa jak elementy Roty, kształt w stylu portafiltra Roty. Ja by mogło mieć zbyt, a koszt produkcji chyba nie byłby wysoki. Serio teraz piszę.
"Kawa to kawa, powinna być czarna i gorzka jak smar do czołgu".

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1435
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: KazaCoffee.
« Odpowiedź #544 dnia: 08 Maj 2021, 07:19:36 »
@GostRado tampery 49,7-produkt specyficzny. Zrobiłem je na zamówienie, zostało mi kilka sztuk.

@Miro Miro Cały czas myślę o lustrach. Być może w tym roku uda się zrealizować. Ale dlaczego chcesz lustro nie zamontowane na stojaku Roty? Myślę, że lustro na stojaku Roty będzie wygodniejsze.
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: KazaCoffee.
« Odpowiedź #545 dnia: 08 Maj 2021, 09:15:55 »
Zrobiłem je na zamówienie, zostało mi kilka sztuk.

@Valerii
Mam dla Ciebie deal. Na pierwszym zdjęciu jest rozebrany tamper:

< z lewej strony np baza, ostra krawędź trapezowa 49,70mm lub równie dobrze może być 58,55mm z wewnętrznym gwintem fi12mm... to jest Twoja działka

> z prawej czarny lakierowany uchwyt z metalu (są jeszcze białe, czerwone, żółte, niebieskie) z gwintem wewnętrznym fi12mm (ja przerabiam z fabrycznego fi6 i gwintuję na 12), gwintowane pierścienie dystansowe o grubościach 3, 5, 8mm dla indywidualnego dopasowania wysokości uchwytu w zależności od gabarytów dłoni i długości palców oraz śruba łączeniowa M12 na imbus... to jest moja działka

Drugie zdjęcie: złożony tamper z trzema pierścieniami, ale kombinacji długościowych jest sporo.

Kiedyś sprzedałem swój tamper używany 58,80 i gość, króry kupił go, po jakimś czasie napisał do mnie z podziękowaniem, że mu go sprzedałem!
« Ostatnia zmiana: 08 Maj 2021, 09:46:38 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1435
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: KazaCoffee.
« Odpowiedź #546 dnia: 08 Maj 2021, 10:52:11 »
@GostRado Powiedz mi: po co mi powtarzać "nieudaną" konstrukcję, jeśli mam swoją, udaną konstrukcję:
- uniwersalny rozmiar dla każdej dłoni i długości palców, nie wymaga regulacji.
- zawsze poziomy poziom kawy. Powtarzalność procesu.
 ;)


http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: KazaCoffee.
« Odpowiedź #547 dnia: 08 Maj 2021, 11:07:12 »
Zrób zdjęcie wewnątrz sitka po wyjęciu bazy tampera, tamping i wyjmujesz. Nie więcej nie robisz, tylko fotkę.
》tertium non datur《

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1435
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: KazaCoffee.
« Odpowiedź #548 dnia: 08 Maj 2021, 12:32:45 »
Ty i ja podchodzimy do robienia espresso na różne sposoby.

Nie interesuje mnie, jak wyglądają ściany sita po temperowaniu. Interesuje mnie smak napoju.

Myślisz, że + / - 0,01 wpływa na jakość ekstrakcji?
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: KazaCoffee.
« Odpowiedź #549 dnia: 08 Maj 2021, 13:36:54 »
Nie interesuje mnie, jak wyglądają ściany sita po temperowaniu. Interesuje mnie smak napoju.

Mnie jedno i drugie, dlatego uważam, że precyzyjna ostra baza trapezowa łączy oczekiwania w tych kwestiach.
》tertium non datur《

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1435
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: KazaCoffee.
« Odpowiedź #550 dnia: 08 Maj 2021, 14:07:19 »
Z Twojego doświadczenia, jaka maksymalna szczelina między tamperem a sitkiem nie wpływa na smak kawy?
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: KazaCoffee.
« Odpowiedź #551 dnia: 08 Maj 2021, 14:26:48 »
@Valerii nie daj się :).

Przy okazji: Rota z manualnym zaworkiem to jest mistrzostwo świata.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: KazaCoffee.
« Odpowiedź #552 dnia: 08 Maj 2021, 15:45:05 »
Z Twojego doświadczenia, jaka maksymalna szczelina między tamperem a sitkiem nie wpływa na smak kawy?

@Valerii do końca mnie nie zrozumiałeś. Ja nie napisałem, że parę mikronów luzu robi różnicę i zgadzam się z Tobą - nie robi. A jedynie:

Nie interesuje mnie, jak wyglądają ściany sita po temperowaniu. Interesuje mnie smak napoju.

Mnie jedno i drugie, dlatego uważam, że precyzyjna ostra baza trapezowa łączy oczekiwania w tych kwestiach.

Na zdjęciu, efekt tampera 49,50mm z nieostrą bazą prostą w sitku La Pavoni old, 1 zdjęcie, a powinno być tak jak na 2 zdjęciu.
« Ostatnia zmiana: 08 Maj 2021, 16:42:35 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: KazaCoffee.
« Odpowiedź #553 dnia: 08 Maj 2021, 19:19:05 »
Dlaczego tak powinno być? Moim zdaniem nie musi tak być ;).

Offline Miro Miro Mężczyzna

  • Wiadomości: 403
  • Ekspres: Kozak Rota 2, kawiarka Giannini Giannina, FP Giannini Infusiera, V60
  • Młynek: Kinu M47 Classic, Comandante MK4
Odp: KazaCoffee.
« Odpowiedź #554 dnia: 08 Maj 2021, 20:21:52 »
@Miro Miro Cały czas myślę o lustrach. Być może w tym roku uda się zrealizować. Ale dlaczego chcesz lustro nie zamontowane na stojaku Roty? Myślę, że lustro na stojaku Roty będzie wygodniejsze.

Bo musiałbym kupić nowy stojak - z lustrem, mówiąc szczerze - czyli kolejny tuning mojej Roty 1 ;-] Chyba, że lusterko byłoby przymocowane do stojaka, nie chowane w jego podstawie - wtedy tuning byłby prosty - tylko przymocowanie lusterka - i może niedroższy od lusterka osobnego.

Jak tak dalej pójdzie - to z pierwotnej Roty zostanie mi tylko główna rura ::) ::)
"Kawa to kawa, powinna być czarna i gorzka jak smar do czołgu".

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi