Autor Wątek: Aeropress  (Przeczytany 515727 razy)

Offline Domek86

  • Wiadomości: 6
  • Młynek: gaggia
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1365 dnia: 20 Kwiecień 2018, 21:05:29 »
Podzielcie się proszę swoimi przepisami z uzyciem Prismo. kawka

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1366 dnia: 20 Kwiecień 2018, 23:26:19 »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1367 dnia: 23 Maj 2018, 14:43:18 »
Dawno nie używałem swojego AP. Dziś rano stwierdziłem że może go odkurzę. Przeważnie rano lubię konkretniejsze napary. Postanowiłem spróbować podobny przepis jak robię w moce. Zastosowałem standardową metodę z papierkiem.  Zalałem wodą prosto z czajnika 18g kawy zmielonej prawie jak do espresso, zamieszałem i przecisnąłem po 30 sekundach. Wyszło bardzo fajnie, szczerze powiedziawszy nie wiem po co ludziom potrzebne dodatki do AP :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1368 dnia: 23 Maj 2018, 18:30:56 »
Eksperyment nr2 na dziś - wolny przelew w ap. Metoda standardowa z papierkien. Zmielilem 17 g kawy jak do małego przelewu. Zalałem 60 g na preinfuzję. Dolalem w miarę wolno 200 g wody (ok. 93 st.), przykryłem nieszczelnie i zostawilem do przekapania. Zajeło to jakieś może 8 minut, nie sprawdzałem dokładnie. Efekt bardzo pozytywnie mnie zdziwił. Wyszedł owocowy, kragły i słodki kawowy eliksir.
« Ostatnia zmiana: 23 Maj 2018, 18:33:33 wysłana przez krystians »

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1369 dnia: 23 Maj 2018, 21:02:11 »
Eksperyment nr2 na dziś - wolny przelew w ap. Metoda standardowa z papierkien. Zmielilem 17 g kawy jak do małego przelewu. Zalałem 60 g na preinfuzję. Dolalem w miarę wolno 200 g wody (ok. 93 st.), przykryłem nieszczelnie i zostawilem do przekapania. Zajeło to jakieś może 8 minut, nie sprawdzałem dokładnie. Efekt bardzo pozytywnie mnie zdziwił. Wyszedł owocowy, kragły i słodki kawowy eliksir.
o muszę spróbować tej drugiej opcji :) jaka kawa?
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1370 dnia: 23 Maj 2018, 21:17:36 »
Dawno nie używałem swojego AP. Dziś rano stwierdziłem że może go odkurzę. Przeważnie rano lubię konkretniejsze napary. Postanowiłem spróbować podobny przepis jak robię w moce. Zastosowałem standardową metodę z papierkiem.  Zalałem wodą prosto z czajnika 18g kawy zmielonej prawie jak do espresso, zamieszałem i przecisnąłem po 30 sekundach. Wyszło bardzo fajnie, szczerze powiedziawszy nie wiem po co ludziom potrzebne dodatki do AP :)

Phin z filtrem i większymi otworami? :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1371 dnia: 23 Maj 2018, 21:27:34 »
Ta druga opcja jak najbardziej a'la phin. Pierwsza bardziej w stronę moki. Jakiś czas temu stwierdziłem, że użyję AP zamiast phina, bo mi przeszkadza metaliczny posmak z phina. Wtedy robiłem małe ilości bo ok. 100 g. Czasem polewam też przez sitko i robię a'la gabi :) Trzeba przyznać, że wszechstronne to plastikowe urządzenie im wyszło. Sam twórca chyba nigdy by nie podejrzewał że tyle różnych przepisów ludzie wykombinują.

Co do kawy to akurat mieszanka kilku różnych resztek, jak zostaje po parę gram różnych kawek, to coś trzeba z tym zrobić później :)
« Ostatnia zmiana: 23 Maj 2018, 21:32:23 wysłana przez krystians »

Offline Suszin

    • .
  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: Kawiarka
  • Młynek: Bialetti
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1372 dnia: 27 Czerwiec 2018, 15:34:04 »
Eksperyment nr2 na dziś - wolny przelew w ap. Metoda standardowa z papierkien. Zmielilem 17 g kawy jak do małego przelewu. Zalałem 60 g na preinfuzję. Dolalem w miarę wolno 200 g wody (ok. 93 st.), przykryłem nieszczelnie i zostawilem do przekapania. Zajeło to jakieś może 8 minut, nie sprawdzałem dokładnie. Efekt bardzo pozytywnie mnie zdziwił. Wyszedł owocowy, kragły i słodki kawowy eliksir.

U mnie coś ta metoda nie chce wyjść. Miele kawę nawet bardzo grubo a pomimo to po paru chwilach nic przez filtr nie przecieka  :sciana:

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1373 dnia: 27 Czerwiec 2018, 15:54:02 »
No cóż, może taka charakterystyka młynka. W takim razie lepiej używać przepisów z przeciskaniem. Jakim młynkiem mielisz i jakie ziarna? Jaką w charakterze kawę lubisz?

Ja na początek zabawy z AP bardzo lubiłem metodę odwróconą 3x30.  18g kawy dość drobno zmielonej (jak sklepowa mielonka) wrzucić do 50g wody i zamieszać. Poczekać, w 30 sekundzie dolać do pełna i poczekać. W 60 sekundzie zamieszać, założyć filtr, położyć kubek na AP i odwrócić razem. Po odwróceniu od razu przeciskamy spokojnie około 30 sekund. Temperatura 85-93 C, w zależności od stopnia wypalenia ziaren i twardości wody.
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec 2018, 17:49:57 wysłana przez krystians »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1374 dnia: 27 Czerwiec 2018, 17:46:00 »
Co to za stopnie tej twardości?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1375 dnia: 27 Czerwiec 2018, 17:50:33 »
Co to za stopnie tej twardości?
Dzięki, na szybko pisane. Już poprawiłem.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1376 dnia: 27 Czerwiec 2018, 18:48:54 »
Aaa, ok :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1377 dnia: 27 Czerwiec 2018, 19:06:20 »
Chyba niepotrzebnie wchodzę w takie szczegóły. Jednak warto pamiętać, że skład wody sporo zmienia w ekstrakcji. Myślę, że dobrze jest próbować różnych czasów i temperatur.
Aaa, ok :)

Offline Batonio Mężczyzna

    • ----
  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Aeropress; Wilfa Pour Over Red; Hario V60-01, 02; Bialetti 3tz, Kruve sifter; Brewista Smart Pour Variable 1.2L
  • Młynek: C40 MK3, Wilfa Svart, Rhinowares Hand Coffee Grinder
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1378 dnia: 27 Czerwiec 2018, 20:15:45 »
A mnie dzisiaj w pracy fajnie wyszła Coffe Lab BRAZIL CEMORRADO SWEET EDITION:
doza 19g kawy średnio zmielonej bez przesiewania (coś jak cukier trzcinowy) młynek w Rhinowares , woda z filtrów membranowych a'la odwrócona osmoza (zawsze takiej używam) temp. ok.90 °
Całkowity czas parzenia 4min metoda odwrócona  2 filtry w sitku.
50g preinfuzja po 30s uzupełniamy AP do ok.240g i zostawiamy do 2min zamieszać 3-4razy zakręcamy sitko i wyciskamy powietrze zostawiamy do 2:30 s po tym czasie powoli odwracamy i wyciskamy do ok.4min.
To wszystko, napar słodkawy i przyjemny fajne aksamitne body, przebija się karmel i orzeszki, troszkę czekolady.
Jestem ciekawy, czy uda mi się powtórzyć, bo z tym jest różnie  ;)

Offline Suszin

    • .
  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: Kawiarka
  • Młynek: Bialetti
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1379 dnia: 28 Czerwiec 2018, 09:53:43 »
Jakim młynkiem mielisz i jakie ziarna? Jaką w charakterze kawę lubisz?

Teraz pije Arabica 9 Mix od eurocafe, blend ziarenek Colombia Excelso Bucamaranga, Nicaragua Jinotega, Guatemala Rainforest, Robusta Guatemala Dolores plantation. Smaczna kawa z tego wychodzi, zarówno mleczne jak i zwykła czarna.
Jaki charakter kawy lubie? Hmm raczej właśnie kawy bardziej pod espresso, czyli czekolada, orzechy, typowo pod kawy mleczne. Ale jeszcze zbyt mało kaw spróbowałem, żeby być przekonanym na 100%. :)

Używam młynka Bialetti Macinacaffe, wiem że nie jest to żaden super sprzęt ale to mój pierwszy młynek. Kawa nawet po przeciśnięciu przez tylko jeden filtr nie ma zbyt wiele pyłu i nie wyczuwam żeby była "mułowata" wiec tragedii niema.
Problem jest tylko przy metodzie "przelewowej" kawa przez chwile ładnie przelatuje ale później filtr się zapycha i już nic nie leci :/

Chyba niepotrzebnie wchodzę w takie szczegóły. Jednak warto pamiętać, że skład wody sporo zmienia w ekstrakcji. Myślę, że dobrze jest próbować różnych czasów i temperatur.

Pomimo, że jestem raczej początkujący to czuje różnicę w smaku kawy w zależności od użytej wody. O dziwo najlepiej smakuje z kranówki (mamy dobrej jakości wódę w kranie) a np. z wody butelkowej saguaro z lidla jest taka sobie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi