Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10 Next
1
Ekspresy kolbowe / Odp: Ekspres marzeń do domu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MSL dnia Dzisiaj o 18:49:10 »

Nie, nie - Odyssey by Argos https://www.odysseyespresso.com/shop/argos-lever-espresso-machine
Powinienem w 1400 USD się zmieścić.


Czekam na swojego, zamówiłem jak startował pierwszy pre-order, wedle statusu jest już EU, więc pewnie będzie w przyszłym tygodniu.
2
Kawa / Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez GostRado dnia Dzisiaj o 18:38:40 »
pomijając przypadki, w których tańsza arabika smakuje robustą).
👌

@Michał z Konesso ma w ofercie 4 kawki do 100zł. z darmową dostawą, które zaczynają od 79/kg:

https://www.konesso.pl/pol_m_Kawa_Rodzaj_Kawa-ziarnista_Trip-Coffee-8766.html

Plus pakiety do wyboru jeszcze taniej oraz nasz WoK-owy rabat, bodajże 7%.
3
Kawa / Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez NewbieOne dnia Dzisiaj o 15:51:14 »
Podpinam się pod antyczny wątek, żeby nie zakładać nowego.

Co macie do polecenia <100 zł/kg, co można dostać na Allegro? Co w tym segmencie daje najlepszy stosunek jakości do ceny?

Oczywiście trochę już tego przerobiłem w ciągu ostatnich 5–6 lat (m.in. prawie całą Czarną Kawkę i większość Blue Orci, wyrywkowo inne), ale nie będę się rozpisywał — poczekam na Wasze komentarze. Nie mam stałych preferencji, jeśli chodzi o nuty z ziarna, ale często przeszkadzają mi nuty z palenia. Jeśli coś mi nie podchodzi, to najczęściej z powodu palenia (pomijając przypadki, w których tańsza arabika smakuje robustą).
4
Ekspresy kolbowe / Odp: Ekspres marzeń do domu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez cpu dnia Dzisiaj o 15:42:44 »
- koszt to ułamek LMLM
Jak to? To masz na myśli?



Nie, nie - Odyssey by Argos https://www.odysseyespresso.com/shop/argos-lever-espresso-machine
Powinienem w 1400 USD się zmieścić.
5
Kawa / Odp: Ceny kawy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez NewbieOne dnia Dzisiaj o 14:57:43 »
Też się zgadzam. To nie tylko 1% w skali globalnej, ale i na mniejszą skalę to widać. Najlepszy przykład to argumenty z serii „panie Areczku” podawane pracownikom przez takich pracodawców, którzy do 1% należą co najwyżej w skali gminy/powiatu.

Konkretnie co do cen, z kolei, to Covid, problemy z prądem, inflacja itd. już swoje pokazały — dały sprzedawcom sporo istotnej wiedzy o tym, ile kupujący są w stanie znieść, zanim odpuszczą. Normalnie człowiek tej wiedzy nie ma, a tu sytuacja dała okazję do sprawdzenia. Tę wiedzę mogą teraz wykorzystać, chociaż to też nie będzie w nieskończoność trwało, bo zawsze w końcu ktoś obniży ceny, żeby trochę podciąć resztę i zwiększyć u siebie obrót kosztem niższej marży, tylko trochę to będzie trwało. W międzyczasie trzeba będzie przetrwać próby grania ostro przez sprzedawców.
6
Na początek / Odp: Kawa latte - budżetowy ekspres czy alternatywy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krystians dnia Dzisiaj o 14:55:02 »
Jeszcze dokładnie nie wyceniałem ale myślałem o okolicach 650 zł.
7
Na początek / Odp: Kawa latte - budżetowy ekspres czy alternatywy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Weirdo dnia Dzisiaj o 14:48:08 »
Ile wziąłbyś za Wilfa Uniform?
8
Ekspresy kolbowe / Odp: Ekspres marzeń do domu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krystians dnia Dzisiaj o 14:44:57 »
Ja nie mam ekspresu marzeń, nie wzdycham do żadnego z utęsknieniem. W tej chwili w ogóle nie mam potrzeby posiadania ekspresu w domu. Może kiedyś, wtedy widziałbym u siebie rozwiązanie typu Meticulous albo KUKU.
9
Ekspresy kolbowe / Odp: Ekspres marzeń do domu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Fux dnia Dzisiaj o 14:33:24 »
Ja jestem zwolennikiem tezy, że albo się podoba/smakuje, albo nie.
Po co się doktoryzować?

Pływy, przepływy, etc. Po co?
Wystarczy inne palenie, kawa, docisk tampera i całe misterne zapiski jak w Kilerze. Wylądował w p....
 :mrgreen:

Ktoś napisał wyżej. Kupisz półśrodek i będziesz się katował, co ja zrobiłem.

Micry i odpowiedniego młynka to raczej tutaj nie znajdziesz z drugiej ręki.


Miałem kiedyś Izzo Alex Duetto II z drugiej ręki.

Była ok, powtarzalny. Potem była przygoda tylko z przelewem, bo espresso a w zasadzie doppio to tylko ja piłem.

No I come back.

Jaki?
W stopce jest napisane.
Expres zupełny. Młynek miewa odważane fochy.
10
Na początek / Odp: Kawa latte - budżetowy ekspres czy alternatywy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krystians dnia Dzisiaj o 14:02:50 »
Z eletrycznych Do alternatyw najlepsze co można w tej chwili kupić to fellow ode2 pod względem jakość przemiału do ceny.  Potem Wilfa Uniform, mam taką w bardzo dobrym stanie do sprzedania, bo zastąpiłem fellowem. Jednak przy niedużym budżecie kupiłbym ręczny KinGrinder K6 za 400 zł z przesyłką na amazonie. Mielenie do alternatyw w dobrym młynku ręcznym to raptem kilkanaście sekund, ale rozumiem wygodę, sam też w domu wolę elektrykiem niż ręcznie.
Strony: [1] 2 3 ... 10 Next


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi