Autor Wątek: Lelit Kate - regulacja młynka.  (Przeczytany 357 razy)

Offline Tuchaj

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Lelit Kate
Lelit Kate - regulacja młynka.
« dnia: 11 Marzec 2024, 14:28:27 »
Cześć.

mam problem z młynkiem wbudowanym w ekspres Lelit Kate.
Jak bym nie ustawiał to nie mogę zrobić by miec na 18g uzysk wolniej niz 12-15s. Mieli wydaje mi sie po prostu troche za grubo. Nie potrafie opisac jakiej wielkosci sa drobinki, ale to taki bardzo drobny piasek, ale wciaz bardziej piasek niz pył.

Odkrecilem hopper, dostalem sie do srodka - widze ze krecac pokretlem regulacyjnym dochodzi do takiego ledwo wyczuwalnego momentu gdzie zaczyna sie odksztalcac dzwigienka.
Najlepsze efekty uzyskalem gdy na zdjetym hopperze regulowalem na oko do momentu gdy plastik mialby sie zaczac odksztalcac. Nie jest idealnie.
Czy ktos mial podobne problemy w tym bądz innym młynku? Czy macie pomysl co z tym da sie zrobic?
Jeśli nic sie nie da zrobic poza kupnem pozadnego młynka to chyba cały ekspres wyleci  :ogien:

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Lelit Kate - regulacja młynka.
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Marzec 2024, 15:41:35 »
Lelit Kate ma żarna stożkowe 38 mm. Wnętrze jest prawdopodobnie takie samo jak w młynkach ASCASO i-2 mini. Jeśli tak to na górnym, plastikowym uchwycie żaren możesz mieć założoną blokadę zakresu regulacji grubości mielenia. Może to być plastikowa zatyczka lub wkręcona śrubka. W momencie gdy dojdzie ona do przekładni ślimakowej to blokuje możliwość dalszej zmiany grubości mielenia zapierając się o ślimak. Jest to po to aby nie doprowadzić do styku żaren górnych z dolnymi. Możesz usunąć tę zatyczkę / śrubę i uzyskać pełen zakres regulacji grubości mielenia - aż do styku żaren.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Tuchaj

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Lelit Kate
Odp: Lelit Kate - regulacja młynka.
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Marzec 2024, 08:07:20 »
Od góry była zamontowana blaszka która blokowała ślimaka. Odkręciłem ją zdejmująć blokadę. Skręciłem żarna tak że teraz 40g uzysk wypływa w 25-27 sekund (z 5s preinfuzją).
Musze tylko teraz jakaś kawkę lepsza kupić bo mam wyjątkowo podłą, czuć w niej dym po paleniu :( Wciaż wracam do lavazzy crema e aroma, wstyd sie przyznać  :lol2:

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Lelit Kate - regulacja młynka.
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Marzec 2024, 09:19:46 »
To zapraszam do nas po UNIVERSAL CAFFE, BIN CAFFE lub świeżo paloną CAFFE BARCA.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi