Autor Wątek: Jura E6 PL EB (15376) - recenzja  (Przeczytany 7875 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

• Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Jura E6 PL EB (15376) - recenzja
« Odpowiedź #45 dnia: 13 Wrzesień 2021, 11:26:08 »
One touch, rozumiem :).

Offline magas

« Odpowiedź #46 dnia: 13 Wrzesień 2021, 21:49:41 »
Espresso z takiego ekspresu nie wyczarujesz.
W sobotę zrobię jeszcze  próbę z jakąś kawą co u siebie na kolbie muszę troszkę grubiej mielić, tam jest jeszcze opcja mocy kawy, ale ustawiłem max jak młynek skręciłem na maxa, a i tak 17 sekund. Macie jakieś pomysły która kawa, spędzam tam w soboty sporo godzin i potrzebuje pod papierosa kilka  wypić. Jak sobie nie poradzę, to będę musiał kupić dla siebie jakiś przenośny, co wrzucę w auto z młynkiem na korbkę.

Offline Zefiryn Mężczyzna

« Odpowiedź #47 dnia: 14 Wrzesień 2021, 16:33:53 »
Wrzuć proszę filmik z parzenia, ponieważ w pierwszym filmie o tym wspominasz , ale na Twoim kanale brak.

Filmiki sie robią , linki będą wieczorkiem

:-)
Zefiryn

Offline Zefiryn Mężczyzna

« Odpowiedź #48 dnia: 14 Wrzesień 2021, 21:22:55 »
Obiecane filmiki:

Czynności wstępne:

Grzanie szklaneczki:

Parzenie kawy:  czas , waga

Espresso bez komentarza:

Crema:

A tutaj spienianie mleka za pomocą dedykowanej do tego maszyny,
jak pisałem nie używam już spieniacza wbudowanego w Jurę .
1. Włączanie urządzenia i ustawienie programu

2. Pianka gotowa

Zefiryn

Offline VooDoo_86

• Ekspres: Jura E8 EB Piano White
« Odpowiedź #49 dnia: 15 Wrzesień 2021, 10:52:01 »
Dzięki za wstawki, mam uwagę dotyczącą filtracji wody przez dzbanek i dodatkowo korzystania z filtra w zbiorniku wody. Ja też mam bardzo twardą wodę, natomiast przez zakupem kontaktowałem się z infolinią Jury i zadałem szereg pytań, czasem mniej lub bardziej oczywistych. Zapytałem o to, czy można lać wodę źródlana z butelki bez używania dodatkowo filtra w zbiorniku? Zapytałem też o podwójna filtracje (w moim przypadku przez filtry Brita oraz dodatkowo filtr Claris Smart). Odpowiedź jaka otrzymałem jest jednoznaczna. Woda butelkowana zawiera dużo minerałów i lanie jej bezpośrednio do ekspresu może zakamienic ekspres. Ponadto Jura nie zaleca podwójnej filtracji ponieważ woda straci na jakości i będzie po prostu niesmaczna. Będzie za miękka i straci minerały, które jakieś tam wodzie być powinny. I to też nie będzie dobre dla ekspresu. Ja wodę filtruje tylko i wyłącznie przez Brite (filtr Brita Maxtra+ Hard Water, dedykowany do wody twardej) i efekt jest taki, ze po przefiltrowaniu test wykazał 5 zielonych kwadracikow, przed filtracja 5 czerwonych. Czy sprawdzał Pan jaką twardość ma woda po przefiltrowaniu?

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi