Autor Wątek: La Pavoni Europiccola Pre-Millennium - Mercedes klasy G wśród ekspresów  (Przeczytany 317 razy)

Offline skansen Mężczyzna

• Blog domowego baristy
  • Ekspres: Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Lelit Wiliam PL 72, Sage BCG820BSS Pro Grinder
Korzystając z możliwości jakie daje forum na kilka dni wymieniłem moją "Elżbietę" na widoczną na zdjęciach Piękność - La Pavoni Europiccola Pre-Millennium. Sprzęt stał się od razu ozdobą kuchni. Przypadł mi też od razu do gustu. Jeśli tylko przyłożymy się do dystrybucji przemiału w sitku otrzymamy świetne espresso.

La Pavoni Europiccola Pre-Millennium.jpg

O tym ekspresie napisano zapewne już wszystko, ale mnie zachwycił przede wszystkim swoją solidnością i możliwością długiego przechowywania "w rezerwie".
Jeśli La Marzocco to Mercedes klasy S to taka dźwignia to klasa G. Pancerna konstrukcja pozwoli na długoletnią prace - z tego ekspresu będą mogły korzystać nasze prawnuki. Mnie najbardziej zachwycił aspekt długotrwałego przechowywania. Ten ekspres będzie dobrze znosić dłuższe przerwy w użytkowaniu. Domy wakacyjne, weekendowe i związane z nimi przerwy w użytkowaniu będą mu zupełnie niestraszne. Do tego brak potencjalnie awaryjnej elektroniki.

Bez dwóch zdań ekspres wymaga od użytkownika wprawy i czasu na jego obsługę. Dobre rezultaty uzyskiwałem tylko wówczas gdy ekspres nie był zbyt długo rozgrzewany. Do tego konieczność kontroli poziomu wody i ręcznego jej uzupełniania.
WAF w kategorii wygląd jest bardzo wysoki, w kategorii obsługi bardzo niski...

Może więc czas myśleć o Londinium?

Offline Markoni Mężczyzna

• Ekspres: Iberital L,anna, Saeco incanto, La Peppina, Aeropress, V60
  • Młynek: Casadio, Zassenhaus
Odp: La Pavoni Europiccola Pre-Millennium - Mercedes klasy G wśród ekspresów
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Wrzesień 2021, 22:45:22 »
Masz rację LaPa jest solidną maszyną, ale bardzo kapryśną w obsłudze.
Miałem opróczpowyższej La Peppinę i Caravelkę. Obie również proste solidne i łatwiejsze w obsłudze (minusem Peppinki emaliowany "garnek")
Ale w klasyfikacji piękna chrom LaPa robi wrażenie.
Jakbym miał jeszcze wrócic do dzwigienki to raczej ze sprężyną przynajmniej łatwiej uzyskać powtarzalność.
Nie robiąc nic nie masz nic, robiąc coś masz więcej niż nic.

Offline Markoni Mężczyzna

• Ekspres: Iberital L,anna, Saeco incanto, La Peppina, Aeropress, V60
  • Młynek: Casadio, Zassenhaus
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Wrzesień 2021, 22:48:36 »
Nie wiem czy będziesz miał te same odczucia, ale na początku zabawy z dzwignią wydawało mi się że smak espresso jest dużo bardzie bogaty w smaki. Jak po miesiącu zrobiłem sobie kawę z Hx-a stwierdziłem, że to jest jednak to co lubię.
Ale gratuluję ładnego sprzętu, dobrej zabawy.
Nie robiąc nic nie masz nic, robiąc coś masz więcej niż nic.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

• Ekspres: La Pavoni Europiccola, Chemex, E&B Flower V60, Phin, Tygielek
  • Młynek: Niche Zero, 1Zpresso JX
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Wrzesień 2021, 08:20:12 »
Dobre rezultaty uzyskiwałem tylko wówczas gdy ekspres nie był zbyt długo rozgrzewany.
Dlatego kilku zapleńców popracowało razem i wymyślono Isolator
https://coffee-sensor.com/product/bong-isolator-and-water-heated-grouphead-mod-for-la-pavoni/

rozwiązuje problem przegrzewania się LP i robi kapitalną robotę - wtedy jest to ekspres niemal DOSKONAŁY!!!
Never Give UP †

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi