Autor Wątek: Młynki do metod alternatywnych.  (Przeczytany 480114 razy)

Offline zuku1985

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: kawiarka G.A.T Lady induction, Aeropress, Hario V60-02, Wilfa CMC-100BL
  • Młynek: 1Zpresso Q2
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1695 dnia: 26 Styczeń 2021, 17:08:13 »
Nie chcę sprzedawać 1Zpresso Q2 ze względu na jego kompaktowe wymiary. Mieści się w tłoku do Aeropressu 😉
« Ostatnia zmiana: 26 Styczeń 2021, 17:17:46 wysłana przez zuku1985 »

Offline legoudko

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Jura C9, Bezzera Mitica Top, Chemex, V60
  • Młynek: ECM S-64 automatic, Fiorenzato F64 Evo, Hario Prism
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1696 dnia: 04 Kwiecień 2021, 11:49:05 »
Witajcie. Dawno tu nie byłem - aż  wstyd  :ups:

Przejrzałem całe forum szukając informacji i pomocy od nośnie zakupu młynka. Dużo się dowiedziałem ale jednak...
Waham się między zakupem 1Zpresso q2, Timemore C2, a Barista Space.
Z tego co wyczytałem na forum 1Zpresso q2 jest lepiej wykonany niż Timemore C2 (tak najogólniej - reszta porównywalna - jeśli dobrze zrozumiałem) i pewnie dlatego lepiej zainwestować w 1Zpresso - choć z tego co patrzyłem ostatnio jest on ciut droższy.
Co do 1Zpresso q2 to waham się jeszcze z jedną rzeczą - na aliexpres jest wersja z żarnami 5 ostrzowymi i 7 ostrzowymi. Oczywiście ten siedmio jest droższy o ok 50 zł. Pytanie czy warto dopłacić i wziąć 7 czy lepiej zostać przy 5 ? Co to zmienia?
Jednak mam wahanie czy nie Barista Space? O tym młynku nie znalazłem za wiele informacji. Może ktoś wrzuci jakiś kamyczek, ziarnko piasku w moje żarna i przekona mnie jednak do Timemore C2 albo Barista? Może ktoś coś nowego odkrył w ostatnim czasie w tych młynkach? Najbardziej mnie interesują komentarze o Barista Space...
No i na koniec, gdzie dziś kupić najtaniej nowy?

Pozdr.
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień 2021, 12:05:07 wysłana przez legoudko »

Offline Dawid_C

  • Wiadomości: 89
  • Ekspres: V60, Flair Pro 2
  • Młynek: C40 MK3, Jx-Pro
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1697 dnia: 04 Kwiecień 2021, 14:29:37 »
Jestem użytkownikiem Q2, a ostatnio miałem (nie)przyjemność pokręcić Barista Space, którego posiada kolega. Nie było to długie spotkanie, zatem przemyśleń nie mam zbyt wielu, natomiast w moim odczuciu zdecydowanie gorzej się nim mieli niż Q2. Czuć opór przy kręceniu, nie jest tak płynnie jak w moim Q2. Poza tym gałka ciągle wypadała, co tez nie wpływało pozytywnie na odczucia. Może to defekt tego konkretnego egzemplarza, nie wiem, tylko z tym jednym miałem styczność. Zatem w moim odczuciu Q2 wypada znacznie lepiej niż Barista Space :)

Offline bartoja

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Pre-mill LP Europiccola, V60
  • Młynek: Niche Zero, C40 MK3 Zebra
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1698 dnia: 28 Kwiecień 2021, 11:09:21 »
Szukam ręcznego młynka do alternatyw w okolicach ceny Comandante c40
C40 był najlepszym wyborem.. ale jego cena ostatnio znacznie podskoczyła więc pytanie czy jest jakaś sensowna alternatywa czy jednak polować na C40 NITRO BLADE? 

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6162
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1699 dnia: 28 Kwiecień 2021, 11:39:04 »
Są młynki 1zpresso z żarnami takimi jak C40, nawet już Q2 w takiej wersji jest.  Są też inne modele np. 1zpresso JS do przelewów.

Offline bartoja

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Pre-mill LP Europiccola, V60
  • Młynek: Niche Zero, C40 MK3 Zebra
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1700 dnia: 28 Kwiecień 2021, 11:51:22 »
Używałem długi czas 1zpresso Q1, od kilku miesięcy używam Niche Zero i kawa mielona Q1 już mi nie smakuje  :ohyda: Pytanie czy taki Q2/JS mieli zdecydowanie lepiej niż pierwsza wersja Q?

Offline Anszy

  • Wiadomości: 170
  • Ekspres: DeLonghi, V60, FP, makinetka
  • Młynek: 1Zpresso K-plus
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1701 dnia: 28 Kwiecień 2021, 14:01:17 »
Tak, zdecydowanie lepiej.

Offline kasiam Kobieta

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Ascaso Uno Prof, The Gabi Master A, V60, Chemex, aero, Moccamaster
  • Młynek: Ascaso i-1 mini, Comandante, Niche
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1702 dnia: 28 Kwiecień 2021, 20:33:17 »
Chcę podarować szwagrowi na urodziny młynek do kawiarki. Myślę nad timemore c2 albo 1zpresso q2. Warto dołożyć? Nie używałam nigdy kawiarki, więc nie wiem czy taki timemore wystarczy?

Offline lordlolek

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Kazak Rota 2
  • Młynek: Goat Arco
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1703 dnia: 28 Kwiecień 2021, 23:20:15 »
Chcę podarować szwagrowi na urodziny młynek do kawiarki. Myślę nad timemore c2 albo 1zpresso q2. Warto dołożyć? Nie używałam nigdy kawiarki, więc nie wiem czy taki timemore wystarczy?

Używam timemore do kawiarki, u mnie klik 12-16, jak najbardziej wystarcza.

Offline przester

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: V40,V60, Aero
  • Młynek: Bym komciu, teraz ubolewam nad porlexem
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1704 dnia: 12 Październik 2021, 14:48:12 »
:bry:
Zdecydowałem się nie zakładać nowego wątku o tym samym tytule - chociaż kusiło!  kawka
Zastanawiam się na zakupem młynka głównie w 95% pod alternatywy. (bardzo) Sporadycznie może będę chciał zmielić coś do kawiarki ale ekspresu ciśnieniowego nie posiadam i raczej narazie nie planuje takich zakupów także piszę w tym wątku.
Doświadczenia: Korzystałem przez prawie rok z C40 Mk3 i był niezawodny ale nie mam porównania do innych firm takich jak Timemore, 1Zpresso, Barista Space czy np. Kinu - w tej sprawie właśnie pisze.
Budżet: Mogę wydać dużo ale wolałbym się zamknąć w widełkach 500-800zł
Jeżeli chodzi o podejście na cebula-deal to najlepsze oferty jakie znalazłem na teraz:
1ZPresso-JX Pro za 674zł na Konesso (wysyłka planowana na za 7 dni)
Komciu czarny za 930zł  na coffeelove
Timemore Chestnut G1 za 579 Konesso

Czy coś się ostatnio zmieniło/pojawiło nowego i ciekawego na co zwrócić uwagę?  :mhh:
Czy jeżeli kupie sobie 1Zpresso albo Timemore to będę tęsknił za c40?  :mhh:
'Scio me nihil scire'

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1705 dnia: 12 Październik 2021, 21:09:25 »
Ja wprawdzie wymieniłem C40 na 1zpresso w kontekście espresso. Ale odkąd mam JE Plus to za komesiem nie tęsknię. Brałbym 1zpresso, to już nie ta chińszczyzna co kiedyś. Bardzo dobra jakość wykonania.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6162
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1706 dnia: 12 Październik 2021, 22:05:41 »
Też byłbym za 1zpresso w tym wypadku.

Offline wsedek

  • Wiadomości: 183
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1707 dnia: 12 Październik 2021, 23:16:13 »
:bry:
Zdecydowałem się nie zakładać nowego wątku o tym samym tytule - chociaż kusiło!  kawka
Zastanawiam się na zakupem młynka głównie w 95% pod alternatywy. (bardzo) Sporadycznie może będę chciał zmielić coś do kawiarki ale ekspresu ciśnieniowego nie posiadam i raczej narazie nie planuje takich zakupów także piszę w tym wątku.
Doświadczenia: Korzystałem przez prawie rok z C40 Mk3 i był niezawodny ale nie mam porównania do innych firm takich jak Timemore, 1Zpresso, Barista Space czy np. Kinu - w tej sprawie właśnie pisze.
Budżet: Mogę wydać dużo ale wolałbym się zamknąć w widełkach 500-800zł
Jeżeli chodzi o podejście na cebula-deal to najlepsze oferty jakie znalazłem na teraz:
1ZPresso-JX Pro za 674zł na Konesso (wysyłka planowana na za 7 dni)
Komciu czarny za 930zł  na coffeelove
Timemore Chestnut G1 za 579 Konesso

Czy coś się ostatnio zmieniło/pojawiło nowego i ciekawego na co zwrócić uwagę?  :mhh:
Czy jeżeli kupie sobie 1Zpresso albo Timemore to będę tęsknił za c40?  :mhh:

Gdyby Pan zechciał coś z najwyższej półki to mam przesłany kod rabatowy na zakup młynka 1zpresso K-Plus - za 879zl na stronie Coffedesk. Kod ważny do końca dnia jutrzejszego tj. 13.09.21r. Treść kodu: CoffeePresso

Kod rabatuje cenę podstawową o 20%. Otrzymałem go w związku z innym zakupem w sklepie Coffedesk - a z tego kodu już nie skorzystam.

Offline przester

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: V40,V60, Aero
  • Młynek: Bym komciu, teraz ubolewam nad porlexem
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1708 dnia: 13 Październik 2021, 08:05:41 »
Dziękuje za kodzik  :kwiat:
Dziękuje również za utwierdzenie mnie w przekonaniu, że 1ZPresso to dobry wybór.
Poczytałem trochę o K-Plus i prawdopodobnie stanę się jego szczęśliwym posiadaczem.
'Scio me nihil scire'

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi