;

Autor Wątek: Ascaso Arc - wyciek wody ponad grupą  (Przeczytany 355 razy)

Offline greta

Ascaso Arc - wyciek wody ponad grupą
« dnia: 10 Styczeń 2017, 23:44:46 »
Szanowni Użytkownicy. Czytuję Was czasem tutaj - piszę mój pierwszy post - trochę bez przywitania, ale problem mam nagły i wymagający podjęcia szybkich decyzji. Podobno chytry traci dwa razy i może to być również mój przypadek - jako amator który dopiero chce zacząć przygodę z kawą skusiłam się na Ascaso Arc Versatile (z ebay'owej aukcji - tzw refurbished. Ekspres po odpakowaniu i próbie 'odpalenia' zachował się bardzo brzydko - przy próbie napełnienia zbiornika woda zaczęła ciec z ponad grupy oraz ze złączeń obudowy. Z prysznica nie pociekło nic. Po ściągnięciu górnej obudowy okazało się że rurki do pompy i cała reszta ok - woda wycieka pomiędzy mosiężną grupą a prostokątną blaszką (srebrną - na zdjęciu - wybaczcie prymitywny opis, ale jestem laikiem jeśli chodzi o budowę). Teraz tak - sprzedawcy nie podejrzewam o wykręcanie się od reklamacji, ale póki co obudowę zdjęłam na jego prośbę, jutro po sprawdzeniu być może przyjdzie odkręcać kolejne śrubki, żeby zdiagnozować problem. Nawet jeśli się uda wirtualnie naprawić mymi rękoma - w co poważnie wątpię, jeszcze większa wątpliwość zostaje, czy ekspres będzie działał prawidłowo (trzymał ciśnienie) jeśli woda nawet już 'pocieknie' z prawidłowego otworu.. Co robić -odsyłać od razu? Czy jeszcze coś podziałać wg instrukcji sprzedawcy (który serwisuje również te ekspresy)

Offline piomic

• Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Ascaso Arc - wyciek wody ponad grupą
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Styczeń 2017, 08:02:07 »
Versatile to nie była wersja na saszetki?
Ja bym odsyłał.

Offline DrUsagi Mężczyzna

• Global Moderator
  • Ekspres: ROCKET Cellini V3 PID, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, mały stożek pod alternatywę
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Styczeń 2017, 09:03:49 »
To wersja szeroko dostępna w UK, i niestety nie nadająca się do współpracy z kawą mieloną do espresso. Przyjmuje niby mieloną i  saszetki, ale do espresso był zestaw dostosowujący. Pokaż zdjęcie prysznica - będzie od razu wiadomo co i jak. Aczkolwiek z drugiej strony - cieknie jak cholera i nie naprawisz tego sam w domu, może mróz go rozwalił podczas transportu - odsyłaj.
LMWDP #469

Offline greta

« Odpowiedź #3 dnia: 11 Styczeń 2017, 11:18:54 »
Tak - ta wersja jest na saszetki i na 'mieszanki' sklepowe (prysznic z takimi większymi otworami). Docelowo miałam myśleć o wymianie prysznica.

Właśnie dziś też tak pomyślałam, że może coś strzeliło w czasie mrozu. Przed wysyłką ekspres testowali wodą - i niepokojące było już to, że po otwarciu krople były na ekspresie - tak jakby po testach pozostała w pompie. Pudło było zamoknięte, ale też sam ekspres który był nieszczelnie przykryty folią więc ewidentnie woda pochodziła z wnętrza.

Żadnego wyraźnego pęknięcia  w okolicach grupy nie widać, ale w tych miejscach nie kapie - ona się ewidentnie leje, więc pójdę za radą i odeślę.

Offline Krakus

• Ekspres: Ascaso Arc
  • Młynek: Macap M2M
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Styczeń 2017, 13:17:36 »
Jeżeli coś popękało przez zamarznięcie, to koszta naprawy będą bardzo wysokie (pewnie bojler, nie wiadomo jak przeżyła to pompa). Odeślij.

Swoją drogą, co to za sprzedawca, co wysyła w zimie ekspres z wodą w środku? Wiadomo, że popęka.

sam

Pisze
skusiłam się
Czyli sama, nie sam.

Doktorze, kawą zajmują się nie tylko faceci.
« Ostatnia zmiana: 11 Styczeń 2017, 13:21:12 wysłana przez Krakus »

Offline greta

« Odpowiedź #5 dnia: 11 Styczeń 2017, 13:51:52 »
Brawo za czujność Krakus - w pewnym sensie pochlebia mi, że pomylono mnie z facetem (wiem wiem - niepoprawne politycznie ;) )

Sprzedawca Anglik - czego się spodziewać - przecież jeżdżą na letnich oponach w tej chwili

Dzięki za pomoc. Decyzja podjęta. Odsyłam

Offline Krakus

« Odpowiedź #6 dnia: 11 Styczeń 2017, 14:45:48 »
pochlebia mi, że pomylono mnie z facetem
Cóż, w Walli (podobno) mężczyzna zawsze wchodzi pierwszy. To na wypadek, gdyby w stronę wejścia poleciało krzesło.

Odsyłam
Naprawa byłaby nieekonomiczna. Przeróbka na kawę - już tak - spytaj w razie czego o szczegóły @Janusza.

PS. Mało znam kobiet, które umieją rozkręcić ekspres, więc się nie dziwię z drugiej strony Doktorowi.

PS2.  Przed chwilą rozmawiałem z jednym z Panów Grzegorzy od Janusza. Problem jest znany, a szkody wcale nie tak wielkie - urywa śruby scalające bojler. Po wymianie uszczelki i śrub ekspres wraca do funkcjonalności.
« Ostatnia zmiana: 11 Styczeń 2017, 15:59:47 wysłana przez Krakus »

Offline greta

« Odpowiedź #7 dnia: 11 Styczeń 2017, 21:09:53 »

PS2.  Przed chwilą rozmawiałem z jednym z Panów Grzegorzy od Janusza. Problem jest znany, a szkody wcale nie tak wielkie - urywa śruby scalające bojler. Po wymianie uszczelki i śrub ekspres wraca do funkcjonalności.

Dobrze wiedzieć co mogło urwać - sprzedawca przekonywał do samodzielnego zakupu uszczelki (nie wiem czy tej czy innej)  - wnioskuję, że niekoniecznie by pomogło.

Offline Krakus

« Odpowiedź #8 dnia: 11 Styczeń 2017, 21:13:41 »
wnioskuję, że niekoniecznie by pomogło
Zobaczyłabyś urwane śruby przy demontażu.

Offline Janusz Mężczyzna

• AVIN F.U.H. Janusz Hennig
  • Użytkownik komercyjny
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Styczeń 2017, 22:55:02 »
Potwierdzam wszystko co powyżej. Prawdopodobnie urwane śruby (rozciąganie na skutek zamarzania wody). No i do wymiany sitko na zestaw do kawy świeżo mielonej. Da się zrobić. :)
A na Wyspach lepiej takich "okazji" nie kupować.
Jak to powiedział pewien znajomy Włoch: dobra kawa - bez cukru, zła kawa - z cukrem, a powyżej 100 kg - bez cukru.

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi