;

Autor Wątek: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.  (Przeczytany 30218 razy)

Offline kuń Mężczyzna

• Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #285 dnia: 16 Lipiec 2017, 09:07:28 »
Jako że toczyła sie - bo dla mnie jest zakończona -  dyskusja w innym temacie  i padło stwierdzenie że czepianie sie o to że wystawiana " kawiania mobilna " nie ma hebli porządnych  to pierdoła, podrzucę kilka danych.
Usilnie szukam fajnego testu video jaki trafiłem kiedyś. Test porównawczy hamulców ,tzn tarcz hamulcowych ( rozmiarów )  z tego co pamiętam: wyjściową była średnica tarczy 140 mm  ,
droga hamowania z określonym rowerzystą,raczej tęgim to np 60 metrów
ten sam hamulec- zacisk, te sama klocki, tarcza większa bo 160mm droga hamowania 60 -15% = 51m
Tarcza 180mm  droga hamowania  = 51-15% = 43,4m   
Tarcza 203mm - największa jaka jest normalnie dostępna : 36,6m.
Wnioski jakie wyszły z testu- bardzo duża różnica między drogą hamowania przy rożnej średnicy tarczy.
Jak znajdę test v brake  vs tarcze to wrzuce info.
W kilku testach jakie czytałem  wychodziły wnioski że dla roweru z bikerem  ważącego 70kg tarcze 160mm są ok ale dla gościa ważącego  2 dychy więcej już zupełnie niewystarczające. Przy większej wadze nie było szans zatrzymać się na sensownym odcinku.
Jasne- kawiarnią mobilną nie pędzimy 40km/h ale  mamy masę  a iloczyn  masy i  prędkości robi swoje.

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi