Autor Wątek: Jura F9 nie spienia melka  (Przeczytany 16523 razy)

Offline szybki_kolo

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: jura f9
Jura F9 nie spienia melka
« dnia: 22 Sierpień 2015, 19:41:38 »
Od 2 tygodni jestem zadowolonym użytkownikiem ekspresu Jura F9 ( a właściwie byłem ). Od kilku dni ekspres raz spienia mleko, raz nie spienia ( częściej nie spienia ). Czyściłem załączonymi płynami, odkamieniałem tabletkami jura i nic... Raz spienia, raz nie spienia.
Z zadowolonego użytkownika przemieniłem się w frustrowanego...
( ekspes kupiony na stoll espresso )

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam,
Radek

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Jura F9 nie spienia melka
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Sierpień 2015, 21:55:29 »
Tam na/w spieniaczu jest grzybek z dziurką. Często to zatkanie tej dziurki daje objawy jak u ciebie. Ewentualnie ten grzybek jest zbyt głęboko wciśnięty i nie zasysa powietrza.
LMWDP #469

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Jura F9 nie spienia melka
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Sierpień 2015, 23:07:15 »
Też to przerabiałem.  Po każdym  użyciu mleka przepłukuję układ. Co jakiś czas rozbieram spieniacz i moczę w płynie. Zazwyczaj to wystarczało. Ale jakiś czas temu po czyszczeniu  i paru użyciach zatkało się. I wtedy odkryłem ten grzybek. Rozbierałem go. Ale wystarczy go wyjąć i przedmuchać. W żadnym wypadku nie przetykać narzędziami, bo będzie do wymiany.

Offline szybki_kolo

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: jura f9
Odp: Jura F9 nie spienia melka
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Sierpień 2015, 02:32:04 »
Znalazłem jakiś filmik na yt odnośnie innej jury. Wcześniej rozbierałem spieniacz ale nie widziałem, że tam jeszcze da się bardziej rozebrać. Rozebrałem i rzeczywiście, zaschnięte mleko było. Zrobiłem 2x po 2 kawy i było jak na początku :) Do tego w wężyku ta końcówka ( grzybek właśnie ) ma 3 dziurki, jedna była prawie cała zapchana, a dwie pozostałe zapchane całkowicie, mimo czyszczenia płynem ! Dopiero jak przedmuchałem to był efekt.

Dzięki za odpowiedzi, mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi