Autor Wątek: Saeco Via Veneto  (Przeczytany 1815 razy)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1794
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Saeco Via Veneto
« dnia: 17 Sierpień 2017, 19:58:00 »
Orientuje się ktoś czy ten ekspres ma normalne sitka czy tylko tzw. crema?

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Saeco Via Veneto
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Sierpień 2017, 20:53:49 »
Ten ekspres ma sitko super crema. Da się je wymontować :)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1794
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Saeco Via Veneto
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Sierpień 2017, 20:57:37 »
W instrukcji czytam że są 3: jakies cisnieniowe, na 1 espresso i 2, myślałem że te 2 są "normalne" :)

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Saeco Via Veneto
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Sierpień 2017, 21:16:48 »
Niestety, to ustrojstwo "super crema" jest zamontowane w kolbie, a nie w sitku.

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Saeco Via Veneto
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Sierpień 2017, 21:31:57 »
Rozkręć kolbe i wyjmij zaworek że sprężynką i gumowa uszczelkę.

Offline Xeper

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Saeco ViaVenetto/ Gaggia Classic / ASCASO STEEL DUO PID
  • Młynek: Graef CM80/ Macap M2M/Ceado E6P
Odp: Saeco Via Veneto
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Sierpień 2017, 00:48:26 »
Via Venetto ma normalne sitka. "Zaworek "super crema" jest w plastikowej części kolby pod sitkiem.
Trzeba rozkręcić 3 śruby i wyjąć plastikową iglicę blokującą otworek. W razie czego łatwo przywrócić stan pierwotny.

Ja to całkiem wszystko wywaliłem i nawet wyciąłem, żeby z sitka leciało prosto do filiżanki.
Via Venetto, pomimo wszystkich uproszczeń swojej konstrukcji potrafi wycisnąć przyzwoite shoty :)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1794
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Saeco Via Veneto
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Sierpień 2017, 07:27:24 »
To pewnie bym wybrał, myślałem że trzeba dokupić zwykłe 😀, a widzę jest kilka nietrafionych prezentów ślubnych na olx 😀
Dorzuciłem trochę i wybrałem jednak ogólnie polecaną 10letnią Gaggie Classic

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi